Taktickou bitvu o první místo tabulky zvládli lépe starší dorostenci Poruby

18.12.2009, Adam Bagar

Starší dorostence VOKD Poruby čekal nesmírně těžký duel se Znojmem. Oba soupeři nastřádali v dosavadním průběhu sezóny stejný počet bodů, a tak bylo jasné, že ten kdo zvítězí, zvýší svůj náskok na čele na dva body. K vidění byla opatrná, taktická bitva, ve které se spoléhalo především na zabezpečené obrany. V první periodě bylo lepším týmem Znojmo, ale překvapivě se do vedení dostali domácí lehkou tečí Rosypky, pouhých osm vteřin před vypršením dvaceti minut. Ve druhé části padla rovněž branka až v úplném závěru, tentokrát velice šťastně dokázal skórovat Lukáš Kofroň. Hosté se přece jen ve třetí části dočkali, ale to bylo z jejich strany, co se gólů týče, vše. Definitivní klid na hokejky domácích borců dodal až necelé tři minuty před koncem Jakub Dominec. VOKD Poruba tak porazila v nesmírně důležitém utkání Orly ze Znojma 3:1. Před Vánocemi se ještě starší dorostenci představí v neděli na půdě nepříjemné Opavy.

- 25.kolo pá 18.12.13:00
HC Leram Orli Znojmo
3:1(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Rosypka (Kupčík), 40. Kofroň (Herman), 58. Dominec (Kofroň) – 45. Kastner (Telesz, Tichý). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Kopřiva. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička – Svoboda, Herman, Kupčík, Dusík, Peslar, Franek – Kofroň, Němec, Orszulík, Rosypka, Palkovič, Sochorek, Kysučan, Dominec, Chaloupka.
HC Leram Orli Znojmo: Kameš – Pražák, Hobza, Jankových, Telesz, Kastner, Kún, Hloušek, Nováček, Tichý, Mikulášek, Pelikán, Nahodil, Špaček.

Hned na úvod bitvy o první místo tabulky si oba celky vytvořily velkou příležitost otevřít skóre. Nejprve nechali porubští zadáci před Konvičkou úplně volného Špačka, ten však nedal, a poté netrefil nepochopitelně Rosypka zcela prázdnou klec poté, co gólman vyrazil nenápadnou Sochorkovu střelu. V dalších momentech bylo aktivnějším a hokejovějším týmem Znojmo. Poruba byla naprosto neškodná, naopak Orli zásobovali porubskou obranu nepříjemnými úniky a akcemi, které ovšem nedokázali dotáhnout do gólového konce. Další akce, která doslova smrděla gólem byla k vidění v průběhu minuty čtrnácté. Telesz ani Kastner nedokázali ve velice výhodných pozicích překonat skvělého Konvičku. Paradoxně domácí zahrozili až ve vlastním oslabení. Rosypka opět ani nadvakrát nedokázal překonat Kameše. Když už vše směřovalo k tomu, že uvidíme bezbrankovou první třetinu, napřáhl v čase 19:52 od modré Kupčík a porubská střídačka mohla po šikovné teči Vladimíra Rosypky poprvé jásat. Po první dvacetiminutovce, která přinesla minimum gólů, šancí, přerušení i vyloučení, vedli Ostravané nad Znojmem nejtěsnějším možným rozdílem - 1:0.

Hned v úvodu druhé tercie zaujala snad jen obětavost Dusíka, jenž se vrhl do jedné z orlích střel a zůstal nějakou dobu ležet otřesen na ledové ploše. To bylo prakticky vše, co nám mohla prostřední část, která by se dala nazvat jednou velkou nudou, nabídnout. Oba týmy hrály velice zodpovědně a soupeře vůbec do ničeho nepouštěly. Za zmínku stojí snad jen drzý únik Kysučana. Ten se prokličkoval mezi dvěma bránícími hráči, ale skórovat již nedokázal. Bylo jasné, že přímý souboj o první místo bude skutečně o jedné chybě, jedné nepovedené přihrávce. Ve 37. minutě se bylo konečně nač dívat. V situaci dva na jednoho poslal Kofroň šikovně načasovanou žabičku na rozjetého Němce. Ten se pokusil o blafák, ale těsně minul levou tyč branky. Jen málokdo by řekl, že se opět dočkáme gólu v poslední minutě třetiny. Ale opět se tak stalo. V čase 39:28 poslal spíše propagační střelu z těžkého úhlu Lukáš Kofroň a v překvapení všech skóroval. Gólman Kameš se musel opravdu za maskou červenat. Po čtyřiceti minutách tak vedlo v taktické bitvě VOKD nad Orly 2:0.

Hosté se přece jen dočkali v čase 44:54 a protrhli tak dlouhé čekání na letošní skórování v zápasech s Porubou. Milan Kastner s pomocí mírné teče Frankovy hole překonal Konvičku přesnou a zároveň nechytatelnou střelou pod horní tyč. Orli se rázem tlačili za vyrovnáním. Blízko k němu měl dnes velice aktivní Telesz. Nečekaně vyjel zpoza branky až před Konvičku, který jen se štěstím udržel kotouč před brankovou čárou. Na druhé straně k uklidňující třetí porubské trefě nevedl pokus Kysučana, který se zjevil nikým nehlídaný mezi kruhy, ale rovněž na Kameše nevyzrál. V 54. minutě unikal porubským zadákům neuvěřitelně rychlý Telesz, kterého v poslední možné chvíli musel zastavit až faulem Peslar. V následné přesilové hře hosté vůbec nic nepředvedli. Potlesk publika vyvolala samostatná akce Sochorka. Ten se dostal šikovnými stahovačkami až mezi kruhy do ideální střelecké pozice, jenže Kameš jeho pokus vykryl. Opravdová lahůdka byla k vidění v čase 57:44. Kombinaci na jeden dotek v podání Lukáše Kofroně s Jakubem Domincem zakončoval druhý jmenovaný do zcela prázdné klece. Znojmo se již v závěru na nic nezmohlo, a tak Poruba v tomto veledůležitém duelu zvítězila 3:1, čímž v tabulce odskočila soupeři na dva body.