Porubská juniorka i nadále zůstává bez bodu

18.09.2009, Jakub Mezlík, L.B.

Čtvrté vystoupení porubské juniorky v letošním ročníku mělo jednoznačně naznačit, jak na tom tým je. Proč? Hráči VOKD zajížděli na půdu rovněž bez bodu tápající Jihlavy a chtějí-li pomýšlet na záchranu v extralize, měli by bodovat. Bohužel se tak nestalo a podlehli poměrně vysoko 2:6, o první zásah hostí se postaral Radovan Vajda, druhý přidal Radim Blažej. Nic nemění na faktu, že s celkovým skóre 9:24 se Porubští krčí na samém chvostu soutěže. Ke vší smůle navíc v Jihlavě na nějakou dobu přišli o dva beky - Tomáše Mládenku a Jiřího Pindura.

- 4.kolo pá 18.9.17:45
HC Dukla Jihlava
6:2(2:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Polcar (Vysloužil), 13. Kotlík (Polcar, Rašner), 30. Němec (Vysloužil), 40. Kotlík, 49. Polcar (Rašner), 50. Rosendorf (Pometlo, Šustr) - 18. Vajda (Tomis, Poláček), 38. Blažej. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 10:13, navíc Vysloužil 10 OT, Kuřítko (oba JIH) 5 + OK, Šimkovič, Bystroň (oba POR) 10 OT. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Dukla Jihlava: Navrátil - Šidlík, Posmyk, Šustr, Rosendorf, Randa, Rašner, Jaroš, Cirhan - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Kasalý - Malec, Kotlík, Kuřítko - Hubata, Svoboda
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Pindur, Poláček, Špok, Spusta, Tomis, Mládenka, Lužný - Vidlák, Motyka, Vajda - Vaněk, Šimkovič, Blažej - Ružbašan, Zuber, Barčák - Bystroň

Jihlavští junioři vstoupili do utkání s chutí, naopak hosté v první třetině několikrát zbytečně faulovali a dovolili Dukle vytvořit si dvoubrankový náskok. V polovině šesté minuty se v signalizované výhodě prosadil z dorážky Michael Polcar, o osm minut později trefil v dvojnásobné početní převaze odkrytou branku Dan Kotlík.

Poruba dokázala ještě do přestávky zkorigovat. Radovan Vajda chytře tečoval Tomisovu střelu od modré a puk skončil za Navrátilem. V poslední minutě první části dostal domácí Martin Kuřítko trest na pět minut plus do konce utkání, ale hosté dlouhou přesilovku na přelomu třetin nedokázali zužitkovat. A to byl jeden z klíčových momentů.

Ve 30. minutě vrátil Dukle dvoubrankový náskok Ondřej Němec, a i když se hostům povedlo zásluhou Radima Blažeje znovu snížit, v samotném závěru prostřední části ujel v oslabení Dan Kotlík a svým druhým gólem upravil na 4:2.

Ve třetí třetině už na hřišti kralovalo jen jedno mužstvo. Během necelých čtyřiceti sekund krátce před polovinou poslední části se trefili Michael Polcar a Luboš Rosendorf a definitivně zpečetili tříbodový zisk Dukly.

Pavel Leksovský (Poruba): „Domácí hráči šli více za vítězstvím, my jsme k tomu přistoupili špatně. Hráči si mysleli, že jedou do Jihlavy, která měla před tímto zápasem nula bodů, pro jasné vítězství pod dojmem dobrých zápasů, které jsme odehráli. My ale nemáme mužstvo na to, abychom hráli profesorský hokej, musíme bojovat. Dneska nám dali domácí lekci z bojovnosti, z důrazu před brankářem. Pokud se nevzpamatujeme, tak moc bodů asi neuhrajeme.“

Aleš Totter (Jihlava): „Bojovali jsme víc sami se sebou než se soupeřem. Chci říct jednu věc, mohli jsme vyndat z rozpočtu mládeže milion korun, mít tady tři hráče ze slovenského nároďáku, dva útočníky ročníku 89, kteří hráli dva roky v Kanadě, třetího gólmana v ročníku, ale my jsme se rozhodli jít cestou vlastních odchovanců, těch, kteří si tu extraligu vybojovali. Ta cesta je těžší, ale já jsem rád, jak kluci pracují. Bojovali teď trochu se svojí psychikou, ale uhráli první body v extralize a to je důležité. Prožíváme lepší i horší chvíle, teď si to vítězství musíme užít, protože nás zase čekají těžší soupeři.“