Vyrovnané utkání juniorů bodový zisk nepřineslo, Technika rozhodla 50 vteřin před koncem

18.02.2022, Patrik Rošič

V pátek 18. února 2022 zajížděli porubští junioři na led brněnské Techniky. Zápas byl dlouho vyrovnaný a vše nasvědčovalo tomu, že se body budou dělit. Nakonec se tak ale nestalo. Technika totiž dokázala vstřelit rozhodující gól 50 vteřin před koncem a na ten už Porubané odpovědět nedokázali. Po dvou výhrách tak junioři vyšli bodově naprázdno.

Liga juniorů - 38.kolo pá 18.2.16:15
Technika Hockey Brno
2:1(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Pospíšil (Sever, Adam), 60. Trögner (Vlach, Čoupek) – 39. Lysoněk (Halata, Ludvík). Rozhodčí: Grygera – Blažek, Zábršová. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 53. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Technika Hockey Brno: Skupý – Kubica, Mrkvica, Holcman, Fojt, Svoboda, Blaško, Šupa – Růžek, Pospíšil, Čoupek, Líska, Adam, Vlach, Sever, Fornál, Nerad, Trögner
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Kelnar, Dinmukhammed, Fišara, Macias, Hlaváč, Ludvík – Siekierka, Chovanec, Hradil, Barčák, Kolat, Mikula, Koudelný, Halata, Prokeš, Lysoněk

V první třetině toho moc k vidění nebylo. Jediný záznam do zápisu o utkání přišel do kolonky trestů na straně Techniky, když vystřelil puk mimo hřiště Kubica. Poruba tak měla velkou příležitost otevřít stav zápasu. Přesilovka se ji ale moc nepodařila, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny. Hned zkraje periody poslal do vedení domácí juniory Erik Pospíšil. Porubané si vzápětí zahráli další početní výhodu. Ani tu ale nedokázali využít. V 36. minutě naopak faulovali hráči HC RT TORAX, Poruba ale dokázala tento okamžik přečkat. A když nenavýšili brněnští hokejisté, tak se o vyrovnání postarali Porubští. Na 1:1 vyrovnával ze samostatného úniku Ludvík Lysoněk.

Na začátku třetí dvacetiminutovky mohla Poruba dokonce stav utkání otočit, jenže i tentokrát hru s jedním hráčem navíc v gól nepřetavila. V závěru se už zdálo, že se body budou dělit. Na ledě ale právě byl Matěj Trögner, který 50 vteřin před třetí sirénou přisoudil plný bodový zisk Technice. Porubští tak z Brna odjíždí s těsnou prohrou 1:2. Další zápas junioři odehrají doma v Kooperativa aréně v neděli 20. února od 14:15 proti Vsetínu.