Branky Brodka a Béreše nestačily, starší dorost na závěr padl s přerovskými Zubry

12.03.2017, René Chyla

Starší dorost završil sezonu na domácím ledě, kde v dopoledních hodinách přivítal Zubry z Přerova. Hosté začali o poznání lépe, když v první třetině potrestali laxnost domácího výběru dvěma slepenými brankami. RT TORAX ale po přestávce zabral, z hole Jiřího Brodka snížil a několikrát sahal po vyrovnání. Na přesilovkou trefu přerovského Komačky však našel odpověď jen již v brance Viliama Béreše, a tak Suchánkovi svěřenci padli v posledním utkání sezony 2:3.

Liga staršího dorostu - N14 ne 12.3.10:00
HC ZUBR Přerov
2:3(0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Brodek (Bochnak), 56. Béreš (Voznička M.) – 12. Krul, 13. Indrák (Štědrý), 52. Komačka (Frolek, Borot). Rozhodčí: Janda R. – Hecht, Golaň. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek K. – Lelek, Kroček, Šolc, Timura, Nagy – Žídek, Vojtášek, Richtár, Vavřík, Benka-Rybár, Béreš, Brodek, Zicháček, Plachý, Bochnak, Pliska, Voznička, Häring
HC ZUBR Přerov: Bartoněk – Kopeček, Tischer, Nesrsta, Kotala, Svozil, Andrýsek, Smejkal – Knápek, Indrák, Petráš, Borot, Komačka, Frolek, Krul, Gergel, Mrázek J., Štědrý, Krzystek, Šimanský

Ernest Bochnak (POR) (0+1)
Jiří Brodek (POR) (1+0)
Radovan Krul (PRE) (1+0)

Parádní nástup hostů a smrtící minuta pro domácí

Přerovští Zubři začali o poznání lépe. Už ve třetí minutě se zničehonic zjevil sám před Mrázkem David Šimanský, hostující útočník ale mířil nad. Porubští se probrali o chvíli později, kdy Tomáš Vojtášek zadovkou zpoza branky našel najíždějícího Jana Žídka, toho ale vychytal skvělý Jan Bartoněk. Zubři začali úřadovat ve dvanácté minutě, kdy ujel porubské obraně po pravé straně Radovan Krul, který nechytatelnou střelou zavěsil pod víko – 0:1. Neuplynula ani minuta a Přerov vedl o dvě branky. Ke kotouči se před brankovištěm dostal Daniel Indrák, který po parádní otočce zametl puk k levé tyči – 0:2. Domácí borci se osmělili až v přesilovce na konci třetiny, kdy Šolcovu střelu tečoval nebezpečně Michal Vavřík, jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.

Brodkova třetina

Porubští hokejisté se dostali na kontakt ve 26. minutě, kdy Ernest Bochnak přenechal kotouč na levém kruhu Jiřímu Brodkovi, jenž zamířil přesně pod horní tyčku – 1:2. Na druhé straně však mohl o chvíli později vrátit Přerovu dvoubrankové vedení Kryštof Knápek, tomu ale střela příliš nesedla, a tak měl Kryštof Mrázek o starost méně. Domácí mužstvo bylo blízko vyrovnání krátce po polovině základní hrací doby, jelikož Jiří Brodek parádně obehrál několik přerovských hráčů, vybruslil si na levý kruh, odkud ale orazítkoval pouze břevno Bartoňkovy klece.

Nevyužité příležitosti Poruby, Komačkova odpověď a výstavní trefa Béreše

Domácí měli mírně navrch i na začátku poslední dvacetiminutovky. V přesilovce se v obrovské příležitosti objevil před přerovským brankovištěm Ernest Bochank, jeho rána však jen narazila do Bartoňkovy výstroje. Ve 47. minutě pak nebezpečně tečoval střelu Michal Vavřík, ani jeho pokus se však neujal. Záhy tak odpověděli namlsaní Zubři. Ti zcela vymíchali v početní převaze porubskou obranu, když Roman Frolek z mezikruží nahrával na prvou stranu naprosto nekrytému Petr Komačkovi, který střelou nad vyrážečku navýšil přerovské vedení – 1:3. Domácí uzavřeli gólový účet utkání čtyři minuty před koncem. Viliam Béreš si nabruslil z pravé strany až před gólmana, kterého překvapil parádní střelou do pravého horního růžku – 2:3. RT TORAX v závěru vyzkoušel ještě power-play, ta již ale na výsledku nic nezměnila.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Do utkání jsme vstoupili naprosto vlažně, což hosté potrestali ještě v první třetině dvěma brankami. Větší šance a převahu jsme si dokázali vytvořit prakticky až v poslední dvacetiminutovce, kdy jsme nastřelili dvě tyčky, ale to bylo bohužel málo. Zápas se rozhodoval v první třetině, kdy k tomu hráči nepřistoupili tak, jak by měli.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Samozřejmě jsme věděli, na jakou půdu jedeme, jelikož Poruba byla jedním z hlavních favoritů na postup do extraligy. Je zde vidět výborná dlouhodobá práce s mládeží, a tak jsme se zkoušeli na tento zápas speciálně připravit. S takovým soupeřem nemůžeme rozhodně hrát nahoru dolů, a tak jsme přistoupili k zodpovědnému výkonu ze zabezpečené obrany a čekali jsme na své šance. Myslím si, že to se nám splnit podařilo a díky tomu jsme mohli slavit vítězství, které samozřejmě nic neřeší jak pro nás, tak by neřešilo ani pro soupeře. Jsme ale spokojeni, že hráči plnili pokyny trenérů. Klukům můžu jen poděkovat za celou sezonu a doufám, že budeme příští rok ve zdraví pokračovat i nadále.