Starší dorost udolal Karvinou až v nájezdech, penalty rozsekl Richtár

16.12.2016, René Chyla

Nepropustná obrana a Matěj Remiáš v brance. Přesně takový byl recept karvinského týmu na rozjetý porubský starší dorost. A vše zafungovalo na jedničku. Exporubský gólman si vybral slabší chvilku pouze na začátku poslední třetiny, kdy se parádní střelou po vyrážečku prosadil David Ferleťják. Za necelé dvě minuty ale srovnal z trestného střílení Tadeáš Zika, Karvinští poté ubránili jak dvojnásobnou přesilovku, tak neutichající drtivý tlak domácích a dovedli zápas až do samostatných nájezdů, kde se dvakrát prosadil Jan Richtár, jenž rozhodl o druhém bodu pro Suchánkovu partu.

Liga staršího dorostu - 22.kolo pá 16.12.13:30
HC Býci Karviná
2:1sn(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Ferleťják (Richtár) a rozhodující nájezd Richtár – 42. Zika (TS). Rozhodčí: Janda R. – Chamrád, Goláň. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček – Ferleťják, Richtár, Vavřík, Voznička M., Béreš, Brodek, Skalka, Plachý, Benka-Rybár, Žídek M., Vojtášek
HC Býci Karviná: Remiáš – Pawlas M., Nytra, Santarius, Ligocký, Krul, Pajonk, Pieczonka – Benda, Horecký, Cmiel, Hladil, Zika, Teplanský, Folwarczny

Jan Richtár (POR) (1+1)
David Ferleťják (POR) (1+0)
Matěj Remiáš (KAR) (1 gól)

Bezbranková první třetina

Starší dorostenci začali parádně a už od úvodních vteřin karvinské obraně zatápěli. Do dobré příležitosti se dostal ve druhé minutě Michal Vavřík, který mezi kruhy zpracoval skvělou nahrávku od Jiřího Brodka z rohu kluziště. Porubský útočník ale hostujícího brankáře trefil pouze do hrudi. RT TORAX si vytvářel tlak, do větších šancí se ale přes výborně sehranou karvinskou obranu dostával jen minimálně. Nejvíce starostí přidělával hostujícím hráčům David Ferleťják, který se třikrát dokázal zbavit hned několika hráčů, na gólmana ale vyzrát nedokázal, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Impotence Porubských a parádní defenzivní práce Karviné

Porubští hokejisté tlačili svého soka i ve druhé dvacetiminutovce. Tlak umocnila i přesilovka, které se domácí borci dočkali v polovině základní hrací doby. Daniel Šolc vypálil od modré a obráncovu dělovku dokázal velmi nebezpečně před brankovištěm tečovat Michal Vavřík, který poslal puk jen pár centimetrů vedle levé tyče. V oslabení poté ujel David Ferleťják, na porubského Remiáše v dresu Karviné však ani napočtvrté nedokázal nají recept.

Hrozba Horecký a roztržka Timury se Santariusem

O chvíli později se před karvinského brankáře natlačil Jiří Brodek, který se pokoušel o první branku bekhendem mezi betony, karvinský gólman si však prostor pohlídal. Za dvě minuty ujel na druhé straně Martin Horecký, karvinský forvard se pokoušel rozpohybovat Kryštofa Mrázka, ten ale jeho úmysl vystihl a včas se tak dokázal přesunout. Po druhé siréně se ještě na středovém kruhu strhla menší potyčka mezi Danielem Timurou a Janem Santariusem a o drama do poslední periody tak bylo postaráno.

Rychlý úder Ferleťjáka a Zíkův následný vyrovnávací nájezd

RT TORAX udeřil ve třetí dvacetiminutovce už po 29 sekundách. Jan Richtár našel perfektně na ose hřiště Davida Ferleťjáka, jenž se střelou pod lapačku nemýlil – 1:0. Za necelou minutu a půl bylo ale srovnáno. Tadeáš Zika sice svůj únik v oslabení sice neproměnil, z následného nařízeného trestného střílení však našel místo u pravé Mrázkovy tyče a začínat se tak muselo od nuly – 1:1. Za čtyři minuty šli hosté do dalšího brejku, v němž Martin Horecký přenechal kotouč na modré Josefu Ligockému, ten ale trefil pouze připraveného Mrázka.

Promrhaná dvojnásobná přesilovka, tutovky Brodka a Vavříka v úplném závěru či nájezdový mág Richtár

Domácí následně nezužitkovali ani přes minutu dlouho dvojnásobnou přesilovku a Matěj Remiáš přiváděl porubské borce k šílenství. V 57. minutě už pálil do prázdné branky Jiří Brodek, z brankové čáry však puk odpálil do bezpečí Mateusz Pawlas. 41 sekund před závěrečnou sirénou se domácí konečně radovali, gól ale nebyl uznán, jelikož byl dosažen vysokou holí. Jedenáct vteřin před koncem pak měl před sebou odkrytou branku Michal Vavřík, i jeho gólovku ale někdo z hostů na poslední chvíli odpálil z brankové čáry. V nájezdech pak dvakrát uspěl Jan Richtár, jehož střela do horního růžku rozhodla o bonusovém bodu pro domácí výběr – 2:1.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Samozřejmě nás mrzí ztráta jednoho bodu, zejména když jsme hráli na domácí půdě. Nicméně všichni viděli, o čem to bylo. Měli jsme převahu, ale doplatili jsme na to, že jsme si nedokázali najít ideální střelecké pozice a ohrozit tak hostujícího brankáře. Nic jsme neřešili přihrávkou, čímž bychom Remiáše rozhodili, a vše pálili do něj, takže jsme se prosazovali velmi těžko. Těžko můžu kluky za předvedený výkon pochválit, protože si myslím, že nehráli na úplně na plný plyn. Až v posledních deseti minutách jsme si dokázali vytvořit souvislejší tlak, ale to je v hokeji velmi málo.

Josef Štoudek (SK Karviná): Poruba patří ke špičkovým týmům této ligy, takže pro nás je získaný bod opravdu zlatý. Domácí byli určitě lepším týmem, ale my jsme svou bojovností a hlavně díky perfektnímu výkonu našeho brankáře, který porubské střelce přiváděl k zoufalství, dokázali uhrát dobrý výsledek. RT TORAX má ale kvalitní mužstvo, které to dle mého názoru dotáhne až do té závěrečné skupiny, aby se poprali o extraligu.