Mladší dorostenci drželi s favoritem dlouho krok, nakonec rozhodly olomoucké přesilovky

20.02.2011, Adam Bagar, Tomáš Schmiedt

Po výhře nad Přerovem chtěli mladší dorostenci obrat o body další hanácký klub. Olomouc byla v zápase velkým favoritem, ale RT TORAX s ní dokázal dlouho držet krok. Po bezbrankové první tercii se oba celky ve druhé části značně rozstřílely a diváci tak viděli osm gólů. Závěrečná dvacetiminutovka tak měla nabídnout zajímavé rozuzlení. Domácí v ní přidali tři branky a zvítězili především díky čtyřem využitým přesilovkám nad Porubou 7:4. O porubské branky se postupně postarali Tomáš Gřeš, Adam Kropka, Patrik Balcar a Marek Pěnčík. Černou kaňkou jinak povedeného zápasu byl pouze výkon hlavního sudího.

Extraliga mladšího dorostu - 30.kolo ne 20.2.11:30
HC Olomouc
7:4(0:0, 4:4, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Konečný (Beták, Augustin), 28. Markl (Čamek), 32. Augustin (Beták, Konečný), 33. Minařík (Augustin, Pavlovský), 47. Beták, 57. Augustin, 58. Beták (Brandýs, Nesvadba) – 27. Gřeš (Mládek), 28. Kropka (Gelnar), 34. Balcar (Kropka), 39. Pěnčík. Rozhodčí: Novotný - Kika, Kratochvíl. Vyloučení: 6:13. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 42:26 (10:9, 17:9, 15:8). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 7:4.
HC Olomouc: Motálek – Kropáč, Nesvadba, Rašner, Majer, Horák, Brandýs, Pokora – Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Markl, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Galeta, Beták.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Balcar, Demel, Hranoš, Síkora, Ščurek, Štěpán, Stupka - Gelnar, Gola P., Gola R., Greš, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rataj, Seget.

Na prosluněném olomouckém zimním stadionu se diváci v prvním dějství branky nedočkali. Nejblíže k tomu měli na hanácké straně Beták a Kočiřík, první jmenovaný sám před hostující klecí ztroskotal na Mačkovi, druhý se sice dokázal protáhnout po levé straně před gólmana Poruby, své zakončení ale neusměrnil mezi tři tyče. Za RT TORAX mohl skórovat z mezikruží Robin Gola, jeho šanci ale vychytal Motálek.

Co se však hokejistům nepodařilo v úvodní třetině, to si bohatě vynahradili v části prostřední. Nejdříve se prosadil ve skrumáži před Mačkem domácí forvard Martin Konečný. Poté však dvakrát zaúřadovali hosté. Rychlou střelou propálil olomouckého brankáře Tomáš Gřeš, po něm se v oslabení při přečíslení dva na jednoho trefil Adam Kropka.

Další tři góly si na svůj účet připsali Hanáci. V přesilové hře se z hromady hráčů před Mačkem nejlépe zorientoval Tomáš Markl, který zasunul získaný kotouč do hostující svatyně. Vedení pak vrátil Olomouci v následující přesilové hře Vojtěch Augustin. Po sražené střele Betáka doklepl domácí útočník puk za brankáře Poruby.

Dvoubrankový náskok pro domácí získal František Minařík střelou z pravého kruhu do horního růžku Mačkovy svatyně. Poruba ale do konce druhého dějství ještě stihla srovnat. V přesilovce od modré napřáhl Patrik Balcar, jehož rána byla tečována olomouckým bránícím hráčem až za Motálka. Vyrovnávací trefu zařídil Marek Pěnčík, který stál na konci přečíslení tři proti dvěma.

V úvodu poslední třetiny nevyužili nejprve hosté dvojnásobnou početní výhodu. Podobně se vedlo i domácím, ti však alespoň využili následnou klasickou přesilovku, kdy Šimon Beták projel celé hřiště a tváří v tvář Mačkovi nezaváhal.

Hanáci pak vsítili ještě dvě branky. Bekhendem přidal svou druhou trefu Vojtěch Augustin. Jeho střela byla tak rychlá, že po odrazu od tyče držící síť v kleci si hosté pravděpodobně mysleli, že puk zasáhl břevno. Jejich nenastoupení na led k buly však mělo za následek jen dvouminutové vyloučení za zdržování hry.

To se jim pak vymstilo. Za hrubost byl o chvíli později potrestán ještě Robin Gola, a RT TORAX tak musel jít do tří. Nabídnutou výhodou dvou hráčů v poli navíc už Olomouc nepohrdla. Po ráně Brandýse od modré usměrnil puk do sítě Šimon Beták.

Ostatní výsledky 30. kola Exraligy ml. dorostu - sk. Východ:

VHK Vsetín - HC Slezan Opava 3 : 1
HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 6 : 0
HC ZUBR Přerov - HC PSG Zlín 0 : 3
AZ Havířov - HK MD Šumperk ? : ?

Filip Hrbatý (HC Olomouc): Z naší strany nebylo utkání dobré. Nepřistoupili jsme k němu tak, jak bychom si představovali. Máme problémy s obránci, kterých máme nedostatek. V utkání pak právě obranná činnost nebyla nejlepší. Naštěstí se soupeř nechal rozhodit častým vyloučením, čehož jsme využili. Trochu jsme se obávali v závěru, aby nedošlo k nějaké větší potyčce, po které by mohly následovat i stopky. Naštěstí jsme se poučili po utkání ve Vsetíně a zvládli jsme to.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Nemáme se za co stydět. V minulém utkání jsme tu odehráli výbornou třetinu, po které jsme vedli. Nakonec jsme ale prohráli. Dnes v první třetině branka nepadla, naopak ve druhé to bylo 4:4. Do tohoto stavu jsme drželi krok. V poslední třetině nás ale ovlivnila vyloučení.