Starší dorostenci nezvládli důležité boje, po Šumperku prohráli také ve Znojmě

12.02.2010, Adam Bagar

Starší dorostenci si začínají komplikovat velmi dobře rozehranou soutěž. Není to tak dávno, co si Poruba vytvořila na své dva největší pronásledovatele tříbodový náskok, ovšem nyní naopak musí Šumperku a Znojmu koukat ze třetího místa na záda. Přičemž utkání na jihu Moravy přineslo, ostatně stejně jako v Šumperku, zcela vyrovnanou podívanou. Na vedoucí trefu Orlů dokázal ještě v první třetině reagovat Petr Chaloupka. Diváci poté čekali na další branky až do závěru druhé tercie, ve které se nejprve dostalo Znojmo v přesilové hře opět do vedení a následně svůj náskok dokonce navýšilo. Jenže Poruba nechtěla dát svou kůži jen tak lacino a dvanáct minut před koncem snížila z hole Jakuba Peslara. Hosté se sice tlačili za vyrovnáním, ale neúspěšně. Naopak v úplném závěru ještě dvakrát skóroval domácí tým, čímž bylo o zápase definitivně rozhodnuto. Orli porazili Porubu 5:2 a upevnili si tak vedoucí místo tabulky. Další utkání sehraje Poruba v neděli 14. února na půdě Přerova.

- 34.kolo čt 11.2.17:30
HC Leram Orli Znojmo
5:2(1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Pražák (Špaček), 37. Piskoř (Srketic, Susser), 39. Opálek (Piskoř, Susser), 58. Susser (Opálek, Piskoř), 58. Nováček (Kún) - 16. Chaloupka (Peslar), 48. Peslar (Procházka). Rozhodčí: Kubičík - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Leram Orli Znojmo: Helešic - Pražák, Hobza, Telesz, Hloušek, Nováček, Tichý, Susser, Srketic, Pelikán, Nahodil, Špaček, Opálek, Kún, Piskoř, Mikulášek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Dusík, Herman, Burzala, Lužný, Kupčík, Jasiok, Svoboda, Peslar - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Orszulík, Chaloupka, Procházka, Maček.