Starší dorost se na úvod ligy utkal s Opavou, po těsné bitvě má první tři body

18.09.2016, Soňa Molatová

Závěr týdne oslavili starší dorostenci svým prvním ligovým zápasem. Ve druhém kole přivítali na domácím ledě tým z nedaleké Opavy. Hra od začátku působila trochu jako tenis, stále se stěhovala z jednoho konce hřiště na druhý a celou první třetinu se celky nedokázaly dopracovat k žádnému gólu. Vše se zlomilo až čtyři minuty po začátku druhé periody, kdy opavského gólmana překonal Patrik Puchala a rozjel tak menší přetahovanou.

Liga staršího dorostu - 2.kolo ne 18.9.10:00
Hokejový klub Opava
2:1(0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:24. Puchala (Nagy), 33. Vojtášek (Brodek, Kroček) – 26. Bjurkland (Zelenkov) . Rozhodčí: Polášek – Vaculík, Hranoš. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček F., Vojtášek, Timura, Nagy, Ferleťják, Šolc, Zicháček, Benka-Rybár, Žídek, Puchala, Plachý, Skalka, Antoš, Brodek, Vavřík, Voznička, Anlauf
Hokejový klub Opava: Rochla – Kroček L, Adamczyk, Bitomsky, Pělucha, Kadula, Teuber, Zounar, Vilinskij, Zelenkov, Bjurkland

Když po prvních osmnácti sekundách odešel za podražení na trestnou lavici Arnošt Plachý, mohlo se zdát, že před sebou mají Porubští velice divoký zápas. První třetina ovšem žádný gól nepřinesla a tak se zimním stadionem rozléhala pouze verbální podpora diváků a občasné vyprášení betonů opavského gólmana, který svatyni hostů několikrát svými zákroky zachránil před inkasováním. Pár ranami byl obdarován také strážce domácí svatyně, ale ani on za sebe kotouč nepustil.

Prvního gólu se dočkali diváci až ve 24. minutě utkání. Domácí tým obklíčil opavskou kasu a zavalili Rochla několika střelami. Hostujícímu strážci svatyně poslední vyražení puku nestačilo, jelikož si následně kotouč před bránou zpracoval Patrik Puchala, jehož dělovka proletěla za Rochlova záda. Domácí se z vedení neradovali dlouho, protože po dalších dvou minutách se k puku dostal Bogdan Bjurkland, který našel místo vedle levé tyče porubské kasy a srovnal stav. Pak ale přišla situace, která podtrhla styl zápasu. Minutu po vyrovnání totiž našel Tomáš Vojtášek aktuální slabinu opavského gólmana, kterému střelil puk kolem pravé ruky a poslal svůj tým opět do vedení.

Tím ovšem byly góly pro celý zápas vyčerpány a po atraktivní přestřelce ve druhé třetině následovala poslední dvacetiminutovka, která se obešla bez jediné vstřelené branky. Domácí si svůj jednogólový náskok pohlídali a z prvního ligového zápasu získávají cenné tři body.