Gól jsme dali, škoda jen, že jsme jej taky dostali, lituje Petr Rambousek

Jan Škarpa, 05.10.2006
Sareza prohrála v Havířově po prodloužení a připsala si tak jeden bod. Po zápase chválil trenér Petr Rambousek své svěřence za to, že neinkasovali v oslabení dvou mužů, jediný ostravský střelec Lukáš Bokroš litoval ztráty bodů v závěru utkání a Jakub Čech byl vyhlášen nejlepším hráčem Sarezy v tomto utkání. Aktéři utkání se také vrátili k nesportovním projevům některých fanoušků a nezapomněli pochválit výkon brankáře Čecha.
„Zápas byl kvalitní z obou stran, hrál se rychlý hokej, který se musel divákům líbit,“ chválil po zápase oba celky trenér Ostravy Petr Rambousek. Kouč Sarezy po dvou bezbrankových třetinách stále věřil, že to budou právě jeho svěřenci, kteří otevřou skóre: „Ještě nikdy jsem jako hráč ani trenér nehrál 0:0, takže jsem po druhé třetině věřil, že to tak neskončí. Myslel jsem si, že ten gól dáme.“ Ostrava sice gól dala, ale také Havířov se prosadil, čehož po utkání Petr Rambousek litoval: „Gól jsme dali, škoda jen, že jsme jej taky dostali.“ Ačkoli Sareza vedla, nakonec naši hráči mohou být rádi i za bod, v závěru utkání hrál Havířov v pořadí třetí přesilovou hru 5 na 3: „Bylo to hodně těžké ubránit, čest klukům, kteří to ve třech ubránili, plus Kuba Čech, který byl vyloženě čtvrtý hráč na ledě.“ V průběhu závěrečné části vyvrcholily emoce některých domácích fanoušků a začaly létat věci na ledovou plochu. Prvotní plastové lahve vystřídal tvrdší kalibr, na lavičku Sarezy dolétla skleněná láhev, která se roztříštila o roh ochranné stříšky nad střídačkou. Neuvažovali trenéři, že by své mužstvo alespoň na chvíli odvolali své svěřence z ledu? „To rozhodují rozhodčí, když se jim to jasně řeklo, že ta láhev tam přiletěla, sklo tam bylo, tak k tomu se musí vyjádřit rozhodčí. Nebyla tendence, že bychom odešli, jiné by to bylo, kdyby ta láhev někoho trefila, nebo se stal úraz.“ Rozhodující gól padl po nepříliš čistém zákroku havířovského útočníka, čehož si ostravský trenér všiml: „Řekl bych, že Lipina vyloženě fauloval Holíka, bylo to čtyři na tři a tak jsme o jednoho hráče propadli.“

Jediným úspěšným střelcem Ostravy v souboji s Havířovem se stal Lukáš Bokroš. Jak vypadalo utkání z pohledu útočníka Sarezy? „Na začátku jsme hráli velmi dobře, drželi jsme stav 0:0, což jsme chtěli, potom se nám podařilo dát gól. Věřili jsme, že bychom to mohli udržet až do konce, ale v závěru nás rozhodčí trochu zařezal,“ litoval závěru utkání ostravský útočník. Lukáše Bokroše sice trochu mrzí ztráta dvou bodů, přesto je rád i za jeden: „Přijeli jsme sem pro body, takže jsme spokojeni, i když nás to i trošku mrzí, mohli jsme zde dnes uhrát tři body.“ Přesně 46 minut a 40 sekund čekali fanoušci na gól, kterým po devíti sekundách využil přesilovou hru Lukáš Bokroš: „Honza Tesařík to perfektně napálil na bránu, já měl štěstí, že se puk ke mně odrazil a pak jsem tušil, že už by se mi to tam mohlo podařit dorazit.“ Jak vnímali hráči letící skleněnou láhev na střídačku? „My jsme to moc nevnímali, potom tam trenér trošku vytekl a myslím, že právem. Lidé by se měli trošku ovládat.“ Ostravský brankář byl celý zápas velkou oporou týmu, jediný střelec Sarezy jej tak neopomněl pochválit: „Kuba Čech zachytal výborně, nebýt jeho, tak jsme možná prohráli i po 60 minutách. Právem byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.“

Jakub Čech pochytal nespočet střel a právem byl vyhlášen nejlepším hráčem Sarezy. „Bylo to vyrovnané na obou stranách, šance jsme měli my i oni. Máme aspoň ten bodík, i když jsme mohli v první třetině dát góly,“ lituje neproměněných šancí svých spoluhráčů brankář, který právě v Havířově nastupoval k extraligovým zápasům. Ještě čtyři minuty před koncem třetí části Sareza vedla, nakonec ale mohla taky prohrát: „Byli jsme hodně vylučovaní, hráli jsme ve třech dvě minuty před koncem, máme aspoň ten bodík.“ Jakub Čech pochytal v zápase 47 střel a tak mohl být se svým výkonem spokojen: „Dokud to trefuje, tak je to dobré. Horší co budu dělat, až mě puky přestanou trefovat.“