Starší dorostenci poprvé v sezoně podlehli Šumperku

05.02.2017, Kateřina Juříková

Starší dorostenci měli po pátečním lehkém soupeři opět o zábavu postaráno. Šumperští Draci si chtěli na domácím mužstvu pořádně smlsnout. A ještě aby ne. Poruba totiž Šumperk již 2x v sezóně porazila slušnými výsledky a tak se není čemu divit, že si chtěli hosté napravit reputaci. Nebyla nouze o osobní souboje a zajímavé akce. Hosté zpočátku vedli a domácí se snažili dotahovat, ale hokejové štěstí dnes stálo na straně Draků, kteří nakonec těsným výsledkem 2:3 utržili plný počet bodů.

Liga staršího dorostu - N4 ne 5.2.10:00
HK Mladí Draci Šumperk
2:3(0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Žídek (Bochnak, Bořuta), 34. Brodek (Vavřík, Lelek). Rozhodčí: Jeřábek – Vaculík, Krakovčík. Vyloučení: 4:5 (proti MDS nařízeno trestné střílení za podražení - neproměněno). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Ferleťjak, Timura, Nagy, Šolc, Richtár, Vavřík, Bořuta, Béreš, Brodek, Žídek, Plachý, Bochnak, Pliska, Voznička
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Moučka, Dudycha, Uhlíř, Rutar, Štrbík, Vaňous, Habrman, Šíp, Blecha, Výkruta, Moravec, Mácha, Žižlavský

Poruba vlétla do utkání jako střela a ihned začala napadat útočné pásmo svého soupeře. Šumperk ale nezůstával pozadu, a jakmile se naskytla příležitost ukořistit kotouč, vyjel si také do útoku. Domácímu celku se před Venoušem příliš nedařilo. Setrvával zde poměrně dlouho, ale také dlouho vyčkával, než vypálí. A puk měl zřejmě také svou náladu, neboť někdy se stalo, že se vyhnul holi, na kterou byl poslán. Šumperští na tom nebyli lépe. Na Hasalu pálili, ale vzhledem k tomu, že jim do střel vždy zasáhl někdo z domácích, kotouč neměl takovou razanci a neletěl správným směrem.

Vaňous byl velice blízko ke skórování v 10. minutě, ale porubští beci mu jeho snahu o backhand zmařili, když jej dovoleně atakovali. Puk se obloučkem vyhnul gólmanově vyrážečce a dopadl těsně vedle brány. O pár minut později domácí přichystali svému soupeři živnou půdu v podobě přesilové hry. Poruba se drala v oslabení dopředu, ale v jednom okamžiku prostě o kotouč přišla a Vaňous se znovu pokusil o gól. Tentokrát jel téměř sám na Hasalu a vypálil. Domácí strážce ovšem kotouč sevřel mezi svými betony.

Poruba přečkala oslabení bez úhony, ale Šumperk se i nadále dral dopředu. Domácí tak měli spoustu práce. Museli vytlačovat svého soupeře a v útoku se jim navíc nedařilo. Pár střel se domácím podařilo na Venouše vypálit, ale ani jedna nedopadla tam kam měla. Bochnak i Brodek měli ke gólu blízko, ale neuspěli. To tlak Šumperských byl v závěru třetiny zúročen. Po nahrávkách Habrmana a Šípa skóroval Tomáš Výkruta.

Domácí ve druhé části ihned obsadili útočné pásmo a Ferleťjak byl velice blízko k vyrovnávací brance, jenomže puk si znovu vybral špatný směr. Plachý měl ještě lepší šanci než jeho kolega, když sám ujížděl na Venouše. Bohužel jej Moučka podrazil a tak bylo nařízeno trestné střílení, ale Plachý jej neproměnil. Kotouč poslal přímo na gólmanovu lapačku. Hosté se snažili svému soupeři úder vrátit, a také začali tlačit na pilu.

Porubané se přece jen dočkali vytouženého gólu, když se na nějaký ten čas usadili v útoku. Po nekonečném nahrávání a několika pokusech nakonec z prostoru kruhů poslal do klece pořádnou ránu Jan Žídek. Domácí setrvali v útoku téměř natrvalo a dokonce si vynutili faul.

Poruba přesilovku nedokázala využít, zato na ledě se začalo přiostřovat. Moučka tvrdě a nedovoleně atakoval Žídka, který navíc vůbec neměl puk, a tak byl šumperský hráč vyloučen. I na domácí straně se vylučovalo, ale nedlouho poté následoval opět tvrdý atak ze strany hostů tentokrát na Richtára, který po střetu zůstal ležet na ledě. Za hrubost si šel sednout Uhlíř.

Kroček, Bochnak a Vavřík se pustili do dobývání klece soupeře, ale ani jeden z nich neuspěl. Hokejky se dostávaly i pod brankářovy betony, ale kotouč nenašly a nedokázaly jej do brány dostat. Poruba hrála v přesile poměrně dlouho a 5 vteřin před vypršením posledního šumperského trestu se jí tlak na soupeře vyplatil. Jiří Brodek po Vavříkově nahrávce dokázal vstřelit gól. Domácí již ke konci druhé části zvolnili a to se jim vymstilo. Adam Rutar se dostal až před porubského strážce a neminul.

Domácím se vstup do poslední třetiny moc nezdařil. Sice mohli hrát dvouminutovou přesilovku, ale sotva uběhla půl minuta šumperského trestu, na trestnou lavici mířil také jeden z domácích. Porubští hráči oslabení ustáli, nicméně po chvíli obdrželi branku. Habrman sice ležel v brankovišti a těžce se zvedal, ale střela Jana Moučky, která skončila v bráně, byla hlavním sudím uznána. Jeden z domácích hráčů se na to sudího jel zeptat, ale ležící Habrman nijak nebránil v brankovišti gólmanovi v pohybu, takže gól byl uznán.

Na ledě se začalo přiostřovat. Draci se neustále dobývali do porubské brány, až z toho byla potyčka, kterou museli rozhánět čároví rozhodčí. Poruba se neustále snažila stav dorovnat, ale vůbec se jí to nedařilo. Richtár mířil příliš vysoko a Plachý, který si kotouč uloupil bravurním způsobem, když lehl soupeři do nahrávky a dokázal se rychle zvednout, pálil vedle.

Uhlíř se s Brodkem chytli za šumperskou klecí zrovna ve chvíli, kdy se bleskurychle hra přesunula před Hasalu. K jejich smůle je ale zmerčil hlavní sudí a oba dva vyloučil za hrubost na čtyři minuty. Hra i bez těchto dvou pokračovala svižně a domácí stále tlačili soupeře k jejich gólmanovi. Venouš měl při jedné porubské akci na mále. Žídek si najížděl před šumperskou bránu a nahrál Plachému, ten ovšem promáchl a kotouč letěl mimo bránu. Domácí ještě v závěru odvolali Hasalu z klece, a vzali si i oddechový čas, ale nebylo jim to nic platné. Šumperk porazil Porubu těsným výsledkem 2:3.