Třetí místo se vzdálilo, junioři padli s Technikou 1:6 a jsou blízko play down

02.03.2022, Gabriela Juříková

Junioři dohrávali 31. kolo doma s Technikou Brno, s kterou mají nelichotivou zápasovou bilanci. Rozhodně ji chtěli v posledním vzájemném utkání změnit. Po dvou třetinách byl stav utkání příznivý – 1:2 a třetí třetinu navíc začínali Porubané v dvojnásobné početní výhodě. Leč se nezdařilo vyrovnat a udeřila pak Technika. Utkání nakonec dopadlo největším rozdílem, který kdy mezi sebou dnešní soupeři měli. RT TORAX prohrál 1:6.

Liga juniorů - 31.kolo st 2.3.18:00
Technika Hockey Brno
1:6(0:2, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 25. Elze – 5. Svoboda (Mrkvica, Adam), 8. Trögner (Svoboda), 43. Pospíšil (Holcman, Mrkvica), 49. Holcman (Mrkvica, Pospíšil), 51. Růžek (Trögner, Lajoš), 53. Lajoš (Růžek, Trögner). Rozhodčí: Rapák – Gebauer, Kořistka. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Kelnar, Dinmukhammed, Fišara, Macias, Hlaváč, Ludvík – Halata, Chovanec, Hradil, Barčák, Kolat, Siekierka, Koudelný, Elze, Prokeš, Lysoněk
Technika Hockey Brno: Skoupý – Kubica, Žák, Mrkvica, Holcman, Fijt, Svoboda, Blaško – Trögner, Sever, Růžek, Čoupek, Lajoš, Adam, Vlach, Líska, Fornál, Posíšil

V osmé minutě prohrával RT TORAX už 0:2 góly Jana Svobody a Matěje Trögnera. Třetina tímto skóre mi skončila, přestože měla Poruba možnost přesilovky. Ta se ji naskytla i po výměně stran, ale až po jejím vypršení snížil brněnské vedení Daniel Elze. Technika své dvě početní výhody nevyužila, navíc se dostala v samém závěru třetiny do tří. Víceméně se dvojnásobná přesilovka domácích odehrávala až ve třetím dějství.

Tu hosté ubránili a ve 43. minutě navýšili vedení na 3:1 gólem Erika Pospíšila. Gólová nadílka pokračovala. Během čtyř minut v přelomu poloviny třetího dějství se trefili Josef Holcman, Jan Růžek a Lukáš Lajoš a tím utkání skončilo ve prospěch Techniky Brno 6:1.