Liga staršího dorostu nabídne opravdovou lahůdku - přímý souboj o první místo tabulky

Adam Bagar, 17.12.2009
Situace na čele tabulky ligy staršího dorostu - východní části, je značně vyrovnaná. Hned dva týmy dosáhly pětatřiceti bodů, třetí Šumperk navíc ztrácí pouhé dva body. Právě pátek 18. prosince přinese druhou letošní bitvu mezi Porubou a Znojmem. Diváci, kteří již od 13:00 hod. navštíví porubský zimák, budou moci vidět pikantní přímý souboj o první místo tabulky, které momentálně drží o skóre i vzájemný zápas porubské VOKD. To dokázalo na jihu Moravy zvítězit po takticky výborném výkonu 3:0. V neděli 20. prosince čeká svěřence kouče Bahníka další těžké utkání. Od 17:00 hod. totiž zavítají na půdu Opavy, která nedávno ve svém stánku dokázala porazit právě pátečního soupeře porubských starších dorostenců. V tabulce jí navíc patří páté místo se ztrátou sedmi bodů na vedoucí příčku. Na domácí utkání jste co nejsrdečněji zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC Uničov - HC VOKD Poruba 0 : 11 (0:2, 0:3, 0:6)
Branky a nahrávky:
6. Rosypka (Sochorek), 12. Palkovič (Svoboda), 27. Dominec (Kofroň), 29. Rosypka (Sochorek), 33. Dominec (Palkovič), 43. Němec (Dominec), 44. Král, 47. Vícha (Rosypka), 50. Franek (Vícha), 57. Palkovič (Král), 58. Orszulík (Kupčík).
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Frýdek - Místek 4 : 4 (1:3, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Rosypka (Franek), 21. Dusík (Dominec), 39. Kysučan (Palkovič), 43. Palkovič (Orszulík) - 5. Mamula (Králik), 6. Mičulka (Beinstein), 12. Sovadník (Vacula), 37. Mamula (Mičulka).
více o zápase

Posledních pět utkání týmu Orli Znojmo

Orli Znojmo – SK Karviná 4 : 3

HC Slezan Opava – Orli Znojmo 4 : 1

HC Zubr Přerov – Orli Znojmo 3 : 5

Orli Znojmo - HC Uničov 10 : 0

HC Frýdek - Místek – Orli Znojmo 7 : 4

Posledních pět utkání týmu HC Slezan Opava

HC Zubr Přerov – HC Slezan Opava 5 : 2

HC Slezan Opava – Orli Znojmo 4 : 1

HC Uničov – HC Slezan Opava 1 : 2

HC Slezan Opava – HC Frýdek - Místek 4 : 4

HC Orlová – HC Slezan Opava 4 : 7

Letošní vzájemná utkání

12. kolo: Orli Znojmo – HC VOKD Poruba 0 : 3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
17. Král (Kysučan), 24. Král (Herman, Palkovič), 51. Král.

13. kolo: HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 4 : 1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
6. Němec (Dominec), 9. Palkovič (Král), 24. Chaloupka, 60. Šrubař (Franek, Sochorek) – 18. Otipka (Jelen).

Sestavy soupeřů v posledním utkání

Orli Znojmo: Kameš - Hloušek, Tichý, Hobza, Pražák - Telesz, Kastner, Piskoř - Nováček, Nahodil, Špaček - Pelikán, Jankových, Mikulášek - Hološka.

HC Slezan Opava: Kober - Bendík, Trčka, Tábor, Hájek, Gulda, Matušinský, Harazim, Lebeda, Otipka, Lichý, Havlíček, Březina.

HC VOKD Poruba: Chybík - Dusík, Herman, Svoboda, Jasiok, Kupčík, Franek - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Král, Rosypka, Sochorek, Orszulík, Popek, Vícha.

Tabulka a statistiky po 24. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 24. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 24. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Páteční souboj o první místo ligové tabulky bude řídit velice zkušený extraligový sudí René Hradil z Krhové u Valašského Meziříčí. Na čáře se představí rovněž zkušený Jiří Gebauer z Ostravy a Aleš Urbánek z Ostravy. V Opavě se představí v roli hlavního sudího pan Vojtěch Valouch ze Šumperka, kterému budou pomáhat pánové Martin Langr z Vykýřovic a Jaroslav Šedina z Mohelnice.

obránce Robin Jasiok odehrál jako jeden z mála všech 24 utkání