Poruba si opět poradila s Jihlavou, zapisuje výhru v poměru 3:1

06.01.2024, Pavlína Vítková

V 35. kole Chance ligy Poruba hostila v Kravařích hráče Dukly Jihlava. A i tentokrát potvrdila roli favorita a lídra soutěže.

CHANCE LIGA - 35.kolo so 6.1.16:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Dukla Jihlava
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Doudera (Vachovec, Gřeš), 43. Střondala, 60. Šedivý (Mrázek) – 53. Strejček (Čachotský, Cachnín). Rozhodčí: Kubičík, Rapák – Vašíček, Tvrdý. Vyloučení: 3:4, navíc Vachovec 5 + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 537. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Stehlík, Voráček – Tvrdoň, Střondala, Christov – Razgals, Honejsek, Berisha – Klímek, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý.
HC Dukla Jihlava: Maláč – Bilčík, Strejček, Dundáček, Kolář, Mareš, Ozols, Koštoval – Čachotský, Pořízek, Cachnín – Harkabus, Havránek, Jelínek – Štefančík, Bartoš, Brož.

Úvod zápasu zvládla lépe domácí Poruba. Od prvních minut duelu byla aktivní a brzy také slavila gól. V čase 5:43 totiž obránce Lukáš Doudera vypálil od modré čáry a zaskočil Filipa Maláče v jihlavské bráně. Poté se do hry začali dostávat i hosté. Po Strejčkově ráně vznikla před Bláhou nebezpečná situace, branka z toho ovšem nebyla. Několik zajímavých akcí poté přišlo při vyloučení Šimona Jelínka, jenž vyfasoval trest za sekání. Skóre se nicméně neměnilo. A to platilo i při trestu Antonína Honejska, kterého sudí potrestali za hru vysokou holí. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Vylučování poté pokračovalo i po přestávce. Tomáš Čachotský se totiž dopustil podrážení a i on tedy musel putovat na trestnou lavici. RT TORAX ovšem nabídnutou výhodu nevyužil. Po skončení trestu se hra vyrovnala a kotouč putoval nahoru, dolů. Další zajímavější momenty ale přišly až při následné přesilovce, kterou si pro změnu po prohřešku Vojtěcha Střondaly zahrála Dukla. Stále ale platil stav 1:0. Zhruba dvě a půl minuty před koncem periody pak rozhodčí odpískali Michalu Vachovcovi zásah do oblasti hlavy a krku. Porubský útočník tedy zamířil do šaten a Ostravané museli přečkat pět minut v oslabení.

Se situací si nicméně poradili. A jen chvíli po skončení nevýhody mohli naopak slavit. V čase 42:41 zaúřadoval Vojtěch Střondala a potvrdil svou roli nejproduktivnějšího hráče Režnarova výběru. Porubané tak vedli o dvě branky a mohli se trochu uklidnit. Posléze se navíc dočkali přesilové hry, jihlavská obrana tedy opět měla plné ruce práce. Po skončení trestu ale Jihlava znovu ožila. A v čase 51:56 se dočkala i gólu. Jeho autorem byl Jan Strejček, jenž dělovým pokusem propálil Bláhu a pokazil mu čisté konto.

Následovala další porubská přesilovka, při které to v útoku zkoušeli například Krenželok či Honejsek. Nadále ale platil průběžný stav 2:1. A pak se opět strany otočily. Trest si totiž vysloužil i Lotyš Frenks Razgals a hosté tudíž měli šanci ke srovnání. Tu ovšem nezužitkovali. Ba naopak. Při vlastním oslabení se puku zmocnil kanonýr Ondrej Šedivý a upravil na konečných 3:1. Poruba tedy zapisuje další výhru.

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jihlava je klasicky tým, který hodně bruslí, dohrává souboje a napadá. Jsou všude, těžko se proti nim hraje. Z naší strany to byl ale také výborný zápas, i když proti takovému soupeři se nedá hrát krásný hokej. Takže ono to pak vypadá, že je to všechno ubojované. Ale krása musí jít někdy na úkor výsledku stranou. A takové zápasy ještě v playoff budou... kdy se nehraje na krásný hokej, ale na vydřené výsledky 1:0, 2:1 a podobně. Takže i to je důležité brát v potaz. Hlavní je udržet si ten výsledek, to je základ.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Samozřejmě jsme věděli, jakou má Poruba kvalitu, dokazuje to celou sezonu. Ale přijeli jsme s velkým odhodláním, chtěli jsme soupeře dostávat pod tlak. A když to nepůjde, tak to třeba zatáhnout. Myslím si, že se nám to dařilo. Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, i se spoustou gólových šancí. Bohužel dlouhou dobu nám tam ten gól nechtěl padnout, dostali jsme dvě branky po střele přes beka. A přesilovka je pak pro nás spíše minus, to platí celou sezonu. Po té pětiminutové jsme inkasovali. Pak už to bylo těžké. Sice se nám povedlo ještě soupeře zmáčknout a po závaru nám tam padl gól... Ale zase pak máme přesilovku, odvoláme gólmana a odehrajeme ji zase špatně, jako i všechny ostatní. Klukům nemůžeme nic vyčíst, ale přesilovky nás prostě sráží dolů. 5 na 5 umíme hrát parádně, když ale přijde výhoda, honíme to tam a spíš jsou na nás šance.