Vysoké vítězství mladších dorostenců řídil Martin Csomor

28.09.2011, Adam Bagar

Středeční státní svátek přinesl na porubském Zimním stadionu utkání mladších dorostenců Poruby a nedaleké Opavy. Po vyrovnané první třetině začal RT TORAX přebírat aktivitu a především sázet jednu branku za druhou. Po smršti z úvodu třetí třetiny svítila na světelné kostce již devítka. Vytoužený desátý gól už ovšem Bahníkovi svěřenci vsítit nedokázali. Naopak Slezan ještě snížil na konečných 9:3. Hlavním tahounem domácích byl Martin Csomor, jenž čtyři branky dal a další dvě připravil. Pět kanadských bodů si připsal do svých statistik také Svatopluk Hill. V dalším utkání zajíždí Poruba na led beznadějně posledního Přerova.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 5.kolo st 28.9.17:00
Hokejový klub Opava
9:3(2:2, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Gřeš (Gola), 18. Csomor (Hill), 22. Kurnik (Novák), 31. Hill (Csomor), 34. Csomor (Mládek, Hill), 39. Hill (Csomor, Mládek), 41. Gola (Síkora), 41. Csomor (Mládek, Hill), 43. Csomor - 7. Levák (Ondruch), 13. Borunský (Ostřanský, Hlísta), 51. Stuchlík (Ondruch, Rousek). Rozhodčí: Koziol - Kukelka, Reček. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 34:31 (14:17, 12:9, 8:5). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 9:2, 9:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Zavadil - Gola, Bialoň, Stupka, Kurnik, Štěpán, Síkora, Kovaljov, Gřeš, Ščurek, Široký, Kovalski, Csomor, Čechman, Mládek, Moravčík, Hranoš, Knopp, Hill, Šípek, Novák.
Hokejový klub Opava: Marek (od 43. Drnda) - Borunský, Ondruch, Rousek, Olšr, Stuchlík, Hlísta, Monczmann, Zbytek, Rýpar, Stoniš, Hartmann, Dreljuš, Hendrych, Kosina, Levák, Ostřanský, Dudek, Blaževič.

Porubě patřil vstup do zápasu. V situaci dva na jednoho našel Gřeš najetého Stupku, ten ovšem ve velké šanci minul branku. Domácí se dočkali v přesilové hře. U tyče dotlačil touš za brankovou čáru kapitán Tomáš Gřeš. Početní výhodu měla následně na druhé straně i Opava. Ta ji dokázala využít za pouhých šest vteřin. Na modré napřáhl David Levák a trefil se přesně pod horní tyč.

Slezan branka nabudila a karty se rázem obrátily. V další přesilové hře nechala porubská obrana před Zavadilem trestuhodně volného Davida Borunského a ten střelou mezi betony poslal hosty do vedení. Ještě v první třetině bylo vyrovnáno. Mezi kruhy si šikovně sjel Martin Csomor a krásně pod horní tyč nedal Markovi žádnou šanci.

Hned po několika vteřinách druhé tercie poslal RT TORAX zpět do vedení Antonín Kurnik přesnou střelou pod víko. Navýšit vedení mohl ze samostatného úniku opět agilní Csomor, jenž tentokrát ztroskotal na opavském gólmanovi. V přesilové hře se domácí lavička neradovala ani po střele Mládka, ta skončila pouze na levé tyči. Na 4:2 zvyšoval v předbrankovém prostoru až Svatopluk Hill.

O chvíli později předvedli Porubští opravdu parádní souhru. Na jejím konci ještě Mládek našel křižnou přihrávkou volného Martina Csomora a pro něj nebyl problém poslat kotouč do prázdné branky. Útočná formace Csomor – Hill – Mládek byla vážně k neudržení. V přesilové hře se tentokrát postaral po další souhře již o šestou branku Svatopluk Hill.

Ze závěrečné dvacetiminutovky uplynulo pouhých dvacet vteřin a Patrik Gola přidal již sedmou domácí trefu do černého. O dalších osmnáct vteřin později Martin Csomor lišácky vykoupal vyjetého opavského gólmana a zakončoval pohodlně do prázdné klece. Završil tím navíc svůj hattrick. Marka v tu chvíli vystřídal Drnda, ale ten si ani nešáhl na puk a už jej lovil ze své sítě. Martin Csomor byl při chuti a vychutnal si gólmana také při deváté brance Poruby.

Zdálo se, že Opavští jsou v té chvíli zralí na ručník, ale Poruba viditelně polevila, a tak v dalších minutách již nebylo k vidění tolik šancí a zajímavých událostí. Hostům se ještě podařilo necelých deset minut před koncem snížit. Za záda ležícího Zavadila doklepl touš Kryštof Stuchlík. V závěru se již nic neudálo, a tak Poruba zdolala Opavu vysoko 9:3.