Trenér musí být vždy nespokojený, praví Petr Rambousek

Vladimír Vronka, 07.09.2006
Sareza sehrála poslední utkání proti Bobrům z Valašského Meziříčí. V týmu hostí nastoupila řada hráčů, kteří v minulosti oblékali dres domácí Sarezy. Jedním z nich byl Rostislav Zrník, který oblékal dres Sarezy i v postupové sezóně. I v realizačním týmu se našel muž, který v historii oblékal porubský dres - Pavel Leksovský. Ostravský trenér Petr Rambousek hodnotil přípravu.

Sareza byla asi nejtěžším soupeřem Valachů, přesto tým nabitý bývalými Porubáky, sehrál důstojnou roli v tomto střetnutí. Trenér hostí Pavel Leksovský by mohl být spokojen. „Hlídali jsme si spíše obranou činnost, než abychom útočili. Věděli jsme, že soupeř je rychlostně, technicky a kondičně daleko lepší. Šli jsme na led až 7.8 . Sareza hraje o stupínek vyšší ligu a rozdíl v hráčském kádru je velký, s tím jsme šli do zápasu. Musím říct, že kluci zahráli velice zodpovědně, kdybychom neudělali pár individuálních chyb, tak jsme mohli prohrát méně. Sareza od stavu 4:0 s námi hrála bago. V lize by určitě nájezdy dva na jednoho apod. zakončovali, kdežto z nás se snažili udělat kašpárky. Kluci šli na doraz, hlavně ti starší, kteří něco v Sareze odehráli, měli motivaci a nic nevynechali. Byla to dobrá příprava na první mistrovské utkání, ve kterém se střetneme s Orlovou, která nás v přípravě přejela a přebruslila.“

Trenér hostí dělal v Porubě asistenta Aleši Flašarovi. V Porubě také dlouhá léta hrával, nyní se vrátil zpět, byl dnešní zápas jiný než ostatní? „Byl normální, kupodivu jsem byl v klidu, žádné nervy. Já jsem sem již absolvoval několik návratů, třeba když jsem byl u dorostenců ve Frýdku, tak jsme zde hráli přátelák. Jsem s dnešním utkáním spokojen.“ Valmez v přípravě ani jednou nevyhrál, kde hledat příčiny? „S přístupem hráčů jsem spokojený maximálně. Mám trochu obavy z toho, že většina z nás dojíždí z Ostravy, Vsetína či Zlína. Ve ValMezu se netrénuje letní příprava, proto se snažím o to více, za ten měsíc co jsme spolu, kluky připravit a něco fyzické kondice do nich dostat, ale když je jednou denně trénink, tak se nedá vše stihnout. Na trénování kondice, přesilových her, oslabení a podobných věcí je strašně málo času.“

V dresu Bobrů se objevil s desítkou Marek Pavlačka. Ostravský fanoušek si jistě přeje, aby se jednalo jen o výpomoc. „Marek Pavlačka by měl mít u nás střídavý start, protože se zatím nevešel do základního kádru. S Markem jsme předběžně domluveni a já bych byl moc rád, kdyby mám pomohl, znám ho od jeho osmi let, kdy v Porubě začínal. Známe se dlouho, chce za nás hrát a to je pro mne důležité. Dnes bylo vidět, že by nám v sezóně hodně pomohl.“

Jedním z hráčů, kteří za Porubu či Sarezu odehráli řadu zápasů je Rostislav Zrník. „ Šlo vidět, že je Sareza o třídu výše. Hrají první ligu, mají natrénováno a jsou to profesionálními hráči s jiným přístupem k tréninku.“ Příprava Valachů byla krátká, bez vítězství. Nejhorším výsledkem byla porážka v Orlové, kde Valaši odjeli s prohrou 9:0. Jaká bude sezóna? „Všichni doufáme, že bude dobrá. Příprava se nepodařila, protože jsme se ještě nesešli všichni. Měli jsme pár zraněných, takže se to všelijak točilo. Až se sejdeme všichni tak to bude dobré. Cíle jsou co nejvyšší. Být výše než loni, což je cílem asi všude, ale hlavní je postup do play – off.“

Sareza měla velmi dobrou přípravu. Sehrála řadu kvalitních utkání s dobrými výsledky, ale tyto výsledky budou mít váhu jen, když se povede vstup do sezóny. Trenér Petr Rambousek hodnotil celou přípravu. „Příprava byla dobrá, kvalitní. Odehráli jsme třináct přátelských utkání se silnými soupeři, dvakrát jsme hráli s týmy z nižší soutěže s Orlovou a s ValMezem. Na Slovensku jsme odehráli kvalitní utkání s extraligovými týmy. S přípravou jsem spokojen.“ Sareza sehrála poslední utkání v přípravě s druholigovým Valašským Meziříčím. „V poslední zápase se nehraje v plném tempu, v hlavě je zpětný chod a není důležité kolik utkání skončilo. Kluci odvedli poctivý výkon.“ Jako trenér jistě najde na hře v přípravě nějakou tu chybičku. „Trenér musí být vždy nespokojený, ale nechám si to pro sebe. Naopak jsem spokojen s tím, že jsme hráli z devadesáti procent nátlakový hokej, což jsme od začátku chtěli.“