Sareza vrátila Havířovu tříbrankouvou porážku

04.09.2006, Jan Škarpa

Sareza nastoupila do utkání s Havířovem s odhodáním odčinit porážku v Havířově, což se nakonec povedlo. V první třetině otevřel střelou nad lapačku skóre Marek Badžo, druhý gól přidal o necelých 20 minut později po krásné kombinaci prvního útoku Dalibor Sochorek. V poslední části se diváci dočkali celkem tří gólů, nejprve se prosadil Milan Baranyk, již na 4:0 zvyšoval po pěkné individuální akci Daniel Boháč. Necelé 2 minuty před koncem utkání se gólu dočkali i hosté, střelu Balčíka tečoval Klimek za záda překvapeného Holeše, který tak přišel o cenné čisté konto.

- přát. po 4.9.17:00
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Badžo (Valušiak), 28. Sochorek (Šebesta, Baranyk), 51. Baranyk (Sochorek), 58. Boháč (Holuša) - 59. Balčík. Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:17, navíc Vavruša 10 OT, Lipina 5 + OK (oba Havířov). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC Sareza Ostrava: Holeš - Rimmel, Tesařík, Ovšák, Mocek, Brincko, Vnenk, Kubala, Dudáš - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Gelačák, Badžo, Valušiak - Boháč, Holuša, Bokroš - Klimek, Janečka, Glas.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Galvas, Zientek, Ovčačik, Balčík, Vavruša, Sekula, Peštuka - Lhotský, Zdráhal, Sedlák - Mikšan, Lipina, Brynecký - Rozum, Mareš, Zdeněk - Steber, Sikora, Heider.

Do utkání vstoupily oba celky brzkým vyloučením, nejprve si šel odpočinout na trestnou lavici Zientek, o deset sekund jej následoval Valušiak. Hra ve čtyřech vyhovovala spíše Sareze, do dobré šance se prokličkoval Holuša, Novotný byl však proti časnému otevření skóre proti. Ve čtvrté minutě ukázal svou práci vyrážečkou Holeš, který touto částí výzbroje zastavil střelu Lhotského, na druhé straně pokoušel pozornost havířovského brankáře Sochorek. Útoky se střídaly na obou stranách, velkou šanci spálil Mikšan, který nadvakrát zblízka nepřekonal domácího brankáře. Chvíli po této šanci oslabil útočnou aktivitu Havířova svým vyloučením Brynecký, v přesilovce byl ve velké šanci Bokroš, dal však Novotnému vyniknout stejně jako Dudáš ostřelováním od modré čáry. V plném počtu však Havířov opět Sareze zatápěl, duo Sedlák Lipina ale dotíralo na Holeše neúspěšně, což potrestali brejkem Badžo s Gelačákem, kteří ujeli obraně hostí. Marek Badžo volil místo přihrávky spoluhráči střelu nad lapačku, kterou otevřel skóre zápasu. O vyrovnání se pokoušeli Zdráhal s Lhotským, ale nepochodili, stejně jako Zientek, jehož střela se zastavila o tyč Holešovy brány. Vyrovnat mohl i Sikora, který se ve vlastním oslabení ocitl před Holešem, leč neuspěl, stejně jako Holuša na druhé straně po chybě havířovské obrany.

Do druhé části vtrhli Panteři jako divá zvěř, Zdráhal však dvakrát před Holešem neuspěl. Domácí se nenechali zahanbit, střela Boháče však mířila nad a Bokroš mířil jen do brankáře. Ve druhé části hrála Sareza dlouhou přesilovku 5 na 3, ta se ale nedařila stejně jako početní výhoda jednoho muže. Co se nezdařilo proti oslabeným panterům, zdařilo se ve chvíli, kdy byl Havířov krátce v plném počtu. Sareza se usadila v útočném pásmu, po ose Baranyk – Šebesta se dostal puk k Daliboru Sochorkovi, který svou trefou zvýšil na rozdíl dvou gólů. Hostům se v utkání dařily úniky v oslabení, v polovině zápasu ujížděli Brynecký a Sikora, Holeš ale Bryneckého skvěle vychytal. Sareze se naskytla další početní výhoda dvou mužů, na lavici za zdržování zamířili postupně Sekula a Sikora, první pětce se ale kombinační akce podobná druhému gólu nezdařila. V další šanci šanci byl po návratu obou hříšníků Holuša, při přečíslení volil střelu mezi betony, kterou ale Novotný vystihl. Ve 37. minutě nejprve nepřekonal brankáře Havířova Šebesta, po něm vyzkoušel pevnost břevna Baranyk. Několik málo sekund před koncem druhé třetiny byl ve velké šanci havířovský Mikšan, jeho blafák ale skončil na betoně skvělého Holeše.

V úvodu závěrečné části měli hosté dvouminutovou přesilovou hru, ve které ale nedokázali Holeše v bráně Sarezy ohrozit. A tak zahrozila Ostrava, Šebesta našel na modré najetého Baranyka, který hákován svou šanci neproměnil. V přesilové hře se pokoušel zapsat do listiny střelců Ovšák, pochodil však stejně neúspěšně jako Glas. Ve 48. minutě se do dobré šance dostával Šebesta, při průniku byl ale faulován a tak na trestnou lavici zamířil Mikšan. Na té si již odpykával svůj trest ostravský Tesařík a tak se hrálo již poněkolikáté 4 na 4. V čase 50:44 přidala Sareza třetí gól – po přihrávce Sochorka prostřelil Novotného střelou z prostoru mezi kruhy Milan Baranyk. Stav 3:0 se Panterům příliš nelíbil, střely Lipiny a Sedláka však Holeš zneškodnil. V 55. minutě se do dobré šance dostal Šebesta, ale jak se stalo v zápase „dobrým zvykem“, byl opět faulován, tentokrát sekerou Balčíka. Po chvíli po dřevorubci Balčíkovi zamířil na trestnou lavici Baranyk. Aby nebylo vylučování málo, dostal za píchnutí špičkou hole 5 minut Lipina a tak dohrávala Sareza zápas proti čtyřem Panterům. Lipinův faul dokázal potrestat Daniel Boháč, který projel mezi obránci Havířova a blafákem překonal Novotného. Čestného gólu se Havířov v zápase dočkal, i když byl z kategorie kuriózních. Nahození Martina Balčíka ze středního pásma tečoval na modré čáře Klimek. Na změnu směru letu puku nedokázal Holeš zareagovat a tak přišel ostravský gólman přes velice dobrý výkon o první vychytané čisté konto v dresu Sarezy.

Petr Fabián (Ostrava): "Klukům jsem ,celkem tvrdě, zdůrazňoval, že se jedná o generálku na první ligu, a že bych byl rád, kdyby zápas podle toho vypadal, tedy alespoň z devadesáti procent představ trenérů. A musím říci, že až na drobné nedostatky, které se objevují v každém týmu, splňovalo utkání kritéria, která jsme si dali."

Jiří Režnar (Havířov): "Bylo to přátelské utkání. Ukázalo nám v plné nahotě některé problémy, které budeme řešit během zítřka. Někteří hráči si myslí, že jsou nejlepší a bohužel tomu tak není."