Z Havířova se Sareza vrací s bodem

04.10.2006, Libor Galvas, Michal Jágr

Základní hrací doba nerozhodla v Havířově o vítězi, ale po minutě prodloužení bylo rozhodnuto, že prémiový bod zůstane domácím. Ve 47. minutě při přesilové hře od modré vystřelil Jan Tesařík a jeho střelu doklepl za bezmocného Novotného Lukáš Bokroš. Domácím se podařilo vyrovnat ve 57. minutě zásluhou Jaroslava Mareše. Vítěznou trefu si ve 62. minutě připsal Petr Lipina.

- 8.kolo st 4.10.17:30
2:1p(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Mareš (Rozum), 62. Lipina (Mikšan) - 47. Bokroš (Tesařík). Rozhodčí: Hradil - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:10, navíc Lipina a Novotný (oba Hav) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 1175. Střely na branku: 49:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Galvas, Ovčačík, Klimeš, Zientek, Sekula, Vavruša - Lhotský, Zdráhal, Sedlák - Mikšan, Lipina, Daneček - Rozum, Mareš, Zdeněk
HC Sareza Ostrava: Čech - Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Brincko, Buček, Kubala - Baranyk, Sochorek, Svačina - Boháč, Holuša, Bokroš - Janečka, Pavlačka, Glas - Valušiak, Gelačák, Badžo

V souboji Havířova se Sarezou dlouho kralovali oba gólmani, ale nakonec oba v normální hrací době jednou kapitulovali. Prodloužení začaly oba týmy vlažně, ale po minutě prostrčil kotouč Mikšan na úplně volného Lipinu, který překonal Čecha ve Forsbergově stylu.

Zápas začali lépe domácí, už ve třetí minutě měl dobrou příležitost Zdráhal, ale nedokázal usměrnit do odkryté branky přihrávku Mikšana. První přesilovku hráli Panteři, ale šanci si nevypracovali. Ihned po skončení oslabení se dostal do úniku Brincko, ale byl faulován a na trestnou lavici zamířil tentokrát Zientek. Hosté se usadili v pásmu a Novotného ohrozil od modré Rimmel. Daleko lepší příležitost neproměnil Sochorek, který se ocitl úplně sám před Novotným, který mu však výborně vypíchl kotouč holí. Ve 12. minutě pálil z dobré pozice Mikšan, bohužel pro domácí nepřesně. Na druhé straně zahrozili hosté ze dvou brejku, ale jednou zasáhl dobře Vavruša, podruhé si hosté vylámali zuby na Novotném. V 19. minutě málem pomohla hostům k vedení velká chyba domácí obrany, po které se ocitli dva hráči sami před domácím gólmanem, ale situaci nezvládli.

I úvod druhé třetiny zvládli lépe domácí, ale teč Zdeňka zneškodnil Čech a poradil si i se samostatným nájezdem Zdráhala. Do další šance se dostal Mikšan, který se hezky proháčkoval obranou Sarezy, ale před gólmanem ještě hledal lépe postaveného Danečka, jehož střelu Čech chytil. Obrovskou šanci spálil i ostravský Sochorek, který mířil mezi betony, ale Novotný si dal pozor. Ve 35. minutě si velký tlak vytvořil první útok Sarezy, ale nedokázal si v útočném pásmu vypracovat vážnější příležitost. Po sérii vyloučení hráli domácí 4 na 3, ale Galvas nechal znovu vyniknout hostujícího brankáře. Ve 38. minutě se po nedorozumění havířovské obrany dostal ke kotouči Boháč a trefil břevno Novotného svatyně.

Havířov začal i úvod třetí třetiny lépe, ale klíčový okamžik nezvládl. Ve čtvrté minutě poslední části byli během tří vteřin vyloučeni dva hráči Sarezy, ale domácí nedokázali dlouhou dvojnásobnou převahu využít. Po skončení přesilovky musel Vavruška zastavit rychlého Bučka faulem a hosté ukázali domácím, jak se využívají přesilovky. Stačilo jim k tomu devět vteřin a Tesaříkovu střelu dorazil do sítě Lukáš Bokroš – 0:1. Pro domácí to byla studená sprcha, ale vyrovnat mohli hned vzápětí. Zdeňka ve výborné pozici zablokovala v poslední chvíli ostravská obrana. V 52. minutě mohl zvýšit Badžo, ale v těsné blízkosti před Novotným nedokázal usměrnit do branky výbornou přihrávku. O dvě minuty později měl ještě lepší příležitost Janečka, který se prohnal kolem dvou Panterů a řítil se sám na Novotného, který mu kotouč vypíchl nádherně svou hokejkou. V 57. minutě se domácím povedlo přece jen vyrovnat. Rozum vyslal na branku prudký kotouč, který se pokusil tečovat Jaroslav Mareš. Jeho šikovnou teč ještě Čech zneškodnil, ale na dorážku už nedosáhl – 1:1. Vzápětí spálil obrovskou šanci znovu Zdráhal, který trefil Čecha, tentokrát do masky. Domácí měli v závěru další výhodu dvojnásobné přesilovky, ale ani tentokrát si s ní nedokázali poradit a tak utkání dospělo zaslouženě do prodloužení.

Z toho uběhla minuta a tři vteřiny, když Mikšan prostrčil kotouč na úplně volného Petra Lipinu, který bekhendovou kličkou překonal Čecha a zajistil domácím bod navíc.