Tři góly ve 108 vteřinách! Poruba i počtvrté porazila Jihlavu a dále upravuje klubový rekord

17.02.2024, Patrik Rošič

V sobotu 17. února zamířila Poruba na led Jihlavy. Domácí se jako první ujali vedení, jenže Poruba ukázala velké zkušenosti a za stavu 1:1 během minuty a čtyřiceti osmi vteřin zapsala tři góly, kterými i rozhodla o plném bodovém zisku. Porubané tak klubový rekord v počtu získaných bodů po základní části upravili na 107 bodů.

CHANCE LIGA - 48.kolo so 17.2.16:30
HC Dukla Jihlava
2:6(0:0, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 21. Havránek (Cachnín, Čachotský), 49. Jungwirth (Menšík, Chvátal) – 26. Christov (Tvrdoň, Doudera), 36. Sedlák (Tvrdoň, Christov), 36. Razgals (Šoustal, Honejsek), 38. Christov (Střondala, Tvrdoň), 52. Střondala (Lemcke), 56. Střondala (Klimíček, Šoustal). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Belko, Malý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 791. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.
HC Dukla Jihlava: Maláč – Dundáček, Koštoval, Bilčík, Strejček, Chvátal, Ozols – Čachotský, Menšík, Cachnín – Harkabus, Havránek, Jungwirth – Báťa, Štefančík, Jelínek – Kočí, Pořízek, Brož
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Gutwald, Voráček, Stehlík – Tvrdoň, Střondala, Christov – Šoustal, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec, Berisha – Klímek, Krenželok, Mrázek

Poruba vkročila do utkání s klidnou hlavou, jelikož už bylo jasné, že ji z prvního místa prvoligové tabulky nikdo nesesadí. Jako první se do šance dostal Razgals, jeho zakončení k tyči si domácí brankář pohlídal. Za pár okamžiků si na puk sáhl i Dolejš, který si se střelou Chvátala poradil. Do větší šance se dostala Jihlava, protože na trestnou lavici zamířil za sevření puku Gřeš. Poruba ale ukázala, že v oslabení hrát umí a domácí hokejisty skoro do žádné šance nepustila. Oba celky tak musely do šaten zamířit za bezbrankového stavu.

To co se nepovedlo v třetině první, se podařilo už po čtyřiceti pěti vteřinách druhé periody. Ze střely a hned i následné dorážky se radoval Tomáš Havránek, který tak otevřel gólový účet zápasu. Ve 24. minutě si mohli vyzkoušet přesilovku i Porubané a hráči pod taktovkou Jiřího Režnara trestali. Na 1:1 dokázal vyrovnat do horního rohu Vít Christov. Přibližně v polovině třetiny si mohli domácí vzít své vedení zpět, ani tentokrát ale Dukla početní výhodu nevyužila. A když Jihlava neskórovala, tak se o to suverénně postarali Porubští. Nejprve otočil stav utkání Adam Sedlák a hned na to za pár vteřin navýšil na 3:1 Frenks Razgals. Smrtící dvouminutovku zakončil dalším zářezem Vít Christov.

Poruba si formu z posledních minut předešlé tercie přenesla do závěrečné dvacetiminutovky a domácí brankář měl plné ruce práce, aby udržel naděje na bodový zisk. Díky menším nepřesnostem se nakonec do větších šancí dostali i domácí a zaslouženě přišlo snížení stavu. Na 2:4 upravil střelou od modré JONÁŠ JUNGWIRTH. Porubu obdržená branka nepoložila a zanedlouho si vzala třígólové vedení zpět, když mezi tři tyče přesně zamířil Vojtěch Střondala. Jihlava následně musela hrát další oslabení a Porubané opět trestali. Konkrétně se o poslední gól střetnutí postaral znovu Vojtěch Střondala.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Zápas se mi hodnotí hrozně těžce, protože kluci se do něj snažili dát maximální energii a obětavost. Dnes se ukázala hokejovost Poruby, kdy jejich hráči dokázali využít jakéhokoliv našeho zaváhání. Na začátku druhé třetiny jsme se dostali do vedení, ale poté jsme neproměnili tři tutovky, to samé se stalo i v první třetině. S Karlem Nekvasilem jsme si říkali, že dnes Porubu neporazíme, když toto nedokážeme využít. Udělali jsme zbytečné chyby a propadli jsme. My když jsme jeli 2 na 1, tak ani nezakončíme, zatímco soupeř jede 3 na 2 a zakončuje skoro do prázdné. Musíme přijmout, že tým Poruby má obrovskou kvalitu na poměry Chance ligy. Doufám, že naši mladí kluci dnes něco okoukali a dokážou to přenést do zbývajících čtyř zápasů, které je ještě čekají.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Do zápasu jsme vstoupili poměrně lehkovážně, než jsme měli. Ráno jsme upozorňovali kluky, že Jihlava má hodně mladý a bruslivý tým. Trvalo nám, než jsme se trochu dali do kupy a začali bruslit. Od druhé třetiny už byla hra v pohybu a celkově to vypadalo z naší strany lépe a už nám napadaly i góly.