Junioři sehráli s Jihlavou dobré utkání, ale doplatili na nevyužívání šancí

04.12.2009, Adam Bagar

Junioři VOKD Poruby přivítali na svém ledě hokejisty jihlavské Dukly. Od začátku se hrál rychlý hokej a bylo se rozhodně nač dívat. V první třetině byl však lepší celek z Vysočiny, který se také dostal do zaslouženého vedení. Ve druhé části to byla naopak Poruba, která určovala tempo hry, dokázala si také vytvořit množství šancí, ale ztroskotávala na špatné koncovce. Naopak hosté přesně v polovině utkání přidali druhou branku. Také poslední dvacetiminutovka byla ve znamení porubské snahy. Ve 46. minutě dokázali Ostravané konečně skórovat, a to v přesilové hře zásluhou Adama Motyky. Další branku ale domácí přidat nedokázali, naopak Jihlavští v závěru dvěma brankami dali výsledku konečnou podobu 1:4. Další utkání sehrají svěřenci kouče Leksovského v pondělí na ledě Havířova.

- 30.kolo pá 4.12.17:00
HC Dukla Jihlava
1:4(0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Motyka (Šimkovič) - 11. Rosendorf (Dočekal, Rašner), 30. Randa (Pometlo, Dvořák), 56. Vondráček (Vysloužil), 58. Vondráček (Vysloužil). Rozhodčí: Kočí - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10, navíc Capcara (POR) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Hanus, Špok, Pindur, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Vaněk, Voznica, Capcara - Blažej, Mach, Vidlák - Šimkovič, Barčák Jan, Motyka - Barčák Jakub, Peslar, Zuber.
HC Dukla Jihlava: Navrátil - Šidlík, Richard, Rašner, Jaroš, Kolda, Rosendorf, Klíma, Dvořák, Vysloužil, Vondráček, Randa, Zeman, Polcar, Dočekal, Pometlo, Kotlík.

Do utkání vstoupila lépe Dukla, která v úvodních pěti minutách zasypala Hanusku sprškou střel. Při domácím gólmanovi stálo i štěstí, když Rašner trefil tyč. V sedmé minutě se osmělili i domácí borci. Lužný ve velké šanci nedopravil kotouč do prázdné branky, když se Navrátil stačil výborným skokem přesunout. Další velkou příležitost si vytvořila Poruba o několik momentů později. V situaci dva na jednoho našel Barčák Šimkoviče, který sám před gólmanem neuspěl. V čase 10:31 se jako první radovala Jihlava. Při přesilovkové kombinaci dorážel do poloodkryté klece Hanusky Luboš Rosendorf. Navýšit vedení mohl Dočekal, ale to by nesměl Hanuska vytasit výborný zákrok svým koncem hole. Když pak v závěru gólově nezužitkoval mladší z bratrů Barčáků ani velmi dobré Poláčkovy přihrávky, šlo se do kabin za hubeného náskoku hostí.

Druhá perioda začala porubským náporem. Vidlák se nejprve probil až před Navrátila, ale minul těsně branku, neúspěšný byl také ve stejné situaci Blažej. Domácí si však svými šancemi vynutili fauly, a tak hráli téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. Také hosté však nadále hrozili. Ve 25. minutě objel Vondráček šikovně domácí klec a snažil se zakončovat u druhé tyče. Přestože se Hanuska nestačil přesunout, gólu se Dukla nedočkala. Ten přišel až přesně v půlce utkání. Filip Randa vypálil a kotouč skončil až v horní části domácí branky. Domácí byli přesto nadále nebezpečnější. V další velké příležitosti našel Blažej v předbrankovém prostoru Špoka, ale ten puk netrefil. Stejně tak našel Šimkovič před Navrátilem volného Motyku, ale ani ten nedokázal dopravit kotouč do branky. Svým velkým náporem si domácí vynutili další dvojnásobnou přesilovku trvající téměř půl minuty, ale skórovat v ní opět nedokázali. Po čtyřiceti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 0:2.

Ani v poslední dvacetiminutovce nešla Porubě upřít snaha, ale domácí hráči stále ztroskotávali na mizerné koncovce. Až v čase 45:28 předvedl v přesilovce výborné sólo Šimkovič, našel dobře postaveného Adama Motyku a ten ranou z první překonal Navrátila. Dvě minuty nato měli svěřenci kouče Leksovského k dispozici opět výhodnou přesilovku, tentokrát čtyři na tři, ale přesilové hry nepatřily k nejlepším činnostem domácích. V 53. minutě se osmělili po dlouhé době i Jihlavští. Vondráček se ocitl před Hanuskou zcela sám, ale domácí gólman se překonat nenechal. V čase 55:01 už se však jihlavská lavička mohla radovat. Jihlavští se drželi v obranném pásmu velmi dlouho až nakonec Tomáš Vondráček se objevil až za porubskou obranou a sám před Hanuskou tentokrát uspěl. V čase 57:56 ještě přidal tentýž hráč čtvrtý úder a dal tak výsledku konečnou podobu 1:4, což se jeví pro domácí, kteří odehráli dobré utkání a vytvořili si řadu šancí, jako krutý výsledek.