Stoprocentní úspěšnost v přesilovkách a hattrick Richtára v dalším utkání nadstavby staršího dorostu

03.02.2017, Gabriela Juříková

Ve třetím utkání nadstavby Ligy staršího dorostu měli porubští mladíci na domácím ledě za soupeře protihráče z Kroměříže. Opticky bylo utkání vyrovnané, ale jen domácím se podařilo vícekrát trestat chyby v před brankovém prostoru a využít obě nabídnuté přesilovky. Hattrick si vystřílel Jan Richtár a také Richard Bořuta si výrazně vylepšil hráčské statistiky (1+3). Marek Hasala přišel o možné čisté konto v sedmé minutě třetí třetiny. RT TORAX Poruba se po této výhře dostal na krátkou dobu do čela tabulky.

Liga staršího dorostu - N3 pá 3.2.17:00
HK Kroměříž
5:1(1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky . 12. Richtár (Lelek), 29. Pliska (Bořuta), 31. Bořuta, 43. Richtár (Lelek, Bořuta), 46. Richtár (Žídek J., Bořuta) – 47. Hobik (Laciga) Rozhodčí: Šeděnka – Hecht, Krakovčík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Pliska, Kroček, Timura, Nagy, Šolc – Richtár, Bořuta, Žídek J. – Brodek, Vavřík, Vojtášek – Voznička, Ferleťják, Béreš – Bochnak E., Plachý, Benka-Rybár
HK Kroměříž: Vystrčil – Babulík, Pavlas, Tkadlec, Omelka – Hubik, Laciga, Hradil, Mrázek, Kudlička, Káňa, Byrtus

Kroměříž byla v první třetině Porubě vyrovnaným soupeřem a Hasala si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Stejně tak i jeho protějšek, který vychytal Béreše a odvrátil i dotírání Vozničky. Posléze se mohl změnit bezgólový stav, jenže Kudlička nastřelil horní tyč porubské brány, a když se puk odrazil zpět na jeho hůl, střelu z blízka už nenasměroval mezi tři tyče. Stejnou šanci měli v přesilovce i domácí borci, jenže spolupráce dvou Janů Richtára a Žídka gólově poprvé nevyšla. Na druhý pokus se podařilo skórovat. Lelek nabídl puk Janu Richtárovi a ten si už našel skulinu v gólmanském postoji. V závěru třetiny pak ještě nastřelil Brodek z brankářské pravé strany Vystrčilovu masku.

Po nepovedených pokusech hostů, kdy musel Hasala čelit nebezpečným výpadům a střelám z mrtvého úhlu, přišel čas i na tlak domácího celku. Vystrčil dokázal odvrátit s pomocí obrany jedovaté projektily, ale snad desátou dorážku nepokryl ani vyjetím z brány a snížením střeleckého úhlu. Martin Pliska využil pobídky Bořuty a RT TORAX Poruba v devětadvacáté minutě vedl 2:0. O dvě minuty později se stav opět měnil. Laciga pobyl na trestné lavici pouhých dvacet jedna vteřin, protože Richard Bořuta si to po vyhraném buly ihned namířil na bránu a střelou po ledě překonal gólmana mezi betony.

Porubský gólman si i v druhé třetině sáhl na kotouč. A ne jednou. Nejnebezpečnější byl asi Tkadlec a o pár minut později samostatný únik Lacigy. Ale toho zpacifikovala porubská obrana ještě před přejetím hranice kruhů. Před druhou přestávkou byli svěřenci trenéra Suchánka hodně aktivní, ale gólově to nepotvrdili. Buď chyběla přesnost, nebo byli pohotoví kroměřížští obránci. I gólman Vystrčil se blýskl skvělými zákroky. Ale v začátku třetí třetiny si nechal dát docela lacinou branku. Jan Richtár si Vystrčila vychutnal v pátečním večeru podruhé a poslal Porubu do čtyřbrankového vedení.

Uběhly tři minuty a Jan Richtár zkompletoval hattrick po nahrávkách Jana Žídka a Richarda Bořuty, který si taktéž v tomto utkání výrazně vylepšil hráčské statistiky. Vypadalo to, že přestože hráči Kroměříže bušili do brány, Hasalu nepřekonají a on si připíše další čisté konto. Opak se však stal pravdou. V sedmé minutě třetí třetiny byl domácí gólman překonán Davidem Hubikem. Dál pak dobývali porubskou svatyni, jenže čtyř gólové manko víc stáhnout nedokázali. Ani Porubským se nezdařilo potrestat další chyby soupeře a výhrou 5:1 se na krátko dostali do čela tabulky.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): První třetinu jsme chtěli zvládnout jinak. Soupeři jsme nabídli hodně příležitostí, nastřelil dvě tyčky, což bylo pro nás varovné. Kdyby tyto šance Kroměříž proměnila, vyvíjelo by se utkání jinak. Proto jsme do druhé třetiny vstoupili tak, jak jsme natrénovali. Jestli si kluci mysleli, že vše půjde samo, brzy je tyto myšlenky přešly. Pak jsme utkání už kontrolovali. V této finálové osmičce se hraje o každý bod, takže nelze spoléhat na to, že utkání nějak vyjde. Do dalšího utkání chceme vstoupit jinak.

Zdeněk Bečka (HK Kroměříž): Od začátku sezóny hrajeme se skoro minimálním počtem hráčů. Když přijdou nemoci, musíme zápasy odkládat, tak jako první zápas nadstavby s Opavou. Kluci se nestačí po nemoci ani zregenerovat a musí okamžitě nastoupit do zápasu a pak hrajeme, co hrajeme. Jsou tam chyby obraně, ale taky ve střelbě. Nedokážeme proměnit nabízené šance a to pak kluky i sráží. Ale cíl pro tuto sezónu jsme splnili. Dostali jsme se do finálové osmičky a můžeme hrát kvalitní zápasy, kde se kluci mohou už jen zlepšovat.