Mladší dorostenci si se Zubry lehce poradili

11.03.2012, Gabriela Juříková

Jestliže starším dorostencům sezóna skončila, mladší jdou teprve do finiše. Doma se utkali s přerovskými Zubry a od začátku dávali najevo, kdo je na porubském ledě pánem. Přesto první gól vsítil Csomor až v sedmé minutě, na něj navázal o deset minut později Martin Rajnoch, který přidal ještě jeden zásah, čímž zakončil gólový účet RT TORAXu v poslední třetině celkem šestou brankou v síti Přerova. Na výsledku se mimo jiných dvěma asistencemi podílel Martin Řehák s Tomášem Gřešem. Body však nedostala Poruba zadarmo. Přerov měl za zápas pár šancí, ale nedokázal je využít, proto odjel s porážkou 6:0. Další zápas čeká mladší dorostence v neděli 18. března na ledě městského rivala HC Vítkovice Steel.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 33.kolo ne 11.3.10:00
HC ZUBR Přerov
6:0(2:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Csomor (Síkora), 17. Rajnoch (Řehák, Gřeš), 25. Kurnik (Široký), 29. Mládek (Šípek), 33. Hill (Řehák, Gřeš), 50. Rajnoch (Boleslavský). Rozhodčí: Krenželok D. - Žídek, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 6:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová (od 41. Remiáš) – Široký, Šípek, Bijota, Štěpán, Síkora, Ščurek, Kovajlov, Čechman – Stupka, Mládek, Kurnik – Řehák, Hill, Gřeš – Csomor, Rajnoch, Boleslavský – Veselý, Bialoň.
HC ZUBR Přerov: Vaculík (od 40. Schneider) – Hradila, Podepřel, Metelka, Smolka – Daniš, Kubíček, Vlach, Pochyla, Tomaník, Ministr, Weintritt, Nossek, Novák.

Nasazení, bojovnost, odhodlání, to vše ukázali mladší dorostenci RT TORAXu v první třetině zápasu s Přerovem. Soupeře přehráli ve všech směrech a jen sporadicky jej pouštěli do vlastní třetiny. Co jim chybělo, byla přímočarost. Libovali si v přihrávkách po rozích nebo za bránou. Zubry chtěli překonávat líbivými přihrávkami a kombinacemi, což se jim nedařilo a mnoho šancí tím spálili.

Góly do zubří klece padli po rychlých akcích bez kudrlinek a parádiček. V sedmé minutě obránce Síkora přihrávkou z vlastní třetiny do středního pásma poslal do brejku Martina Csomora, který bekhendem nekompromisně skóroval. Po deseti minutách předvedli ukázkový důraz na brankovišti a souhra Gřeše s Řehákem a Martinem Rajnochem vedla k dvoubrankovému vedení.

Přerovští se k puku dostávali poskrovnu. Na Kláru Peslarovou vyslali jen šest přesných střel. Nejaktivnějším střelcem by Kubíček. Dobrou střeleckou pozici před brankou měl Daniš, ale šanci skórovat promarnil. Několik přerovských střel dokázali domácí obránci úspěšně zblokovat. Pokus Metelky skončil v ochranné síti a Nossek nedostal puk přes lehající tělo porubského hráče.

Po přestávce se Zubři nevyburcovali k lepší hře. Nadále se bránili porubskému tlaku a tentokrát vypálili na domácí gólmanku jen pětkrát. Hradila pálil z mezikruží jen do betonů, střely od modré z holí Weintritta a Smolky neměly pořádnou razanci, únik po mantinelu Tomaníka až před branku skončil nepřesně umístěnou střelou. A spolupráci se Smolkou nedotáhl Tomaník do zdárného konce kvůli domácí defenzivě.

Největší šanci měl Pochyla, který se už radoval z gólu v domnění, že si puk Peslarová zavezla za čáru sklapnutý mezi betony. Čisté konto však uchránila. Domácí byli ve střelbě aktivnější. Vaculík čelil čtrnácti střelám i díky dvěma přesilovkám domácích. Poprvé se vylučovalo na straně Přerova ve čtvrté minutě druhé třetiny. Propagačně si vystřelil Mládek, následně Širokého střelu od modré Vaculík jen vyrazil a Antonín Kurnik zadovkou poslal puk do odkryté poloviny brány.

Za čtyři minuty se dokázali domácí prosadit počtvrté. Z hloubi vlastní třetiny nahrával Šípek na útočnou modrou Jonáši Mládkovi, který pohodlně skóroval mezi Vaculíkovy betony – 4:0. V polovině zápasu šel na trestnou lavici druhý přerovský hráč a domácí jeho prohřešek potrestali. Nahrávky Gřeše a Řeháka zúročil Svatopluk Hill a Poruba vedla již 5:0.

Do třetí třetiny poslali trenéři obou týmů své druhé brankáře. Přerovskou branku hájil Patrik Schneider a domácí brankoviště hájil Matěj Remiáš. Poslední dvacetiminutovka byla hlavně o bruslení a ztrátách kotouče. Přerovští se trochu více střelecky prosazovali. Remiáše donutili likvidovat střely Novák, Weintritt a Nossek.

Hodně vidět byli i Michalové Pochyla a Vlach. Radovat se z gólu však nebylo hostům v tomto zápase přáno. Naopak pošesté zvedali ruce nahoru domácí. Napoprvé netrefil Rajnoch odkrytou bránu. Za brankou se domácí dostali k puku znovu, rozhodili zubří obranu a na druhý pokus se už Martin Rajnoch trefil. Posledních deset minut se při každém přerušení hry jiskřilo a rozhodčí museli hasit plající emoce. Ze strany Přerova to bylo pochopitelné, ale u domácích to bylo zcela zbytečné. Vedli 6:0, s čímž už nemohli hosté v závěru zápasu nic udělat a odjeli poraženi.

Ostatní výsledky 33. kola ELMD – sk. Východ:

HC Slezan Opava – HCM Warrior Brno 3 : 5
HC AZ Havířov – HC Vítkovice Steel 4 : 11
HC PSG Zlín – HC Olomouc 2 : 3 pp
HC Oceláři Třinec – VHK Vsetín 8 : 1

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Na zápas jsme se připravovali, protože naše vzájemné zápasy byly vždycky vyrovnané. Možná jsme měli výhodu, že jsme měli širší kádr. Šli jsme za svým cílem. Podařilo se nám v první a ve druhé třetině vstřelit branky, mohlo jich být více, kdyby kluci využili všechny šance. Do třetí třetiny jsme dali šanci všem hráčům, aby si zahráli. Utkání jsme zvládli, ale závěr byl poznamenaný rvačkami a zbytečně nervózní z obou stran. Klukům samozřejmě za předvedenou hru děkuji.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Soupeř nasadil všechny šikovné hráče, které měl. My přijeli ve třinácti lidech a ještě se nám v prvním střídání jeden hráč zranil. Máme marodku, někdo skončil a osmá třída jela na zápas do Jihlavy. Ale na tohle se nemůžeme vymlouvat. Dneska bychom neuspěli, i kdybychom byli kompletní. Domácí tým byl lepší, my zaostávali ve všech činnostech. Málo jsme stříleli, málo se tlačili do brány. Výsledek odpovídá průběhu utkání. Soupeř byl lepší a hokejovější.