Úterý a čtvrtek vyhrazen zápasům s Prostějovem

Lukáš Bajgar, 06.08.2006
Sareza Ostrava v úterý zajíždí k prvnímu venkovnímu zápasu letní přípravy na Hanou do Prostějova, kde je začátek utkání naplánován na 18 hodinu. Ve čtvrtek 10. srpna naopak opustí svá hnízda Jestřábi a od 17 hodin nastoupí k ostravské odvetě. Oba zápasy budete moci sledovat online na stránkách Sarezy. Přestože má ostravský mančaft v nohou již dvě utkání, prozatím neokusil sílu žádného prvoligového celku a po prohře s extraligovými Vítkovicemi 1:3 a výhrou nad o ligu níž hrající Orlovou zjistí, jak se připravil na tým, kterému bude jistě chtít v soutěži uzmout co nejvíce bodů.

Sareza v dosavadních utkáních prozkoušela téměř všechny hráče širokého kádru, které mají Petr Rambousek s Petrem Fabiánem k dispozici. Jak manažer týmu dříve uvedl, chtěl by před odjezdem na soustředění do Liptovského Mikuláše 14. srpna mít víceméně jasno o skladbě mužstva pro nadcházející ročník, a tak mnozí hráči dostanou poslední šanci ukázat, co v nich je.

V týmu Jestřábů je i nadále spousta borců, kteří v minulosti oblékali dres Ostravy. Do letošní sezony navíc přibyl Martin Janeček, jemuž v Sareze chybí jediné soutěžní utkání do stovky odehraných zápasů. Spolu s Janečkem se do prostějovské kabiny nastěhoval talentovaný Lubomír Minařík, jenž má zkušenosti především s juniorkou Sarezy.

Přípravná utkání Prostějova

1.8.2006 HK Jestřábi Prostějov - HC Kometa Brno 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Branky: 4. Kruliš, 59. Bařica - 31. Černý, 44. Meluzín
Sestava Prostějova: Vojtek - Fendek, Kruliš, Podešva, Sedlák, Rajnoha, Kališ, Doseděl, Halouska - Piecha, Štraub, F.Čech, Janeček, Vymazal, Piluša, Korčák, Minařík, Říha, Luka, Bartošek, Bařica.

4.8. 2006 HC Kometa Brno - HK Jestřábi Prostějov 7:4 (3:4, 2:0, 2:0)
Branky: 3. Barus, 13. Foltýn, 14. Černý, 24. David, 37. Mikel, 42. Sojčík, 59. Meluzín - 4. Luka, 6. Piluša, 17. Čech, 18. Flašar
Sestava Prostějova: Vojtek - Kališ, Flašar, Fendek, Doseděl, Rajnoha, Sedlák, Halouska - Podešva, Pavelek, Říha, Piluša, Čech, Piecha, Luka, Janeček, Štraub, Vymazal, Minařík, Bartošek, Korčár.