Po tragické první třetině nemohli junioři pomýšlet na letošní první body

16.10.2009, Adam Bagar

Juniorští hokejisté VOKD Poruby chtěli poprvé v sezóně bodovat, soupeřem jim byla jihlavská Dukla. O osudu utkání prakticky rozhodla již první dvacetiminutovka. Poruba kupila chybu za chybou, naopak soupeř trestal každý náznak šance gólem, a tak prvních dvacet minut přineslo hned šest branek a skóre 1:5. Druhá třetina byla ve znamení častého vylučování celku z Vysočiny, a tak domácí hráli trvale přesilovou hru. Gólově vyjádřit však dokázali pouze jedinou. V závěrečné části byla patrná snaha Poruby udělat něco s výsledkem, ale více než na snížení se už svěřenci koučů Leksovského a Mrázka nezmohli, a tak podlehli Jihlavě 3:6. O branky se postarali postupně Voznica, Mládenka a Procházka. Dvěma přesnými gólovými asistencemi se blýskl kapitán Radim Spusta. Další utkání čeká porubské juniory již v sobotu na půdě brněnské Komety.

- 15.kolo pá 16.10.17:00
HC Dukla Jihlava
3:6(1:5, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Voznica (Spusta), 28. Mládenka (Bystroň, Burzala), 54. Procházka (Spusta, Zuber) - 2. Kotlík (Vondráček), 9. Dvořák (Pometlo), 12. Dvořák (Pometlo, Zelený), 13. Posmyk (Dvořák), 19. Zelený (Malec, Kotlík), 23. Kotlík. Rozhodčí: Husička - Tuzial, Řezáč. Vyloučení: 4:13, navíc Posmyk 10 OT a Cirhan (oba JIH) 5 + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 3:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska (od 12. do 20. Gleich) - Špok, Pindur, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Procházka, Ružbašan, Zuber, Vaněk, Šimkovič, Barčák, Voznica, Motyka, Blažej, Bystroň.
HC Dukla Jihlava: Navrátil - Šidlík, Posmyk, Šustr, Jaroš, Zelený, Rosendorf, Cirhan, Mikeš, Dvořák, Malec, Vysloužil, Vondráček, Randa, Kasalý, Polcar, Pometlo, Kotlík.

První třetina mezi Porubou a Jihlavou byla na góly velice divoká. Hosté se ujali vedení brankou ve vlastním oslabení, když Vondráček našel přesně hůl najetého Dana Kotlíka, který se nemohl do poloprázdné branky mýlit. Poruba však dokázala srovnat o pouhých jedenáct sekund později. Ihned po buly vyslal Spusta do jízdy Jakuba Voznicu. Ten přesnou střelou k pravé tyči nedal Navrátilovi žádnou šanci. Poruba v první třetině dělala mnoho chyb, které dokázal soupeř trestat. V čase 8:32 dostal Duklu opět do vedení kapitán Luděk Dvořák. Hned v úvodu početní výhody si sjel do předbrankového prostoru a k tyči poslal Hanuskovi druhý "dáreček". O další necelé tři minuty později neudržel domácí gólman puk. Ve skrumáži se pak nejlépe zorientoval Luděk Dvořák, pro nějž to byla již druhá trefa v utkání. Hanusku nahradil v brance Gleich. Ten se nestačil ani pořádně rozkoukat a už inkasoval. Zaskočilo jej totiž nahození Ondřeje Posmyka ze středního pásma. Pátý hřebík do porubské rakve zatloukl Jan Zelený střelou z prostoru mezi kruhy, na kterou možná Gleich mohl dosáhnout. Přestože střelecky bylo v první části aktivnější domácí VOKD, vedla po dvaceti minutách Jihlava vysokým čtyřbrankovým rozdílem - 1:5.

Ve druhé třetině se objevil v domácí kase opět Robin Hanuska. Uběhly pouhé dvě minuty a musel lovit zpoza svých zad další puk. Hosté ujeli v oslabení, do kotouče se opřel Dan Kotlík a v době, kdy už hrála Dukla v plném počtu s velkou dávkou štěstí skóroval. Pomohla mu k tomu totiž výrazně teč jednoho z porubských beků, na kterou nestačil Hanuska reagovat. Hned vzápětí mohli domácí snížit, Blažejův pokus však zastavil Navrátil těsně před brankovou čarou. Poté se rozjela dlouhá série jihlavských vyloučení. Ve 26. minutě dokonce mělo VOKD k dispozici téměř čtyřminutovou přesilovku pět na tři, ale dlouho se v ní trápilo. Až v jejím závěru vložil Tomáš Mládenka hůl do Bystroňovy střely a překonal tak bezmocného Navrátila. Na druhé straně Pometlo trefil horní tyč. Poruba byla přesto v těchto chvílích aktivnějším celkem. Samostatného úniku nedokázal využít Zuber, jenž trefil pouze gólmana. Velmi nepříjemný moment přišel v minutě 34., kdy Cirhan velice nešetrně srazil u mantinelu Blažeje, se kterým to vůbec nevypadalo dobře. Porubská osmasedmdesátka nakonec musela být převezena do nemocnice. Věřme, že se nejedná o nic vážného. Následoval logicky pětiminutový trest do konce utkání. Ani tuto dlouhou početní výhodu nedokázala Poruba využít, a tak po čtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:6.

Do poslední části vstupovali domácí s čtyřbrankovým mankem, proto také byla tato třetina nejméně zajímavější. Navýšit vedení Dukly mohl Malec, ale to by nesměl trefit pouze brankovou konstrukci Hanuskovy svatyně. Poruba byla v dalších momentech aktivnějším týmem. Situaci dva na jednoho ale duo Bystroň – Ružbašan nedokázalo přetavit v branku. Ta přišla až necelých sedm minut před koncem. VOKD předvedlo pěknou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci našel Spusta před brankou volného Tomáše Procházku. Tomu stačilo stáhnout si mírně puk a trefit poloodkryté místo v brance. Oba týmy si ještě v závěru vytvořily dvě akce, které smrděly gólem. Nejprve hosté nedokázali skórovat po obrovském závaru v domácím brankovišti a poté nedokázal trefit branku z ideální střelecké pozice Zuber. VOKD Poruba sice soupeře přestřílela poměrem 37:26, vynutila si množství přesilových her, ale přesto to na jihlavskou Duklu nestačilo. Konečné skóre tedy bylo 3:6.