S Banskou Bystricí v prvním utkání smírně 5:5

21.08.2008, Adam Bagar

Ve čtvrteční podvečer přivítali hokejisté A-týmu Sarezy Ostrava slovenského extraligového účastníka, hráče Banské Bystrice. Od začátku zápasu bylo k vidění kvalitní, rychlé utkání a bylo zřejmé, že padne mnoho branek. Hosté se dostali do rychlého dvoubrankového vedení, ale Ostravané se nevzdali a ještě v první třetině dokázali srovnat krok na 2:2 po brankách Zdeňka a Bartoše. Druhou část ovládli brankově hostující hráči, kteří se opět dostali do dvoubrankového vedení, ale herně byla na tom o něco lépe Sareza, která ještě v závěru této části dokázala zaslouženě zásluhou Urbana snížit. Na závěrečnou třetinu vystřídal v brance domácí jedničku Iláše mladičký juniorský gólman Kubáň. Hosté opět zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek a jen málokdo v tu chvíli věřil, že se domácí zmůžou na srovnání. Nakonec se to po brankách Janečky a Vladimíra Holíka podařilo a Sareza Ostrava tak v pěkném, ve vysokém tempu hraném utkání, remizovala se svým slovenským soupeřem 5:5. Následné samostatné nájezdy vyšly lépe domácí Sareze, která zvítězila 2:1. Odveta je naplánována již na pátek 22. srpna od 17:00 hod.

- přát. čt 21.8.17:00
HC ´05 Banská Bystrica
5:5(2:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Zdeněk (Brincko, Ivan), 18. Bartoš (Holík, Najdek), 39. Urban (Hubáček), 54. Janečka (Urban, Gelačák), 57. Holík (Novák) - 3. Tománek (Rimmel), 5. Bíro (Bulík), 27. Češík (Škvaridlo), 38. Dian, 46. Pardavý (Palok, Bulík). Rozhodčí: Jeřábek J. - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 241. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5.
HC Sareza Ostrava: Iláš (od 41. Kubáň) - Ovšák, Vnenk, Brincko, Vajda, Holík, Palík, Prokop - Bartoš, Najdek, Červenka - Gelačák, Hubáček, Urban - Mikula, Ivan, Zdeněk - Janečka, Novák.
HC ´05 Banská Bystrica: Petrik - Vlk, Bíro, Frühauf, Rimmel, Brumerčík, Mocek, Tomaška, Mrena - Pardavý, Bulík, Palov - Dian, Sabol, Majeský - Tománek, Češík, Škvaridlo - Gašpar, Valach, Ižvolt.

Hosté z Banské Bystrice působili od úvodních minut lepším a rychlejším dojmem než Ostravané, což přineslo pro slovenského soupeře již v čase 2:00 své ovoce. Roman Tománek vsítil první gól v utkání po pohotové střele z pravého kruhu, navíc při signalizované výhodě. Ve čtvrté minutě mohlo být s domácí Sarezou ještě hůře, když si Brincko vstřelil téměř vlastní gól, touš však skončil naštěstí pro domácí pouze na levé tyči. V čase 4:31 už ale Iláš na lehký pokus Marka Bíra od modré nestačil, protože před domácí brankářskou jedničkou stálo množství hráčů, kteří mu stínili ve výhledu. V šesté minutě zahrávali domácí dlouhou téměř dvě minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. V čase 6:51 Ostravané této výhody dokázali využít, když Dušan Brincko střílel od modré a Jiří Zdeněk jeho pokus pouze do poloprázdné klece dorážel. V dalších minutách byl sice vidět nadále hokej ve vysokém tempu, ale s řadou nepřesností na obou stranách. V patnácté minutě mohlo být srovnáno, když Hubáček vyslal Urbana, který těsně minul brankový prostor. Sareza zvyšovala svou aktivitu a výsledkem toho byly další fauly ze strany Banské Bystrice a následná opět téměř dvouminutová početní výhoda dvou mužů v poli. V čase 17:41 využili domácí i svou druhou dvojnásobnou přesilovku a opět po velmi podobné situaci, když od modré střílel Holík a Martin Bartoš dorážel po krátké stahovačce do prázdné klece bezmocného Petríka. Na druhé straně mohl hosty poslat zpět do vedení Češík, ale Iláš se štěstím dokázal tento pokus betonem vyrazit. Po velmi kvalitní úvodní části tak Sareza Ostrava remizovala s Banskou Bystricí 2:2.

Ihned v úvodu druhé části se ocitl ve velké šanci Bartoš, který opět jen velmi těsně minul tyče Petríkovy svatyně. Sareza byla nadále mnohem aktivnější, ale další velká šance Ivana, který i s pomocí teče jednoho z hostujících obránců, jen těsně o centimetry minul branku. V následujících minutách se osmělili i hosté, ale Iláš několik nebezpečných střel zlikvidovat bez problémů dokázal. V čase 26:19 už kapituloval – po přesné nahrávce Škvaridla se z mezikruží nad lapačku trefil Matej Češík. Domácí se snažili o vyrovnání a měli dokonce k dispozici další přesilovku, ale všechny jejich střelecké pokusy končily pouze na bezchybném Petríkovi. V 31. minutě předvedli hráči Sarezy pěknou kombinaci na jejímž konci našel Najdek před brankou volného Bartoše, který opět trefil pouze hostujícího ochránce svatyně. 34. minuta přinesla další krásnou kombinaci, když Zdeněk našel ideálně Ivana, který trefil jen boční konstrukci branky. O chvíli později hrozilo nebezpečí i na druhé straně, ale Iláš nebezpečné dorážky Škvaridla i Češíka dokázal svým betonem s vypětím všech sil ubránit. V čase 37:46 vstřelili hosté čtvrtou branku, navíc ve vlastním oslabení a po chybě Najdka, který vyslal Michala Diana do samostatného úniku na Iláše, který s překrásným blafákem slovenského útočníka neměl absolutně žádnou šanci. Domácí borci ještě do druhé závěrečné sirény dokázali snížit na rozdíl jediné branky, když Tomáš Urban předvedl svou dravost a tvrdou střelu a propálil tak z kruhů gólmana Petríka. Po čtyřiceti minutách hokeje hraného ve vysokém tempu tak Ostravané prohrávali těsně 3:4.

Poslední třetinu začali lépe hosté z Banské Bystrice, kteří několikrát ohrozili Kubáně, který pro třetí třetinu vystřídal Iláše v brance. V čase 45:08 jsme viděli již osmou branku v zápase, když se do samostatného úniku dostal Ján Pardavý, který krásně vykoupal Kubáně v domácí brance. Následně skvělým zákrokem mladý domácí gólman zachránil téměř jistý gól, když našel Tománek u druhé tyče Škvaridla, který obrovskou šanci díky Kubáňovi využít nedokázal. Hokejisté Banské Bystrice náhle převzali otěže zápasu a byli jasně lepším týmem. Nadále se hrálo v obrovském tempu a s maximálním nasazením, ale na hokejky obou týmů se lepila nepřesnost. V čase 53:00 domácí zdramatizovali utkání, když Urban zpoza branky našel před brankou ideálně postaveného Petra Janečku, který střelou z první překonal Petríka. O minutu později mohlo být dokonce srovnáno, ale to by musel Zdeněk proměnit svůj samostatný únik na hostujícího gólmana. V čase 56:12 už ale srovnáno bylo - Vladimír Holík vypálil od modré a jeho pokus Petrík nedokázal skrýt v lapačce a touš mu zapadl až za brankovou čáru. V závěru měli hosté velkou možnost vrátit vedení zpět na svou stranu, protože zahrávali přesilovou hru, ale využít ji nedokázali. Po krásné bitvě tak Sareza Ostrava remizovala s Banskou Bystricí 5:5. Odveta je naplánována již na zítřek 22.8.

Po zápase ještě byly na programu tři série samostatných nájezdů. Za domácí se trefili Petr Janečka a Robert Najdek. Za hosty pouze Roman Tománek. Sareza Ostrava tak zvítězila v samostatných nájezdech 2:1.