Po třech neúspěšných utkáních se dostavila první výhra mladších dorostenců

17.08.2010, Kateřina Juříková

Ke čtvrtému přípravnému utkání, které bylo zároveň posledním na domácím ledě, nastoupili mladší dorostenci proti hokejistům z Opavy. Porubští již od začátku zápasu nechtěli puk půjčit soupeři a měli ho stále v držení. To se také ukázalo i ve výsledku. V první třetině sice vedli jen 1:0, ale po druhé části už na světelné tabuli zářilo skóre 3:1. Domácí hráli po třech neúspěšných zápasech jako vyměnění, což bylo pro ně jen dobře, neboť dokázali chlapce z Opavy nejen přestřílet, ale nasázet jim do brány šest gólů. Opavským se podařilo vstřelit pouze dvě branky a tak utkání skončilo 6:2. Dalších sedm přípravných zápasů sehrají porubští mladíci již mimo Ostravu.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 17.8.13:45
Hokejový klub Opava
6:2(1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Rataj (Gola P.), 22. Csomor (Gelnar, Pěnčík), 30. Gola R. (Rataj), 46. Rataj (Pěnčík, Csomor), 51. Gelnar (Csomor, Pěnčík), 53. Seget (Rataj) - 25. Beneš (Rohovský), 51. Klapetek (Heider, Beneš). Rozhodčí: Urbánek - ?, Janda. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Štěpán, Demel, Trefil, Sikora, Hranoš, Pitřík, Balcar, Vavroš, Csomor, Pěnčík, Gelnar, Gola R., Gola P., Rataj, Havránek, Kropka, Stupka, Seget, Mládek, Gřeš
Hokejový klub Opava: Horák - Hlaváček, Slavík, Rohovský, Fajkus, Štrbík, Wolf, Zbytek, Hula, Rybka, Ondruch, Heider, Klapetek, Beneš, Hlista, Krupa, Ostřanský

Ihned po úvodním buly si domácí puk přivlastnili a od té doby jej měli v moci až do úplného konce. Ne, tohle není začátek hokejové pohádky na dobrou noc malým hokejistům, tohle se opravdu stalo. Porubští mladíci nechtěli připustit čtvrtou porážku v řadě, a tak na Opavské tlačili, jak jen to šlo. První příležitost měl Pěnčík. Nikdo si netroufl jet pro osamocený puk na pravém kruhu před Horákem, tak se toho ujal sám. Vypálil, ale kotouč byl gólmanem odražen. Ovšem na opačné straně kluziště to také žilo. Infarktovou situaci připravil sám brankář domácích Maček, který chtěl vyhodit puk ze svého teritoria a vyjel si z brány. Bohužel nešťastně nahrál Ostřenskému a ten okamžitě pálil. Kotouč se jen otřel o vnější část brankové konstrukce. V osmé minutě padla první branka. Tomáš Rataj vystřelil na Horáka, který se snažil letící puk zachytit do lapačky. To se mu nepovedlo a kotouč kolem něj proletěl, odrazil se od levé tyče přímo do brány. O pár minut později se o gól pokusil další porubský útočník. Pěnčík nahrál zpoza brány na Csomora, ale ten branku nedal. Porubští dlouho drželi útočné pásmo, a i když hosté puk vyváželi ven, vždy se vrátili zpět. V závěru ještě za hru vysokou holí nebyla uznaná druhá branka Poruby, a tak první třetina skončila 1:0.

Ve druhé části utkání měli navrch opět domácí. Kotouč stále drželi na holích a prostor před Horákem znovu ovládli. Neuběhly ani dvě minuty a ozvala se píšťalka rozhodčího. Martin Csomor poslal puk kolem betonu opavského gólmana a využil tak přesilovou hru. Najednou však přišlo ze strany hostů ohrožení. Hula si sám najížděl před Mačka, ale trefil jej pouze do prsou. I když tento pokus nevyšel, přišel druhý a ještě hrozivější. Rohovský přes půl hřiště nahrál Kryštofu Benešovi, kterého nikdo nehlídal. Opavský útočník měl před sebou zcela prázdné útočné pásmo, až na to, že v kleci mu "zavazel" Maček. Zvedáčkem však gólmana překonal. Najednou měli hosté další nebezpečné akce. Ale jak Hlista, tak i Beneš neskórovali. Robin Gola pálil na opavskou klec jako utržený ze řetězu a čekal, jestli to tam spadne, nebo ne. Ve 30. minutě se přece jen dočkal. Šanci na gól měl i na druhé straně Ondruch, který objel porubskou bránu. Bohužel domácí brankář včas zakryl odhalený kousek brankoviště. Po střídání během hry byli najednou na ledě jen tři opavští hráči, i když na světelné tabuli žádné tresty nebyly zaznamenány. Naštěstí branku neinkasovali. Do konce třetiny mohli diváci vidět spoustu příležitostí na obou stranách, ale žádné góly už nepadly. Stav byl tedy 3:1.

Jak asi začala závěrečná třetina? Nebudete se jistě divit, že opět akcí domácích hráčů. Pěnčík před Horákem nahrál na Csomora, který poslal kotouč Trefilovi. Ten sice vypálil, ale puk, který brankáři vyklouzl z lapačky, v kleci neskončil. Zato Tomáš Rataj ve 46. minutě opět skóroval. Vypálená rána proletěla kolem opavského gólmana, který letící puk nestačil zachytit. Poté znovu přišel další domácí vpád. R. Gola obratně poslal nahrávku pod svýma nohama, když jej chtěl obránce hostí atakovat, na Rataje, ale ten trefil pouze betony. Už to vypadalo, že si již hosté k puku ani nečichnou, ale vše se změnilo v jedenapadesáté minutě. Opavští si dlouho ťukali před Mačkem, až z toho padla jejich druhá branka. Po nahrávkách Beneše a Heidera zakončil Lukáš Klapetek. Chvíli po tom prostřelil Csomor opavskému brankáři betony, ale ozvalo se jen zvonění tyče. Pohotový Jakub Gelnar odražený kotouč ovšem dorazil. O dvě minuty později vypálil ránu do Horákových betonů Jiří Seget. Puk se neodrazil před brankáře, ale přeskočil beton a skončil za brankovou čarou. Csomor měl asi smůlu na trefování tyčí, neboť jeho další rána znovu rozezvučela pravou tyč. Také Hula měl smolnou trefu. Kotouč sice projel Mačkovými betony, ale ten jej stačil z druhé strany pevně sevřít, takže gól nepadl. Utkání skončilo vítězně pro domácí celek a hosté odjížděli domů do Opavy s porážkou 6:2.