Poruba přehrála Jihlavu rozdílem 6:2 a zůstává v čele ligy

07.10.2023, Pavlína Vítková

Poruba v rámci 9. kola Chance ligy přivítala v Kravařích jihlavskou Duklu. A od začátku klání jasně ukazovala, že chce proti 4. týmu tabulky potvrdit roli favorita a lídra soutěže.

CHANCE LIGA - 9.kolo so 7.10.17:00
HC Dukla Jihlava
6:2(3:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Střondala (Tvrdoň), 7. Sedlák (Šedivý, Mrázek), 13. Šedivý (Mrázek, Tvrdoň), 22. Berisha (Razgals), 29. Střondala (Šoustal), 60. Vachovec – 11. Čachotský (Pořízek), 26. Ozols. Rozhodčí: Cabák, Sudoma – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 763. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.
HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Kolář, Ozols, Kočí, Dundáček, Kachyňa, Mareš – Čachotský, Pořízek, Šik – Havránek, Štefančík, Cachnín – Anděl, Berger, Jelínek – Rauš, Handl, Brož.

Porubané začali proti Dukle skvěle, hned ve 4. minutě se jim povedlo otevřít skóre utkání. Dostali se totiž do přečíslení, kterého využil Vojtěch Střondala a zapsal svůj druhý gól v sezoně. Poté sice rozhodčí potrestali Petra Mrázka za nedovolené bránění, Jihlavané ovšem nabídnutou výhodu nevyužili. A tak opět útočili domácí. V deváté minutě po vydařené spolupráci s Šedivým a Mrázkem přidal další branku obránce Adam Sedlák. Na to ale Dukla relativně rychle odpověděla. O zhruba dvě minuty později při vlastním oslabení snížil kapitán Tomáš Čachotský. Ani tento stav nicméně neplatil příliš dlouho. Lotyšský mladík Patriks Ozols putoval na trestnou lavici a Poruba tak celkem pohodově navýšila své vedení. V čase 12:28 pálil Ondrej Šedivý a potvrdil svou pozici nejlepšího střelce soutěže. Poté se ještě Vít Christov provinil vysokou holí, to ovšem na výsledku nic nezměnilo. Při odchodu do kabin na světelné tabuli svítilo skóre 3:1.

I do prostřední části naskočili lépe Ostravané. A hned v čase 21:34 přidali čtvrtou branku, když se ke kotouči dostal Aaron Berisha. Jihlava ovšem zabojovala a o chvíli později znovu snížila. Autorem druhého jihlavského gólu byl Patriks Ozols, pro kterého to byla první přesná trefa v letošní sezoně. Skóre se však opět rychle měnilo. V čase 28:24 se podruhé v zápase prosadil Vojtěch Střondala a vnesl na domácí střídačku větší klid. Následně se na obou stranách vylučovalo, obě přesilovky ale skončily bez gólu. Na konci druhé třetiny tedy platil výsledek 5:2.

Koncovka potom započala o něco klidněji. Obránce Daniel Kolář sice vyfasoval od sudích dvě minuty, Poruba to ovšem tentokrát nedokázala zužitkovat. Dalším hříšníkem pak pro změnu byl porubský kapitán Lukáš Krenželok, jihlavský tlak před Bláhovou bránou nicméně ke snížení nevedl. Trest si posléze vykoledoval také Richard Cachnín. Brankář Adam Beran ale šestý gól nechtěl připustit. V samotném závěru ovšem musel na trestnou ještě Michal Gutwald, což Dukla chtěla využít a zkusila to v šesti. Do prázdné klece se ale trefil Michal Vachovec a upravil tedy na konečných 6:2.

Jiří Režnár (HC RT TORAX Poruba 2011): Výsledek utkání vypadá hodně pěkně. Jihlava má mladý tým a zkušeného Čachotského. Když jsem začínal trénovat, tak měl osmnáct roků a už v té době byl šikovný jako i dnes. Viktor Ujčík má sestavu skvěle nakombinovanou a takový výsledek proti takovému mužstvu se zrodil fakt těžce. Vstřelili jsme pěkné góly, které se určitě líbily i ostatním v hale. Velké díky patří divákům. Chodí jich tady hodně a hala začíná být úplně plná. Teď už je potřeba se jenom připravit na pondělní zápas se Znojmem, který určitě nechceme podcenit a budeme chtít předvést hokej, který chceme hrát.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Musíme uznat vysokou kvalitu Poruby, která má výborný tým a ještě hraje v pohodě na začátku sezony. Dnes nás vyškolili jak v pohybu, v osobních soubojích, tak i v kombinační hře – když jsme chtěli zatlačit, tak těmi krátkými přihrávkami se z toho dokázali dostat. Byli opravdu nebezpeční v první třetině, vstoupit do zápasu s takovým týmem, kdy nám Poruba nepůjčila puk, to nemůžeme, musíme odmakat celých šedesát minut. Ve druhé třetině jsme se možná na nějakých pět až deset minut dostali do tlaku, ale byli jsme o góly dole, proti tomuto týmu se nedá. Ve třetí třetině jsme měli šance, ale už to bylo platonické, domácí si to pohlídali a hráli výborně.