Mladší dorostenci si připsali třetí porážku v řadě

10.10.2010, Kateřina Juříková

Porubští mladší dorostenci přivítali na svém ledě hochy ze Zlína, kteří do zápasu vešli s plným odhodláním vyhrát. Ačkoliv většinou využili toho, že domácím sklouzával puk z holí, nepodařilo se jim skórovat. Zato Martin Csomor poslal svůj tým do vedení. V dalších třetinách padla z jeho hole ještě jedna branka a jedna přesná gólová nahrávka. K vítězství to přesto nestačilo. Zlínští poslali za Hermana celkem čtyři puky a těsné vedení 3:4 udrželi až do konce. Domácím se tak ani potřetí v řadě nepodařilo ukořistit nějaký ten bod. Příští utkání sehrají 17. října na ledě Šumperka.

Extraliga mladšího dorostu - 8.kolo ne 10.10.
PSG Berani Zlín
3:4(1:0, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Csomor (Rataj), 51. Csomor (Pěnčík, Gelnar), 59. Rataj (Csomor) - 29. Hlaváč (Haničinec), 34. Pelánek (Rod, Velčovský), 38. Vyoral (Zaremba), 42. Vyoral (Pelánek). Rozhodčí: Janda - Moravec, Černý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 60. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Herman - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Štěpán, Trefil, Vavroš, Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Havránek, Kropka, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Seget
PSG Berani Zlín: Holda - Galuška, Haničinec, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Kobylík, Maršálek, Pavlůsek, Pelánek, Procházka, Rod, Řezníček, Bumbál, Stuchlík, Velčovský, Vyoral, Zaremba

Zlínští zvládali na začátku třetiny využívat nepozornosti domácích, kterým občas ujel puk z hokejek, ale nedokázali toho pořádně využít. Krásnou střelu předvedl Hlaváč, ale jeho pokus skončil pouze na tyči.

Oproti nezdarům ze strany hostí se povedlo domácím uspět hned napoprvé. Při signalizovaném trestu najížděl Rataj s Csomorem na Halodovu klec. Rataj nahrál Martinu Csomorovi a než se zlínský gólman stačil vrátit, měl puk za zády.

Hosté měli velkou příležitost, když měli v této třetině hned dvě přesilovky. Ale ani jednu nevyužili. Při jedné přesilovce měli domácí na mále. Beci Velčovský a Kobylík střežili modrou a přitom si nahrávali. Pak nahráli nikým nehlídanému Vyoralovi, ale z jeho hole branka ne a ne padnout. Po první třetině tedy vedli domácí 1:0.

Hned v začátku další části hráli domácí přesilovku, ale tak jako jejich soupeř, ani oni nedokázali početní výhodu využít. Bohužel se během této situace stala menší nehoda. Trefil blokoval soupeře, který chtěl vstřelit v oslabení branku, a oba najeli v plné rychlosti do Hermana, který vyjel z brány, aby odrazil puk. Naštěstí z toho všichni tři vyšli bez zranění.

V půli třetiny dorovnali Zlínští stav na 1:1. Haničinec nahrál na Michaela Hlaváče, který poslal puk přímo do porubské brány.

O gól se domácí připravili, když zlínský brankář vyjel z brány. Gola sice puk strefil do betonů, ale poté se kotouče zmocnil Pěnčík, jehož střela minula zcela odkrytou klec.

Do konce třetiny zbývalo ještě sedm minut. Dost na to, aby padlo ještě pár branek. Nad Hermanovu lapačku se trefil Radek Pelánek. Poté skóroval Jan Vyoral, který také poslal kotouč nad brankářovo rameno. Hosté tedy stav obrátili ve svůj prospěch na 1:3.

Po dvou minutách třetí třetiny zvýšili Valaši již na 1:4. Postaral se o to znovu Jan Vyoral. Procházka a Hladiš se pokusili dát pátý gól, ale neuspěli.

Domácí to ale nevzdávali a přece jen se jim v přesilovce podařilo skórovat. Po nahrávkách Gelnara a Pěnčíka překonal nepozorného Halodu Martin Csomor.

Ke konci třetiny hráli Zlínští jen ve třech díky dvěma vyloučeným hráčům. To domácím značně pomohlo, neboť snížili stav na 3:4. Gólman se nestačil vracet na prázdná místa své klece a po několika nezdarech se trefil Tomáš Rataj. K dorovnání nedošlo, a tak si všechny body odvezli hosté ze Zlína.

Ostatní zápasy 8. kola extraligy ml. dorostu - sk. Východ:

HC Oceláři Třinec - HC Zubr Přerov 4 : 1
HC Slezan Opava - AZ Havířov 1 : 4
HC Vítkovice Steel - HK MD Šumperk 18 : 1
VHK Vsetín - HC Olomouc bude sehráno 12. října

Petr Rambousek (HC RTTORAX Poruba): Kvalitní soupeř. První třetinu jsme sice vyhráli 1:0, ale v poměru střel a ve veškerém dění dvacetiminutovém, byl lepší Zlín. Ukázali to hlavně ve druhé třetině, kdy nám vlastně odskočili. Za stavu 1:4 se nám podařila proměnit přesilovka, ta samá, která se nám měla podařit za stavu 1:0, a mohlo to být 2:0. Je fakt, že rozhodčí nás v závěru poškodili. Čároví nezapískal zakázané uvolnění, údajně že to vyhodil náš hráč, což je nesmysl. Tam se dalo ještě něco dělat, kdyby zapískal. Ale nedá se říct, že bychom začali hrát až v posledních deseti minutách, jak jsem slyšel. Ale kdeže, hráli jsme od začátku stejně. Ve hře 5 na 5 byl Zlín lepší a myslím si, že vyhrál zaslouženě. Chtěl bych hlavně pochválit našeho gólmana, protože je to jeho druhé utkání a dneska chytal dobře.

Robert Svoboda (HC PSG Zlín): Myslím si, že to bylo dobré utkání - rychlé, tvrdé z obou stran. Byli jsme aktivnější a nezasloužili jsme si prohrávat. Bohužel spousta šancí, které jsme mohli dát, nebyla proměněna. Na závěr to bylo dramatické díky tomu, že jsme byli v oslabení a domácí mají přesilovku velice dobře nachystanou.