Sareza přehrála Orlovou 5:1

04.08.2006, Jan Škarpa

Po více než dvou letech zavítala Orlová k zápasu do Poruby a po první třetině držela lichotivý stav 0:0. V úvodu druhé části se prosadil Marek Badžo a krátce po něm i v dvojnásobné početní nevýhodě Michal Holuša. V 37. minutě zvýšil na 3:0 pro Sarezu Per Dostál. V závěrečné části Sareza přidala z holí Petra Grygara a Daniela Boháče dva góly, poslední slovo si ale vzal Daniel Tomášek, který pouhou sekundu před koncem utkání využil závaru před brankou Sarezy a snížil tak na konečných 5:1 pro Sarezu.

- přát. pá 4.8.17:00
HC Orlová
5:1(0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Badžo (Dušek), 24. Holuša, 37. Dostál (Vnenk), 51. Grygar (Pavlačka, Dušek), 57. Boháč (Janečka, Holuša) - 60. Tomášek. Rozhodčí: Trombík - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
HC Sareza Ostrava: Holeš (30. Košárek) - Vajda, Ovšák, Dudáš, Vnenk, Tesařík, Kubala - Grygar, Pavlačka, Klimek - Gelačák, Badžo, Dušek - Boháč, Holuša, Janečka - Buček, Novák, Dostál.
HC Orlová: Čučela (21. Volf) - Jemelík, Krisl, Tluszczik, Kaněra, Rosypal, Wantulok - Jaško, Tomášek, Kraft - Suchý, Pfeiler, Kotásek - Klečka, Pavlas, Malík - Trubka, Němec, Frančík.

Hned v první minutě se dostali domácí, kteří k utkání nastoupili v tmavé sadě dresů, do šance Gelačák se však neprosadil. Na druhé straně se nedokázal proti exorlovskému Holešovi Tomášek. Ve třetí minutě o sobě dal poprvé vážně vědět navrátilec v dresu Sarezy, Marek Pavlačka. Jeho přihrávku ale Grygar nezužitkoval a střílel mimo. V 5. minutě při vyloučení Pavlase se pustil do pěkného průniku Ovšák, v útočném pásmu přihrál Dostálovi, který ke štěstí pro Orlovou nedokázal Čučelu překonat. Další pokus o otevření skóre si připsal Dudáš, jehož střela se od brankáře Orlové odrazila jen těsně mimo. Chvíli po této šanci putoval Martin Dudáš na trestnou lavici. V přesilové hře se mohl prosadit orlovský Pfeiler, s jeho střelou si ale Holeš poradil. Hned po vypršení trestu se zapojil Dudáš do útoku, samostatný únik se ostravský obránce pokusil zakončit blafákem, ten mu ale Čučela vystihl. A když se neprosadili za hosty Jašek s Pavlasem a za domácí Klimek s Vajdou, skončila první třetina bez branek.

Do druhé část nastoupil za Orlovou do brány Volf a hned v úvodu se musel bránit přesilové hře Sarezy po faulu Krisla. Přesilovka trvala pouhých 41 sekund, po kterých otevřel skóre zápasu po kombinaci s Duškem Marek Badžo. Vyrovnat mohla Orlová takřka bleskově, neb měla početní výhodu dvou mužů. Místo vyrovnání ze střeleckých pokusů Tlusczika a Krisla se však dočkali hosté šoku. V dvojnásobném oslabení všem ujel Michal Holuša a blafákem zvýšil na 2:0. Do druhé půlky zápasu nastoupil do brány Sarezy Rostislav Košárek, který musel vzápětí čelit přesilové hře soupeře. Další nevyužité přesilovky Orlová litovala v 37. minutě, kdy po závaru před Volfem zvyšoval na 3:0 Petr Dostál. V závěru druhé části zkoušeli střelecké štěstí Tesařík s Boháčem, ti však neuspěli a tak do závěrečné části vstupovala Sareza s vedením o tři góly.

Na počátku třetí třetiny dohrávala Orlová přesilovou hru, z té však nic nevytěžila. Ve 42. minutě přišla první velká chvíle Košárka, který zlikvidoval šanci, do které se prokličkovával Kotásek. Ve 45. minutě volil při situaci 2 na 1 Badžo střelu, následná dorážka si cestu mezi tyče nenašla. Na počátku 50. minuty hledal Tesařík na modré najetého Boháče, ten však puk nedokázal zkrotit tak jak by si představoval. O chvíli později vychytal Krafta Košárek. V 51. minutě se domácí publikum opět radovalo z gólu. Střela Pavlačky se odrazila k tyči, kde čekal volný Petr Grygar, který zvýšil na 4:0. O dvě minuty později měl po příhře Tomáška snížení na holi Kraft, kterého perfektně vychytal Košárek. Na počátku 57. minuty se naposledy prosadili domácí, kdy spolupráci třetího útoku gólově zakončil Daniel Boháč. V závěrečné minutě měl blízko k šestému gólu Ovšák, jeho teč Dudášovy střely ale skončila nad brankou Volfa. Přesně sekundu před koncem uzavřeli gólový účet hosté, kdy Jemeníkovu střelu dorazil za Košárka Daniel Tomášek, který tak upravil skóre na závěrečných 5:1 pro Sarezu.