Mladší dorostenci ztratili dvoubrankový náskok, od druhé třetiny přišla olomoucká smršť

31.10.2010, Tomáš Schmiedt, Adam Bagar

V Olomouci se mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba dostali zásluhou Trefila a Havránka do překvapivého dvoubrankového vedení. Od druhé třetiny již byli Hanáci ve všech ohledech lepším týmem a dočkali se i zasloužených branek. Ve druhé tercii poslali Kohouti za Mačkova záda celkem čtyři pokusy. V poslední části dokonce ještě skóre navýšili, za Porubu alespoň kosmeticky upravoval Marek Pěnčík. Olomouc zdolala Porubu vysoko 7:2, udržela si tím druhé místo v tabulce, stejně tak RT TORAX zůstává nadále sedmý.

Extraliga mladšího dorostu - 12.kolo ne 31.10.10:00
HC Olomouc
7:3(0:2, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Augustin (Vrána), 26. Pavlovský (Majer), 33. Horák J. (Pavlovský), 34. Minařík (Kočiřík), 45. Augustin (Beták, Klvaňa), 52. Beták (Augustin), 60. Zbořilák (Minařík) – 5. Trefil (Pěnčík), 12. Havránek (Rataj), 56. Pěnčík (Rataj). Rozhodčí: Cik – Bubela, Štreit. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:2, 6:2, 6:3, 7:3.
HC Olomouc: Motálek – Nesvadba, Zbořilák, Majer, Horák R., Brandýs (C), Pokora – Vrána, Augustin, Minařík, Markl, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Němčák, Horák J., Dittrich, Kalvaňa, Beták.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Balcar, Demel, Hranoš, Síkora, Štěpán, Trefil – Csomor, Gelnar, Gola, Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj (C), Stupka, Boleslavský.

To nejpodstatnější z úvodní části se stalo v její první polovině. Hosté ze tří vyložených šancí dokázali dvě proměnit. Nejdříve se z mezikruží prosadil lehkou střelou Tomáš Trefil, která domácího Motálka zaskočila. Několik minut po něm se zcela sám před olomouckým gólmanem ocitl Martin Havránek, jenž dokázal zužitkovat přihrávku Rataje.

Hanáci však vstoupili do další třetiny velmi aktivně, za což získali odměnu v podobě snižujícího gólu. Po střele Vrány dopravil odražený touš za Mačkova záda Vojtěch Augustin. Domácí se ale dočkali i trefy vyrovnávací. Přesně dvě minuty po Augustinovi rozsvítil červené světlo za porubskou svatyní Matěj Pavlovský, jehož střela zápěstím z levého kruhu propadla hostujícímu brankáři mezi rukou a tělem.

Olomouc byla stále při chuti, zatímco Porubští se těžko hledali. Dalšími dvěma brankami Mora otočila stav utkání, a odskočila tak do dvougólového vedení. Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Jiří Horák, který bekhendem rozvlnil hostující síť. Na něho o chvíli později navázal František Minařík. Jeho projektil z pozice mezi kruhy si nešťastně tečoval do vlastní klece jeden z porubských beků.

V posledním dějství navýšili Hanáci svůj náskok o další dvě trefy. Betákovu ránu Maček neudržel, takže Vojtěch Augustin měl snadnou práci. Po skončení vlastního oslabení pak zaúřadoval Šimon Beták, jenž svou samostatnou akci zakončil pod břevno hostující klece.

Porubští dokázali korigovat, když se před Motálkem nemýlil Marek Pěnčík. Poslední slovo ale měli Olomoučtí, jmenovitě Tomáš Zbořilák, který svým přesným zásahem v přesilové hře udělal definitivní gólovou tečku za střetnutím.

Výsledky ostatních utkání 12. kola ELMD - Východ:

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 15 : 6
HC ZUBR Přerov - HC PSG Zlín 1 : 9
AZ Havířov - HK MD Šumperk 0 : 11
VHK Vsetín - HC Slezan Opava ?

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Utkání mělo dvě části. Nejdříve to byla první třetina, do které jsme vstoupili nezodpovědně, nedisciplinovaně. Ta část byla více než špatná. Od druhé třetiny ale kluci začali hrát ten náš typický nátlakový hokej. Výsledek se pak dostavil, a zaslouženě jsme tak vyhráli.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Po první třetině jsme vedli o dvě branky. Mančaft dodržoval pokyny, co jsme si řekli. Gólman asi dvakrát vychytal samostatný nájezd. Ve druhé části jsme po individuální chybě našeho obránce obdrželi první branku. Olomouc se tím pádem dostala na koně a uklidnila se. Od stavu 1:2 byli domácí lepším týmem. Ve všech činnostech nás převyšovali. Možná kdybychom je drželi ve dvoubrankovém odstupu trochu déle, mohli jsme tu bodovat.