Sareza udolala Prostějov po nájezdech

08.08.2006, Jan Škarpa, Miroslav Klimeš

Oba celky vstoupily do utkání opatrně. První gól si připsal exostravský Martin Janeček. Vedení domácím nevydrželo dlouho, po necelých 2 minutách vyrovnal Daniel Boháč. V polovině utkání se dostali Jestřábi opět do vedení brankou Filipa Čecha. Vyrovnání se Sareza dočkala až ve 49. minutě, kdy se prosadil Libor Gelačák. Radost Sarezy z vyrovnání netrvala ani minutu a půl, Lukáš Říha poslal Prostějov naposledy do vedení. Ostrava se ale nevzdala a v 55. minutě vyrovnal po přihrávce Ovšáka Marek Badžo. Po základní hrací době následovaly trestné nájezdy, jediným úspěšným exekutorem se stal Petr Janečka, který se v této disciplíně prosadil již proti Vítkovicím.

- přát. út 8.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:4sn(1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Janeček (Štraub), 30. Čech F. (Pavelek), 50. Říha - 16. Boháč (Holuša), 49. Gelačák (Dudáš), 55. Badžo (Ovšák), rozhodující nájezd - Janečka. Rozhodčí: . Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 600.
LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek - Čulík, Kruliš, Flašar, Podešva, Sedlák, Spitzer, Kališ, Doseděl - Piecha, Štraub, F. Čech, Janeček, Vymazal, Pavelek, Korčák, Minařík, Říha, Luka, Bartošek, Bařica.
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Dudáš, Vnenk, Vajda, L. Buček, Brincko, Tesařík, Kubala - Gelačák, Badžo, Valušiak, Boháč, Holuša, Grygar, Klimek, Janečka, M. Čech, M. Buček, Novák, Dostál
První šanci zápasu si na své konto připsal ostravský Marek Badžo, který otestoval domácího gólmana střelou z kruhů. Na druhé straně pak z velkého úhlu zkoušel Jakuba Čecha v brance hostí Dušan Bařica. Obrovskou příležitost spálili hosté ve 3. minutě, kdy seděl na trestné lavici domácí Josef Štraub. Novák našel od mantinelu Bučka, jeho pokus Vojtek ztlumil betony od kterých se puk odrazil těsně před brankovou čáru. Oldřich Kališ byl na svém místě a puk vyhodil do bezpečí. Dále pak měli hosté herně navrch, ale první se z gólu se radovali domácí. Josef Štraub našel před brankou Martina Janečka a ten k tyči překonal Jakuba Čecha. Domácí si vedení příliš neužili, protože za necelé 2 minuty bylo srovnáno. Puk si za brankou předal Grygar s Holušou, který před brankovištěm našel nehlídaného Daniela Boháče a ten trefou pod vyrážečku překonal Vojtka. V 19. minutě byl vyloučen Lukáš Vnenk, Jestřábi sice hosty uzamknuli v jejich obraném pásmu, ale změnit skóre se jim nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny prokličkoval útočným pásmem Marek Badžo, položil si Vojtka, ale bekhendem se mu beton přehodit nepodařilo. Poté Prostějov přidal na důrazu a vytvořil si několik slibných šancí. Největší z nich měl Filip Čech, který v krátkém sledu spálil dvě tutovky před brankou. Ve 27. minutě se podařilo Lukáši Říhovi obrat na útočné modré obranu hostů a dostat se do samostatného úniku. Brankář hostů mu však nedal šanci a s přehledem zachránil. To už se mu ale nepovedlo proti Filipu Čechovi, který zvýšil na 2:1 po asistenci od Zdeňka Pavelka. Velké šance měli potom znovu Čech s Krulišem, kdy se domácím podařilo rozebrat hostující obranu, ale koncovka tentokrát nebyla úspěšná. Konec druhé třetiny byl ovlivněn tvrdou hrou, kterou rozhodčí trestal. V následujících přesilovkách se však ani jednomu týmu nepodařilo vytvořit gólovou příležitost, a tak domácí odcházeli do šaten s náskokem jedné branky.

V úvodu 3. třetiny měl velkou šanci Daniel Boháč, který obral před brankou o puk Dušana Bařicu, ale před jeho střelou se Vojtkovy betony sevřely včas. Poté dostali domácí možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, ale většina akcí končila na připraveném Čechovi. Stejnou možnost početní převahy dostali i hosté, ale naložili s ní stejně jako domácí. Ve 49. minutě napřáhl na modré Martin Dudáš, zlomil hůl, puk se došoural k Liboru Gelačákovi a ten propálil bezmocného Martina Vojtka. Sareza se z vyrovnání moc dlouho neradovala, protože v 50. minutě když byl na trestné Lukáš Buček za nedovolené bránění, se v skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Lukáš Říha a vrátil tak Prostějovu vedení. V 55. minutě však bylo znovu vyrovnáno. Ostrava využila tlaku z předchozí přesilovky a po přihrávce Milana Ovšáka se prosadil Marek Badžo. Rozhodnout pak mohl Dušan Bařica, ale po přihrávce z rohu minul klec hostí. Utkání tedy po základní hrací době skončilo 3:3. O rozhodnutí se v samostatných nájezdech postaral Petr Janečka, který jako jediný dokázal svůj nájezd proměnit.