Čtvrtý Zlín odjel s porážkou 4:1 a mladší dorostenci Poruby se radovali z výhry

23.01.2011, Kateřina Juříková

Již od začátku utkání bylo vidět, že je tento zápas velice vyrovnaný. Chvíli měli na holích puk domácí, chvílemi hosté. S Jihomoravany to od první třetiny vypadalo bledě. Dostali branku a sami žádnou nedali. Teprve ve druhé třetině, kdy již domácí vedli 2:0, poprvé a také naposled skórovali. Marek Maček totiž bravurně dokázal hlídat svou bránu. Několikrát jej i zachránily tyče a jeho obránci, takže hosté neměli již žádnou šanci. Zato zlínský gólman byl tvrdě zkoušen. Některé gólové akce domácích bohužel nevycházely tak, jak by si představovali, ale i tak dokázali zvítězit 4:1.

Extraliga mladšího dorostu - 26.kolo ne 23.1.10:00
PSG Berani Zlín
4:1(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Csomor (Gola R.), 29. Gelnar (Gola R.), 46. Síkora (Gelnar), 59. Rataj (Demel) - 37. Vyoral (Haničinec). Rozhodčí: Volek - Kittel, Havlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Štěpán, Široký - Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj.
PSG Berani Zlín: Haloda - Galuška, Dalajka, Haničinec, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Kobylík, Pavlůsek, Procházka, Rod, Řezníček, Tomek, Valášek, Velčovský, Vyoral

V začátku první třetiny ovládali útočné pásmo domácí. Zlínští se puk od svého gólmana snažili několikrát vyvést, ale nepřesné přihrávky vždy zachytil soupeř. Krásná akce Porubských však brankou neskončila. Robin Gola nahrál zpoza brány na Csomora a ten pohotově vypálil. Haloda byl připraven a kotouč vyrazil.

Domácí měli parádní akce, jenže přišlo oslabení a hosté přesunuli hru před Mačka. Porubští bravurně ve čtyřech zvládali hru a perfektně bránili, až na Gelnarův faul. Zlín tak hrál téměř minutu a čtvrt přesilovku 5 na 3.

Tuto přesilovku málem využil Kobylík, který vypálil prudkou střelu od modré. Maček ale parádním zákrokem zachytil kotouč do lapačky.

Porubští překonali oslabení bez úhony, zato hra zůstávala stále před jejich brankářem. Hosté nechtěli dát pokoj a neustále se tlačili dopředu. Když v tom ukořistil puk Robin Gola a poslal jej Martinu Csomorovi. Ten sám najížděl na Halodu a v momentě, kdy si brankář lehl, zakončil.

To hosty vyburcovalo a rvali se dopředu. Neúspěšně. Domácí hráči mařili jejich přihrávky a drželi se v útoku. Pěnčík se dokonce několika kličkami před bránou vyhnul soupeřům, kteří následně padali, ale neskóroval.

Ihned v začátku další třetiny zachránila Mačka zvonící tyč, když na něj Galuška poslal tvrdou ránu. A ani jeho další pokus nevyšel, ikdyž střelu nadzvedl.

Domácí se pokoušeli dostat puk pryč od jejich svatyně, ale pokaždé vyhodili na zakázané uvolnění. Naštěstí se jim podařilo obsadit útočné pásmo, kde Jakub Gelnar prostřelil zlínského brankáře.

Po třiceti sedmi minutách hosté konečně skórovali. Sice tomu předcházelo pár neúspěchů, ale nakonec se jim to podařilo. Poskakujícího kotouče před Mačkem se ujal Jan Vyoral a vystřelil.

Další branky ve druhé třetině nepadly. Na obou stranách ale byla vidět dravost a hlad po dalším gólu.

Závěr utkání byl napínavý. Kotouč létal všemi směry a soubojů u mantinelů přibývalo. Hosté byli po přestávce hladoví a nabuzení na vítězství. V páté minutě je zřejmě ten hlad přešel.

Hrála se přesilová hra 5 na 4 pro domácí a když už se vracel na led potrestaný Řezníček, vstřelila Poruba gól. Po Gelnarově přihrávce si vystřelil Tomáš Síkora.

Najednou se před Mačkem vytvořila skrumáž, přes kterou nebyl vidět puk. Ale nikdo ten černý touš nedokázal dostrkat do klece. A Hladišova střela také nezakotvila v bráně. Zlínským se prostě nedařilo vstřelit branku.

Ani přesilovka 5 na 3 a následně 4 na 3 nepřinesla hostím žádné ovoce. Proto si pár minut před koncem vzal trenér Zlína oddechový čas a odvolal Halodu z brány. V šesti hráčích nedokázali hosté udržet útočné pásmo, a kdyby Rataj nezaškobrtl, dal by jim rozhodující branku.

Nakonec se přece jen Tomáš Rataj do zcela prázdné brány strefil a tím pádem rozhodl o jasné výhře. Poslední vteřiny už hosty od zkázy 4:1 nezachránily a domácí tak oslavovali tři cenné body.

Další utkání z 26. Kola Extraligy ml. Dorostu

VHK Vsetín : HC Olomouc – 5:3

HC Oceláři Třinec : HC ZUBR Přerov – 9:1

HC Slezan Opava : AZ Havířov – 2:4

HC Vítkovice Steel : HK MD Šumperk – 8:0

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Konečně nám to vyšlo, ale měli jsme ze třetí třetiny trošku strach. Do šatny jsme přišli s jinou psychologií a klukům jsme řekli, že je to na nich. My jim na tom ledě nemáme jak pomoci, jedině na střídačce jim poradíme. Zabojovali, šli za tím vítězstvím a zasloužili si jej dneska. Celému mančaftu jsme poděkovali. Všichni makali, Maček výborně zachytal, tudíž z naší stránky je to velká spokojenost. Ale mohli jsme mít více proměněných šancí.

Robert Svoboda (HC PSG Zlín): No, porážka. (smích) Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání a ozdobou byli brankáři na obou stranách. V koncovce jsme se neprosadili a rozhodli přesilovky, které domácí využili. Závěrečná power play nám nevyšla. Ztráta pro nás, bohužel. Chceme bojovat o druhé postupové místo na republiku, ale ještě není konec, zbývá asi čtvrtka, takže se o to určitě porveme. Akorát nás teď trápí marodka a zranění.