Sarezu čeká derby s Havířovem

Jan Škarpa, 03.10.2006
Po domácím vítězství nad Berounem bude moci Sareza potvrdit body v zápase s Havířovem. Panteři stejně jako Sareza v minulém kole vyhráli, tři body si připsali za vítězství 7:3 v Jihlavě. Jak se Ostravě povede v místním derby se můžete jet podívat přímo do Havířova, utkání je na programu ve středu 4.10. od 17:30. Zápas můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Havířovští využili v prvních dvou kolech domácího prostředí a připsali si 5 bodů. Poté však Panteři zaznamenali menší výsledkovou krizi, když podlehli postupně Brnu, Chomutovu, Mladé Boleslavi a v prodloužení Třebíči. Chuť si Havířov vylepšil v posledním kole, kdy si poradil s Duklou Jihlava na jejím ledě 7:3. V tomto utkání si hned čtyři Panteři připsali po třech kanadských bodech, 2 branky a asistenci zaznamenali Klimeš a Sedlák, gól a 2 přihrávky měl „na svědomí“ Mikšan. Třikrát dokázal najít spoluhráče v gólové pozici Lipina, nejproduktivnější hráč Havířova a zároveň hráč s největším počtem asistencí v lize.

Sareza se utkala s Havířovem letos již dvakrát. Oba celky nebyly letos ve vzájemných utkáních doma poraženy. Nejprve se nepodařilo Sareze udolat Pantery v jejich domácí tvrzi a tak Sareza prohrála 6:3. Za deset dní vrátila Ostrava Havířovu prohru, zápas na vlastním ledě zvládla Sareza dokonale a vyhrála 4:1.

Poslední kolo obou týmů

HC Havířov Panthers

7. kolo: Dukla Jihlava – Havířov Panthers 3:7
Branky a nahrávky: 4. Kaňkovský (Punčochář, Říha), 20. Bakus (Chvátal, Punčochář), 55. Dušátko - 4. Zdeněk (Mareš, Lipina), 11. Mikšan (Klimeš, Lipina), 16. Klimeš (Mikšan, Lipina), 25. Sedlák (Zdráhal), 28. Klimeš (Mikšan, Sedlák), 30. Sedlák (TS), 37. Zdeněk (Rozum, Vavruša)
více o zápase

HC Sareza Ostrava

7.kolo: Sareza Ostrava – Berounští Medvědi 5:2
Branky a nahrávky: 49. Vnenk (Holuša, Ovšák), 24. Rimmel (Polášek, Sochorek), 36. Sochorek (Baranyk), 47. Holuša (Ovšák, Boháč), 56. Ovšák (Holuša) - 4. Křesťan (Nedorost), 25. Besser (Nedorost)
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v 7. kole

Havířov Panthers: Masný - Galvas, Zientek, Klimeš, Ovčačík, Vavruša, Sekula, Peštuka - Lhotský, Zdráhal, Sedlák - Mikšan, Lipina, Brynecký - Rozum, Mareš, Zdeněk - Heider, Sikora J., Sikora M.

Sareza Ostrava: Holeš - Holík, Rimmel, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Kubala, Buček - Polášek, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Klimek - Gelačák, Pavlačka, Glas - Janečka, Badžo, Bokroš

Statistiky soupeřů

HAVÍŘOV PANTHERS SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
9. místo (9 bodů) 6. místo (12 bodů)
SKÓRE
BILANCE
2 - 1 - 1 - 3 4 - 0 - 0 - 3
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
7:3 (Jihlava)/ 1:5 (Brno) 5:2 (Beroun)/ 1:5 (Ústí)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Petr Lipina 13 (1+12) Milan Baranyk, Michal Holuša oba 7 (4+3)
STŘELEC
Přemysl Sedlák 7 Milan Baranyk, Michal Holuša oba 4
NAHRÁVAČ
Petr Lipina 12 Dalibor Sochorek 5
NEJLEPŠÍ V +/-
Ctirad Ovčačík +3 Pavel Šebesta +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Luděk Lhotský 13 Pavel Šebesta 26
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Marek Novotný 91,26% Jakub Čech 95,37%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Marek Novotný 2,82 Jakub Čech 1,68

HAVÍŘOV PANTHERS SAREZA OSTRAVA

Z historie havířovského hokeje

Přestože je město Havířov velice mladé, (vzniklo teprve v roce 1955), počátky nynějšího hokejového klubu se datují již rokem 1928. V roce 1931 došlo k registraci hokejového klubu pod názvem KČT Lazy. A taky došlo k přihlášení do tehdejší župní soutěže SHŽ, kterou v té době hrály mimo jiné i Vítkovice a Třinec. Severomoravský přebor hráli předchůdci dnešních Panterů dlouhých dvacet dva roků. V roce 1966 se změnil název klubu na AZ(podle tehdejšího „generálního“ partnera Dolu Antonín Zápotocký.) Havířov. Tým hned rok na to postoupil do 2. národní ligy. Po pár letech strávených v 1. národní lize, však následoval pád zpět do 2. národní ligy, stalo se tak kvůli reorganizaci soutěže. Plných 17 let trvalo Havířovu než se vrátil opět do první ligy. V roce 1999 odkoupil Havířov Extraligu od Opavy, s tím přišla i změna názvu na nynější HC Havířov Panthers. V extralize vydrželi Panteři čtyři roky, po kterých je v extralize vystřídalo Kladno. Po dvou letech, kdy se Panteři umístili až na desáté příčce přišel vloni výkonnostní skok, Havířov skončil v základní části na páté příčce, ze které ve čtvrtfinále porazil Brno a postoupil tak do semifinále. Na tento počin budou chtít letos Panteři určitě navázat.