Sareza poprvé v srpnu doma, vyzve Olomouc

Jan Škarpa, 13.08.2007
Poprvé od domácího zápasu s reprezentačním týmem Francie se představí Sareza domácímu publiku, soupeřem ostravského celku bude tým Olomouce. Ostrava si v posledních dvou utkáních připsala dvě výhry a určitě bude chtít pokračovat ve vítězné sérii i na domácí půdě. Hanáci jsou typickým soupeřem Sarezy, oba celky se potkávali již ve druhé lize. Domácí zápas je na programu v úterý 14. srpna v 17:00, odveta na ledě Olomouce bude sehrána příští týden v pátek.

Ostravu čeká po delší době domácí zápas, po prohře v Kravařích s Mladou Boleslaví a výhrách nad Žilinou a Karvinou se proti ostravskému celku postaví Olomouc. Hrdinou posledního zápasu Sarezy byl bezesporu Petr Valušiak, který si připsal 4 kanadské body za 2 branky a stejný počet asistencí. V bráně ostravského celku se prostřídali mladíci Gleich a Kubáň.

To Hanáci nebyli v posledních dvou utkáních úspěšní. Prohra 5:4 na ledě extraligového Znojma určitě nebyla ničím nečekaným. Tento zápas byl stejně jako mnoho jiných na začátku sezóny hrána na 4 dvacetiminutovky. Dalším utkáním, ze kterého vyšli olomoučtí naprázdno bylo první domácí střetnutí a to s Draky ze Šumperka. V utkání s nováčkem soutěže nechytala očekávaná brankářská jednička Štefan Žigárdy, ale zlínský odchovanec Dalibor Sedlář, který v minulé sezóně nastupoval ve druhé lize za Bobry z Valašského Meziříčí.

Poslední přípravné utkání obou týmů

HC Sareza Ostrava

SK Karviná - HC Sareza Ostrava 4 : 6 (1:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Chytil (Blatoň), 32. Dřímal (Luka, Blatoň), 53. Krayzel (Škatula), 60. Merta (Luka) – 4. Bokroš (Valušiak), 17. Valušiak (Svačina), 20. Valušiak, 26. Tomis, 28. Vajda D. (Dušek), 45. Mocek I. (Valušiak, Bokroš).
více o zápase

HC Olomouc

HC Olomouc - HC Šumperk 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Paška (Ministr, Kříž), 35. Kříž (Paška, Ministr), 52. Kříž (Zbořil, Čuřík) – 7. Kratěna, 24. Bednárek (Špelda), 39. Stejskal (Ondráček, Sloboda), 50. Obdržálek (Sloboda).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HC Sareza Ostrava: Gleich (od 41. Kubáň) – Palík, Flašar, Tomis, Vajda D., Měkýš, Pindur, Dudáš – Mocek I., Buček M., Bokroš – Červenka, Valušiak, Svačina – Jelšík I., Řezáč, Kraft – Uherek, Dušek.

HC Olomouc: Sedlář - Kříž, Paška - Bartoň, Vyrůbalík - Janáček, Ondrušek - Pokora, Chovan - Bouz, Ministr, Smejkal - Urgela, Brančík, Žajgla - Bordowski, Čuřík, Zbořil - Rak, Venkrbec, Rajnoha.