Dračí neporazitelnost zhasla v RT TORAX ARENĚ! Porubský starší dorost dokonal obrat a potřetí slavil

28.09.2016, Gabriela Juříková

Ve sváteční den přivítali starší dorostenci Poruby tým z Šumperku, který ze tří odehraných zápasů ztratil jen bod s Brumovem – Bylnicí. Uherské Hradiště vyprovodili Draci patnácti góly a v posledním utkání doma s Břeclaví vyhráli 6:0. V utkání s Porubou šlo tedy o udržení neporazitelnosti a to v obou případech. Pro HC RT TORAX Poruba by to byla třetí výhra, když si jako první odbyl volné kolo. Po vlažném bojácném začátku zápasu šli ve třinácté minutě do vedení Draci, což vydrželo něco málo přes deset minut hry. V začátku druhé třetiny Porubští skóre srovnali, a když se šlo do kabin podruhé, byli spokojenějším týmem, když Michael Vavřík zavelel k obratu a ve třetí třetině jej i dokonal svou druhou trefou. Draci Šumperk tak v RT TORAX ARENĚ ztratili neporazitelnost. Ale Porubská výhra se nerodila lehce.

Liga staršího dorostu - 4.kolo st 28.9.14:15
HK Mladí Draci Šumperk
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Gajdoš (Plachý, Ferleťják), 33. Vavřík (Kroček, Brodek), 54. Vavřík – 13. Výkruta. Rozhodčí: Janda R. – Moravec, Rajnoch. Vyloučení: 4:6, navíc Béreš (POR) a Moučka (MDS) oba 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Šolc, Kroček, Timura, Nagy, Gajdoš – Plachý, Ferenťják, Žídek J. – Brodek, Voznička, Vojtášek – Puchala, Vavřík, Béreš
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Köver, Moučka, Uhlíř, Dudycha, Hebrman, Haluza – Šíp, Výkruta, Čada, Blecha, Vaňous, Krč, Jurča, Borovička

Moc opatrně se hrálo v prvních minutách zápasu čtvrtého kola Ligy staršího dorostu! Jakoby měli hráči obou týmů těžké nohy. A zpracovat kotouč tak, aby sedala rozehrát kloudná akce, zakončená nebezpečnou střelou na soupeřovu bránu, to byl poněkud nadlidský výkon. Postupem času se ale vše začalo zlepšovat. Hokejovou rychlost kompenzovaly osobní souboje a několik úspěšných zákroků obou gólmanů. Hasala likvidoval v sedmé minutě jedovku Moučky a Venouš v polovině třetiny dvakrát vychytal kapitána Poruby Timuru.

Hrstka diváků – rodičů se gólu dočkala v začátku třinácté minuty, kdy souboj u trestných lavic vyhráli Draci a namířili si to k bráně Hasala. V brankovišti byl důrazný a přesný Tomáš Výkruta. Inkasovaná branka Porubské srazila. Nedokázali nalézt klíč k překonání Venouše, dělali chyby v rozehrávkách, nedokázali si kloudně nahrát a puky nechávali zadarmo soupeři. Naopak Hasala držel jednobrankové manko až do první přestávky. Ta jistě padla vhod více domácímu celku, protože do druhé třetiny vstoupilo poněkud jiné mužstvo. Sebevědomější a akčnější. To se vyplatilo v samém začátku 24 minuty, kdy po nabídce Timury a Plachého na modré čáře napřáhl František Gajdoš a puk poslal k pravé tyči gólmanovi těsně nad beton.

Obě mužstva pak začala bruslit a o gólové akce nebyla nouze ani na jedné straně. Porubský gólman likvidoval střelu Šípa a po přesunutí hry na opačný konec hřiště se pokusil strhnout vedení na domácí stranu Plachý. To se povedlo až v třiatřicáté minutě Michaelu Vavříkovi, který se po vyhraném souboji u mantinelu natlačil k bráně a bekhendem překvapil klečícího Venouše. Puk mu prosvištěl nad vyrážečkou a pak sledoval, jak v pravém rohu domácí borci slavili vedení. Přesilovky byla slabá stránka jak pro RT TORAX Porubu, tak pro Draky Šumperk, kteří si polovinu té čtvrté přesunuli do třetí dvacetiminutovky. Porubští se po návratu z druhé přestávky úspěšně ubránili. Rozhodčí však ve vylučování pokračoval a hosty záhy poslal do tří. Plachý v dvojnásobné početní výhodě trefil jen tyč šumperské brány a chytal se pak za hlavu, jak to, že netrefit půl prázdné klece.

Když hráli Draci ve čtyřech, zaútočili a Moučka si zastřílel. Hasala si ovšem svou pravou tyč dokonale utěsnil a kotouč schoval následně ve výstroji. Když se nepodařilo domácím dostat kotouč do soupeřovy brány, zkusili to dost nebezpečně Draci. Porubský gólman čelil střele Borovičky a pak najíždějící Jurča pálil na bránu po nahrávce od zadního mantinelu. Vyrovnání se Šumperku nezdařilo! Hráči pak několikrát přebruslili kluziště, kotouč nesčetněkrát vyměnil majitele. A až drzost v přebírání si puku z holí zakončil střelou z kruhů k druhé tyči Michael Vavřík. Zprvu se kotouč otřel o tyč, ale odraz skončil za brankovou čarou, takže HC RT TORAX Poruba dokonal obrat z 0:1 na 3:1 a ze souboje dvou doposud neporažených týmů vzešel jako vítěz.

V posledních dvou minutách třetí třetiny se před Hasalem strhla dvojitá bitka, ale rozhodčí velice rychle zřídili pořádek. Poslední šanci na korigování výsledku měl při samostatném úniku střelec jediné šumperské branky Výkruta, ale v bekhendovém zakončení pálil vysoko nad bránu. V čase 59:11 se do sebe pustili Béreš s Moučkou a tentokrát to nenechalo rozhodčího chladným. Oba dostali 5 minut plus osobní trest do konce utkání za hrubost. Třetina se dohrávala v běžném počtu hráčů. A jak jsme nastínili výše, Poruba uhasila Dračí neporazitelnost a po třech zápasech má plný počet bodů.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Nebylo to jednoduché utkání. Myslím, že Šumperk má kvalitní hráče, kteří jim zůstali doma a posunuli se ze staršího dorostu. Čekal jsem těžký souboj a jsem rád, že jsme tu hru neotevřeli. Vítězství se rodilo těžce, ale myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Ivan Alka (HK Mladí Draci Šumperk): Přijeli jsme vybojovat utkání, samozřejmě Poruba byla favorit, ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Domácí si vypracovali více domácích šancí, ale i my jsme měli šance. Drželi jsme se, ale za stavu 2:1 rozhodla jedna hrubá chyba našeho hráče. Mimo to nám však perfektně zachytal gólman a mančaft odbojoval utkání.