Sareza byla nad síly Bobrů

06.09.2006, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava oslavila poslední přípravné utkání hladkou výhrou 6:1 nad druholigovým Valašským Meziříčím. Skóre již v 11. minutě otevřel Lukáš Bokroš, následovaly branky Lukáše Klimka a Lukáše Vnenka. Nadvládu Lukášů přetrhl až Daniel Boháč s Patrikem Rimmelem, ale o poslední zásah do černého se opět postaral Lukáš - Lukáš Klimek. Jediný úspěch Valachů zařídil Ondřej Martiník přesilovkovou trefou. Přesto mohly být oba týmy spokojeny s vlastním výkonem a zápasem odehraném v poklidném duchu.

- přát. st 6.9.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:1(2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Bokroš (Holuša), 13. Klimek (Glas, Janečka), 27. Vnenk (Klimek), 35. Boháč (Holuša), 47. Rimmel (Sochorek), 60. Klimek (Glas, Kubala) - 42. Martiník (Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín M., Vengřín R.. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
HC Sareza Ostrava: Holeš (od 44. Košárek) - Rimmel, Tesařík, Holík, Mocek, Brincko, Ovšák, Kubala, Vnenk - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Gelačák, Badžo, Valušiak - Boháč, Holuša, Bokroš - Klimek, Janečka, Glas
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek - Zavrtálek, Růčka, Bambuch, Zrník, Zapletal, Golab - Vaněček, Tatarčík, Sedlák - Matějný, Gergela, Marušák - Ašer, Martiník, Dědek - Hába, Pavlačka

Sareza Ostrava nastoupila do utkání v pohodovém tempu, to Bobři hnáni touhou ukázat se proti prvoligovému celku hráli od počátku velice svědomitě a nechtěli především rychle inkasovat. Již první okamžiky hry patřily papírově silnějším a Šafránek v hostující bráně čelil pokusům Šebesty či Valušiaka. Exostravský Rostislav Zrník jedovatou střelou donutil Holeše, jenž minulý týden v dresu Orlové pomohl porazit Valašské Meziříčí na jeho ledě, k zákroku, jehož vyústěním byl odražený kotouč na Matějného a následný pokus Gergely překvapit ránou k bližší tyči, což se nezdařilo. Chvíli nato Klimek projíždí valem Valachů s lehkostí jemu vlastní a jeho puk se odráží od Šafránkovy výstroje do plexiskel. V 11. minutě se diváci dočkali první změny stavu v zápase - Lukáš Bokroš obdržel ideální pas Holuši a u volné tyče neměl mnoho práce. Bambuchovo vyloučení za podražení unikajícího Janečky potrestal Lukáš Klimek po hře na jeden dotek dle hokejové učebnice střelou do odkryté brány. Ve 14. minutě nejdříve Vaněček pokoušel korigovat skóre, ale, stejně jako Jakub Ašer minutu před sirénou při sólu celým kluzištěm, neuspěl.

Pakliže by se dostávaly dvouminutové tresty za neproměňování branek, musel by hned v úvodu druhé části domácí Badžo vyfasovat trest do konce utkání. Šafránek nechtě přejel kotouč, ostravský centr jej vyšťoural a v brankovišti s kotoučem dokázal, i za přispění odskoku touše, že i zasunutí puku na vzdálenost několika málo centimetrů nemusí být snadné. To proti Valušiakovi, jenž těžil z Boháčovy příhry zpoza brány byl Šafránek stejně stoprocentně úspěšný jako proti Kubalově kontru, který gólmana dokonce i položil. Holeš měl co dělat na druhé straně s Matějného překvapivým pokusem z bezprostřední vzdálenosti či Vaněčkovou ránou mířící do lapačky. Na průběžných 3:0 navýšil od modré Lukáš Vnenk při hře čtyř proti čtyřem, Šafránek si na touš i sáhl, ale ten mu propadl přes rameno do valašskomeziříčské kasy. V polovině zápasu vyrobil na modré útočné hrubici Růčka, z níž těžil Valušiak kontratakem, se kterým si Šafránek bravurně nadvakrát poradil. Ve 34. minutě při dvojnásobné přesile Bobrů Roman Sedlák napálil břicho ostravského kasaře. A minutu nato zvedali Ostravští ruce nad hlavu počtvrté - Daniel Boháč po chybě brankáře hostí neměl těžkou práci vsítit. A když se tři minuty před koncem druhé části neujala ani Tesaříkova dělovka, po níž Šafránek zůstal ležet na ledě v zákroku a po níž dorážel ostravský kapitán Šebesta, šlo se do kabin za stavu 4:0.

Třetí část načali Bobři přes minutu dlouhou přesilovkou pěti borců proti třem z Ostravy, ale až navýšení počtu hráčů domácích o jednoho znamenalo korigující branku Ondřeje Martiníka po Sedlákově nezištné přihrávce. Hra se podstatně uklidnila a hrálo se již v mnohém pro zábavu. Faulů bylo asi jako šafránu, i přesto se rodily na oko hokejového fajnšmekra lahodící situace. Klimkův společný tandem s Glasem zastavil i za posunutí brány Zrník, Baranykovo objetí brány s kulišáckým úmyslem Šafránek včasným přemístěním od tyče k tyče zlikvidoval a Ovšákova střela se odrazila do tvrzeného skla nad hostující svatyní. V domácí bráně se v poslední tercii objevil místo Holeše Košárek, který v letošní přípravě nastoupil také za Valašské Meziříčí, a proti famóznímu úniku Ondřeje Tatarčíka si vedl na výtečnou. Ve 47. minutě napálil ostravský „pan hračička“ Sochorek mantinel za bránou, kotouč se odrazil před bránu, kde jej Šafránek nečekal, to snad v ten moment nikdo, krom Patrika Rimmela, jenž přiťuknutím černé gumy do brány navýšil na 5:1. Valaši se ke konci hry vrhali častěji do ztečí, ale Pavlačkovy, Zrníkovy či Hábovy prověrky hostujícího gólmana neměly již punc „do černého“. Přesně v čase 59:00 na konečných 6:1 upravuje Lukáš Klimek zakončením v polovýskoku. Stal se tak nejproduktivnějším mužem zápasu se třemi body za dvě branky a jednu asistenci. Tentokráte si Košárek poslední vteřiny pohlídal, neboť Gergela měl stále pomýšlení na zvrat i pár okamžiků před závěrečným hvizdem a mířil do lapačky ležícího brankáře. Sareza Ostrava tak porazila účastníka II. ligy pohodlně 6:1.