Vyhrané utkání ztratili junioři nepochopitelně v závěrečných minutách

27.02.2010, Adam Bagar

Po včerejším výprasku v Havířově se chtěla Poruba ukázat rozhodně v lepším světle v sobotním utkání s Jihlavou, a to se také dařilo. První tercie patřila zcela domácím, kteří lépe bruslili, vytvářeli si šance a po trefách Blažeje a Motyky se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině byl aktivnější hostující tým, jenž dvakrát netrefil zcela prázdnou klec a dvakrát nastřelil tyč Hanuskovy branky. Dokázal také dvakrát skórovat, ale stejný kousek se povedl zásluhou dvou tref Jana Barčáka i domácím, a tak bylo skóre před poslední periodou 4:2 pro domácí, kteří pohodlně směřovali ke třem bodům. Ještě v 51. minutě vedli 5:3, ale poté přišlo něco nečekaného, když se třikrát v krátkém časovém úseku radovali z nenápadných akcí hosté. Dukla v závěrečné třetině vytěžila skutečně z minima maximum, když ze sedmi střel prošly rovné čtyři za záda nejistého Hanusky. V závěru si již VOKD nedokázalo vypracovat výraznější tlak, a tak podlehlo Jihlavě poněkud smolně 5:6.

- 51.kolo so 27.2.13:15
HC Dukla Jihlava
5:6(2:0, 2:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 5. Blažej (Burzala, Voznica), 8. Motyka (Hanus), 26. Barčák Jan, 32. Barčák Jan (Burzala, Voznica), 49. Voznica (Blažej, Burzala) - 27. Zídek (Štěpán), 34. Šidlík (Jaroš, Kuřítko), 47. Pometlo (Adam), 51. Šidlík (Kuřítko), 56. Kuřítko (Pometlo, Jíra), 57. Pometlo (Kuřítko, Dvořák). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Fiala. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 29:29 (13:9, 7:13, 9:7). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Špok, Tomis, Pindur, Spusta, Lužný, Burzala - Vaněk, Barčák Jan, Zuber - Blažej, Voznica, Vidlák - Motyka, Barčák Jakub, Hanus.
HC Dukla Jihlava: Jíra - Šidlík, Adam, Cirhan, Šustr, Jaroš, Kolda, Rosendorf - Němec, Dvořák, Malec, Vysloužil, Střecha, Pekárek, Štěpán, Zídek, Kuřítko, Pometlo.

Poruba vstoupila do utkání lépe než soupeř a na úvodní gól se tak nemuselo příliš dlouho čekat. V čase 4:20 Jihlavští totálně propadli a výsledkem tak bylo přečíslení tří na jednoho. V něm vyčkal na správný moment nahrávky Burzala, našel přesně Radima Blažeje a ten se trefou z první nemýlil. Na světelné kostce svítil čas 7:27 a vedení domácích bylo již dvoubrankové. Hanus vybojoval za brankou puk a poslal jej k tyči na volného Adama Motyku. Další rychlá střela z první skončila za zády bezmocného Jíry. Gólman Dukly se měl co otáčet také v následujících minutách, velký tlak Poruby ovšem dalším gólem neskončil. Hosté se prakticky drželi v útočném pásmu pouze v přesilových hrách. Ani v téměř minutu dlouhé dvojnásobné početní výhodě ovšem zkorigovat stav nedokázali, a to především z důvodu špatného pohybu. První tercie tedy skončila zaslouženým vítězstvím domácích 2:0.

O přestávce muselo být v kabině celku z Vysočiny pořádné rušno, což se také projevilo na ledové ploše. Jihlava začala třetinu velkým náporem, ale na aktivně hrající Porubu to bylo stále málo. V největší šanci ztroskotal na Hanuskovi Vysloužil. Naopak trestalo se prakticky z první kloudné akce na druhé straně. V čase 25:47 měl v přesilovce až příliš prostoru Jan Barčák. Počkal si až se objeví místo mezi Jírovými betony a přesně mezi ně zakončil. Snížení přišlo velmi rychle. Svítil čas 26:41, když si Štěpán Zídek vyjel z rohu kluziště a střelou přes obránce protrhl jihlavskou střeleckou impotenci. Rázem začala na porubském zimáku opravdová ofenzivní podívaná. Vysloužil měl před sebou prázdnou klec, jenže nepochopitelně minul, na druhé straně zase ujelo duo Vidlák – Blažej, ale svou akci rovněž do gólového konce dotáhnout nedokázalo. Nebezpečnější byla Dukla, což dokumentovala hned v následujících momentech, kdy nejprve Pekárek nastřelil pravou tyč a ještě hůře dopadl Kuřítko. Ten stál u levé tyče Hanuskovy prázdné svatyně zcela sám, ale opět záhadně netrefil brankový prostor, což dokumentovala i celá jihlavská střídačka chytáním se za hlavu. V čase 31:37 to byli opět domácí, kteří měli radost ze vstřelené branky. V začínající přesilovce našel skvěle hrající Burzala volného Jana Barčáka, jemuž stačilo jen lehce nastavit hůl. Odpověď přišla opět velmi rychle. V čase 33:23 zakončil bláznivou osmiminutovku zakrytou přesilovkovou trefou od modré čáry Petr Šidlík. Když pak hostující kapitán Dvořák trefil pouze břevno, vedla Poruba po čtyřiceti minutách 4:2.

V úvodu třetí periody byla častěji u puku Poruba a vypadalo to, že směřuje k šestému vítězství v sezóně. Ve 44. minutě trefil po Voznicově vysunutí Zuber pouze tyč. Čas 46:18 a na rozdíl jedné branky se dotáhla Dukla. Adam Pometlo si nabruslil až směrem k porubské kleci a z poněkud těžkého úhlu překvapivě skóroval. Poruba se nezalekla a v čase 48:52 v přesilové hře skórovala. K vidění byla krásná kombinace, na jejímž konci našel Blažej ideálním pasem skrz pásmo Jakuba Voznicu. Ten se z první trefil přesně k tyči, Jíra byl bez šance. Hostující hráči hrozili opravdu jen velmi výjimečně, zato gólově. V čase 50:43 vyjel z rohu kluziště obránce Petr Šidlík, poslal lehce puk do brankoviště, kde si jej nechtěně srazil svou holí do vlastní klece Hanuska. Hosté v poslední části vyslali na domácí klec pouhých sedm pokusů, z nichž se hned čtyři ujaly, ale přesto nakonec dokráčeli k vítězství. Čas 55:31 a opět hosté ukázali, jak jednoduše se střílejí góly. Martin Kuřítko najel do útočného pásma, vystřelil do horní části branky a v ten moment letěly ruce jihlavských hráčů nad hlavu. Hanuska si tak opět vybral slabší chvilku. Definitivní KO přišlo v čase 56:29. Adam Pometlo si domácího gólmana ideálně položil a zasunul přesně mezi betony. Jihlava tak prvně v utkání vedla a své vítězství 6:5 již do závěrečné sirény nepustila. Porubě v závěru nepomohla ani hra bez brankáře.