Do Ostravy míří Bobři

Lukáš Bajgar, 05.09.2006
Sareza Ostrava má za sebou třízápasovou vítěznou šňůru, když postupně udolala vídeňský Capitals, francouzského mistra z Rouen a naposledy havířovské Pantery. Sérii by ráda protáhla i proti Bobrům z Valašského Meziříčí. Hostím naopak i díky rozsáhlé marodce přípravné období zcela nevychází a pachuť porážky zažívá až příliš často, naposledy s Orlovou 3:6 na domácí půdě. Utkání s celkem z Valašska začíná ve středu 6. září v 17 hodin a jako tradičně jej můžete sledovat online na stránkách Sarezy.

Druholigoví Bobři se na ledě ostravské Sarezy představí vůbec poprvé a i přestože oba týmy dělí výkonnostní rozdíl odpovídající jedné lize, lze očekávat tuhý boj. Zatímco Ostravští si budou chtít před sezonou pozvednout naposledy sebevědomí proti papírově slabšímu celku, čeká mnohé hráče z Valašského Meziříčí návrat na „rodnou hroudu“. Valaši se v loňském ročníku prvně ve své historii probojovali do vyřazovacích bojů a na tento úspěch by rádi navázali i letos. Jenže to budou mít velice těžké, neboť za jistých okolností přímý postup vítěze 2. ligy o jednu výš vede ke zbrojení soupeřů.

Pakliže by se člověk znalý místního hokeje pořádně podíval na soupisku hostů, možná by se podivil, kolik hráčů v době nedávno minulé vídával v dresu Ostravy. Před jejich představením je nutno zmínit trenéra Pavla Leksovského, jenž převzal žezlo po Zdislavu Tabarovi, když do loňského ročníku vedl rovněž druholigovou Orlovou a jenž dlouhé roky hrával za Hutní Montáže a HK Porubu a coby asistent trenéra Flašara zvítězil s SHK Porubou základní část II. ligy. Nyní již ke kádru - fantómem v bráně a miláčkem valašskomeziříčských ochozů se stal Michal Krumpoch, ten ale laboruje s dlouhodobým zraněním a v Ostravě by se němel do kasy postavit. V bráně jej tak zastupuje Martin Hnilica a také vsetínský mladík Martin Štefl. Asistentem kapitána byl loni zvolen Rostislav Zrník, který, stejně jako Jan Matějný a exkapitán Roman Sedlák (v současnosti rovněž trenér mládežniků na Sareze), měl lví podíl na postupu ostravského mančaftu do první národní ligy. A tímto výčet zdaleka nekončí - Radim Goláb, ač má více odehráno za Orlovou, do letošní přípravy za Bobry rovněž zasáhl. Nesmí se zapomenout na Jakuba Ašera, ten sice porubskému týmu pomáhal krátkou dobu, ale svými výkony zaujal nejednoho příznivce klubu.

Valašské Meziříčí netěží jen ze spolupráce se Sarezou, která by měla vyústit střídavými starty ještě několika dalších borců, ale i se Vsetínem. Krom již zmíněného Štefla se před čtrnácti dny do přípravy zapojil hned kvartet zelenožlutých – beci Jan Zapletal a Michal Nedbálek a forvardi Petr Hruška s Danielem Dědkem. Loni se v týmu úspěšně představil současný trenér extraligisty Rostislav Vlach či legenda Alexej Jaškin.

Za úspěšným ročníkem zakončeným play-off II. ligy minulého roku stojí nyní již opět opora Ostravy Radovan Glas. Svou pověstnou třiatřicítku musel přenechat Hnilicovi v bráně a oblékal dres číslem o čtyřiačtyřicet vyšším, čili „77“. Společně s Vlachem ovládl kanadské bodování klubu.

Web soupeře: www.tjvm.cz/hokej

Příprava Valašského Meziříčí