Mladší dorostenci se značně natrápili na vítězství nad posledním Přerovem

20.11.2011, Adam Bagar

Mladší dorostenci chtěli odčinit předchozí zaváhání v Opavě v utkání proti poslednímu Přerovu. Poruba začala náporem, ale trápila se v koncovce. Ve druhé třetině ucítili Zubři šanci na dobrý výsledek a začali nepříjemně kousat. Své velké šance však rovněž využít nedokázali, a tak před závěrečným dějstvím bylo skóre nadále bezbrankové. V posledním dějství byl RT TORAX výrazně aktivnější. Branek se dočkal kuriózně až při vlastním oslabení, kdy nejprve rozpoutal vlnu radosti Patrik Gola a pojistku přidal o čtyři minuty později Martin Řehák. V závěru si již své vedení svěřenci trenéra Bahníka pohlídali a zvítězili značně utrápeně 2:0.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 15.kolo ne 20.11.10:00
HC ZUBR Přerov
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 54. Gola (Řehák), 58. Řehák (Síkora, Gola). Rozhodčí: Polášek - Janda L., Krenželok D. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 47:10 (14:2, 11:5, 22:3). Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Zavadil – Štěpán, Síkora, Ščurek, Široký, Hranoš, Šípek – Gola, Stupka, Kurnik, Gřeš, Kovalski, Mládek, Řehák, Novák M., Hill.
HC ZUBR Přerov: Gottwald – Žůrek, Daniš, Kubíček, Vlach, Pochyla, Tomaník, Ministr, Nossek, Bochňák, Matlocha, Podepřel, Novák T., Metelka, Jančařík, Smolka.

Od úvodních minut se hrálo dle předpokladů prakticky jen na jednu branku. Po střele Širokého a následné teči se kotouč zastavil přesně na brankové čáře. Gřeš jej doklepnout do branky nedokázal a Zubři tak svou klec se štěstím uhájili. Brankou neskončily ani pokusy Mládka a Řeháka, jenž trefil pouze připraveného gólmana. Po individuální akci se z branky neradoval ani Kovalski.

První střelu na branku hosté vyslali až po šestnácti minutách hry, když se před Zavadila natlačil Tomaník. V závěru třetiny se RT TORAX spíše trápil, měl sice nadále velkou územní převahu, ale do šancí se dostával jen velmi těžko. Obětavě hrající přerovští mladší dorostenci tak po první dvacetiminutovce drželi nadějný bezbrankový stav.

V úvodu prostřední části mohli jít dokonce Hanáci do vedení. Porubská obrana úplně zapomněla na Tomaníka, který měl sám před Zavadilem množství prostoru a času, přesto gólový účet utkání neotevřel. Přerov vycítil šanci a rázem byl i mírně aktivnějším týmem. Do samostatného úniku se dostal Vlach, mířil do odkryté horní části branky, ale přestřelil.

Přesně v polovině zápasu Poruba přidala. V situaci dva na jednoho našel Řehák ještě lépe postaveného Mládka. Ani ten však neměl dobře seřízená mířidla. Na druhé straně se před Zavadila prodíral Nossek, sice v rozhodující chvíli upadl, ale i tak dokázal svým tělem jen těsně minout pravou tyč. Hrálo se nahoru dolů. Porubský Gřeš si sjel šikovně k tyči a ztroskotal na připraveném betonu Gottwalda. Také ve druhé třetině jsme tedy branku neviděli.

Poslední tercii začali domácí hokejisté aktivně. V největší šanci se šikovně dostal mezi kruhy Gřeš, Gottwald jen vyrazil touš ke Kovalskimu a ten trestuhodně z dorážky netrefil prázdnou svatyni. Následně měl RT TORAX k dispozici vůbec první přesilovou hru zápasu. V ní nejprve Řehák zaujal svým sólovým únikem přes celé kluziště a stejný hráč následně neuspěl ani u tyče Gottwaldovy branky.

Festival spálených šancí pokračoval i nadále. Přerovská unavená obrana úplně zapomněla na Hilla, jenž ani nadvakrát skórovat nedokázal. V další příležitosti odvracel kotouč z brankoviště až hostující obránce. V signalizované výhodě u tyče neuspěl ani Mládek. Domácí se v koncovce skutečně trápili a nevyužili ani svou druhou přesilovku.

Až ve vlastním oslabení RT TORAX šest minut před koncem udeřil. Řehák poněkud šťastně našel u druhé tyče Patrika Golu a ten se z těžkého úhlu do prázdné branky nemýlil. Další porubské oslabení přineslo druhý gól v přerovské síti. Síkora výborně našel Martina Řeháka a ten jen před Gottwaldem šikovně nastavil hůl. Poruba si své vedení uhájila až do závěrečné sirény a zvítězila nad Přerovem 2:0.