Ve třetí třetině již Sareza výsledek otočit nedokázala, prohrála s Olomoucí 5:3

14.08.2007, Adam Bagar, Vladimír Vronka

Sareza Ostrava přivítala na svém ledě Olomouc. První minuty byly brankově bohaté. Již v páté minutě prohrávala Sareza 1:2 (za domácí se trefil Jan Tesařík). Ve druhé části skóre narostlo až na 1:5, ale do třetí části vlétli Ostravští s touhou poprat se o výsledek. Sareza dokázala v poslední části uzavřít Olomouc v obranném pásmu, ale výsledkem bylo jen zmírnění prohry góly Michala Nováka a Daniela Boháče. Sareza Ostrava prohrála s Olomoucí 3:5.

- přát. út 14.8.17:00
HC Olomouc
3:5(1:3, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Grygar), 48. Novák, 53. Boháč (Rimmel) - 1. Ministr (Bouz), 5. Čuřík (Rak, Brančík), 20. Brančík, 29. Bordowski, 38. Ministr (Kříž). Rozhodčí: Janda - Macoun, Brozál. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 300.
HC Sareza Ostrava: Masný - Rimmel, Tesařík, Ovčačík, Mocek D., Holík, Vnenk, Ovšák Dudáš - Mocek I., Boháč, Grygar, Gelačák, Najdek, Řípa, Buček M., Janečka, Svačina, Valušiak, Novák, Glas.
HC Olomouc: Žigardy - Kříž, Paška, Bartoň, Vyrůbalík, Koktan, Ondrušek, Janáček, Bouz, Ministr, Rajnoha, Rak, Brančík, Žajgla, Bordowski, Čuřík, Zbořil, Luňák, Venkrbec.

Kdo přišel na stadion o pět minut později, tak pak musel být velmi zklamán. Již v čase 0:50 otevřel skóre střelou z prostoru mezi kruhy po nahrávce Bouze Milan Ministr. O tři minuty později v čase 3:53 vyrovnal ve hře 4 na 4 Jan Tesařík po krásné nahrávce Grygara, který našel Tesaříka volného před brankářem hostí Žigárdym. Aby toho nebylo při úvodu utkání málo, tak v čase 4:52 strhl opět vedení na stranu Olomouce Jakub Čuřík, který byl bráněn dvěma hráči Sarezy, ale i přesto na něj doputovala přihrávka Zbořila. V této části zápasu byla Olomouc lepším týmem než ostravská Sareza. Důkazem toho může být i Luňákova střela, která se otřela o tyčku Masného branky. Sareza se dostala do vážnější příležitosti až v 9. minutě, kdy Dudáš střílel od modré čáry a těsně před gólmanem hostí tečoval Řípa, ale jeho teč těsně minula branku. V 10. minutě předvedl skvělý zákrok brankář Masný, když reflexivně chytil gólovou střelu Zbořila. Ve 12. minutě při přesilové hře se dostali do velké příležitosti domácí, když Svačina střílel od modré čáry a Žigárdy vyrazil puk před sebe, který potom poskakoval na brankovišti. Poté se hrálo především ve středním pásmu a ani jeden z týmů se do šancí nedostával. Až v čase 19:14 Olomouc zvýšila stav na 1:3 po zaváhání Masného, který pustil lehčí střelu Richarda Brančíka z kruhů.

Začátek 2. třetiny připomínal veřejné bruslení, když se asi deset minut nehrálo kvůli výpadku elektrického proudu na stadionu. Delší přestávka prospěla zpočátku třetiny více hráčům domácího týmu. Ve 22. minutě jel sám na Žigárdyho Petr Janečka, ale ten skvělým zákrokem jeho střelu chytil. O minutu později vystřelili nebezpečně od modré čáry nejprve Holík a poté i Boháč, Olomouc se vysvobodila z tlaku jen za cenu zakázaného uvolnění. Nudný úsek hry poté přerušila v čase 28:57 až výstavní branka Richarda Bordowskeho, který předvedl neuvěřitelný kousek, když si položil a objel brankáře Masného a skóroval do úplně odkryté klece. Ve 34. minutě trefuje Řípa ve velké šanci domácích tyč Žigárdyho branky. Ve 37. minutě si krásnou individuální akcí objel Gelačák nejprve obránce a poté i gólmana, ale ve finální fázi byl jasně zahákován, ale píšťalka rozhodčího nezazněla. Na konci 37. minuty se diváci konečně dočkali něčeho zajímavého, a to pěstního souboje mezi Davidem Mockem a Vyrůbalíkem. Oba hráči si nakonec za překvapení všech přítomných vysloužili jen čtyřminutové tresty. V čase 37:38 předvedl Masný opět nejistý zákrok, když pustil střelu z kategorie lehčích od Milana Ministra, a tak Olomouc se dostala už do hrozivě vypadajícího vedení 1:5.

Začátek třetí třetiny opět moc hokejové krásy nepřinesl. Za zmínku stojí snad jen Glasova nahrávka na osamoceného Nováka, jehož střelu Žigárdy s přehledem chytil. Od 48. minuty byl na ledě jen jediný tým, a to Sareza Ostrava. Již v čase 47:29 si Michal Novák krásně individuálně obkličkoval snad všechny obránce a dostal se před gólmana hostí, který neměl proti jeho střele žádný nárok. Poté byla Sareze nabídnuta přesilová hra, ve které domácí předvedli drtivý tlak. Branku hostí obstřelovali postupně Glas, Dudáš a opět Glas. O pár minut později, v čase 52:54, si zklepl pěknou nahrávku Rimmela Daniel Boháč, který hezky zavěsil a nedal tak dobře chytajícímu Žigárdymu žádnou šanci. Sareza nadále byla lepším týmem, ale po zbytku třetiny to již nedokázala gólově zužitkovat. V 56. minutě jel opět Glas sám na branku hostů, ale přestřelil. Olomouc se stále jen vysvobozovala za cenu zakázaného uvolnění. I v poslední minutě obstřelovala Sareza branku hostí, ale pozorně chytající Žigárdy již kotouč za svá záda nepustil.