KONEC! Poruba padla s Jihlavou rozdílem 3:5 a má po sezoně

14.03.2024, Pavlína Vítková

Poruba se ve čtvrtém klání letošní čtvrtfinálové série pokoušela odvrátit své vyřazení. To se jí ovšem nakonec nepovedlo. Domácí Jihlava zvítězila rozdílem 5:3 a může slavit postup do další fáze playoff. Naopak Ostravané mají po sezoně.

CHANCE LIGA - ČF4 čt 14.3.17:30
HC Dukla Jihlava
5:3(2:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Harkabus (Havránek, Toman), 16. Cachnín (Menšík, Strejček), 38. Harkabus (Havránek, Čachotský), 54. Menšík (Pořízek), 60. Čachotský (Menšík) – 4. Tvrdoň (Mrázek, Doudera), 16. Berisha (Gutwald, Klimíček), 58. Razgals (Klimíček, Střondala). Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Kráľ, Dědek. Vyloučení: 6:7, navíc Štefančík (JIH) a Lemcke (POR) oba 5 + OK, Šoustal (POR) OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1608. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Strejček, Dvořák, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský, Toman, Cachnín – Harkabus, Havránek, Šik – Jelínek, Menšík, Štefančík – Chvátal, Pořízek, Brož.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Voráček, Lemcke, Gutwald – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Šedivý, Krenželok, Honejsek – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Mrázek.

Poruba naskočila do čtvrtého čtvrtfinálového duelu dobře. Už v čase 3:46 šla do vedení, když Marek Tvrdoň využil dvojitou přesilovku. Tato ostravská radost nicméně neměla dlouhého trvání. Zhruba o čtyři minuty později skóroval při početní výhodě také Tomáš Harkabus a opět tak ukázal, v jaké střelecké formě hraje.

A na začátku šestnácté minuty pak Dukla otočila stav ve svůj prospěch. V čase 15:01 dorazil kotouč do Dolejšovy brány Richard Cachnín a rozjásal pelhřimovský stadion. Tyto oslavy však po půl minutě skončily. Pohotově totiž vyrovnal Aaron Berisha, jenž šikovně propálil cloněného Berana. Do kabin se tedy šlo za průběžného výsledku 2:2.

Prostřední část pak divákům nabídla zejména řadu vyloučení. Postupně si trest vykoledovali Adam Dvořák s Vojtěchem Střondalou, Michal Koštoval, Matouš Menšík a Lukáš Krenželok. Ke změně to ale nevedlo. Po prohřešku Aarona Berishy už ovšem Jihlava udeřila. V čase 37:08 opět zaúřadoval Tomáš Harkabus a znovu poslal Ujčíkův výběr do vedení. Šimon Jelínek se posléze ještě dopustil podrážení, RT TORAX ale situaci zužitkovat nedokázal. Na konci třetiny tak platilo skóre 3:2.

Porubané tím pádem už neměli v koncovce co ztratit. Před vyřazením je mohla zachránit jen branka. Postupně to v útočném pásmu zkusili třeba Tomáš Šoustal, Jiří Klimíček či Vít Christov. Jejich akce však vyrovnání nepřinesly. Michal Gutwald se pak navíc provinil sekáním, Jihlava tak mohla být znovu klidnější. Gól ale při výhodě nepřidala. Nadějnou příležitost si posléze na opačné straně vypracovali Tomáš Gřeš a Michal Vachovec. Adam Beran byl ovšem pozorný.

A v čase 53:30 následně Dukla zasadila Porubě bolestivou ránu. Matouš Menšík dokázal pohotově umístit kotouč nad Dolejšův beton a upravil na 4:2. Na to sice ještě gólově odpověděl lotyšský snajpr Frenks Razgals, více už toho ale Režnarova parta nestihla. Ba naopak. Dvanáct vteřin před koncem vypálil do prázdné klece domácí kapitán Tomáš Čachotský a rozpoutal jihlavskou euforii. Ve čtvrtém duelu tedy Poruba padla rozdílem 3:5 a letošní playoff tak pro ni končí.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Vyřadit tým, jako je Poruba, je obrovským úspěchem. Naše sezona nebyla vůbec jednoduchá a nevyvíjela se dobře. Měli jsme úzký kádr, odcházeli nám někteří hráči a pak se nám zranila i gólmanská jednička. Ale i tohle všechno nás dokázalo stmelit. Celou sezonu jsme se trápili v přesilovkách a teď se to naopak najednou sešlo. Nicméně hráči tomu šli hrozně moc naproti - odhodláním, bojovností a obětavostí a myslím, že si postup zasloužili.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nepodařilo se nám dopsat rozepsanou pohádku ze základní části. Jihlava nám bohužel všechno zhatila. Pro nás je vyřazení neúspěchem. Na druhou stranu hráči Jihlavy hráli aktivně a chtěli každý kotouč. Rozhodly přesilové hry. Bohužel jsme zůstali pozadu a vypadli jsme.