Starší dorostenci ztratili nejen domácí neporazitelnost, ale také Mačka

04.12.2009, Adam Bagar

Rozjetá mašina jménem starší dorost VOKD poruby se zadrhla. Ve 21. kole ligy staršího dorostu nestačili svěřenci kouče Bahníka na průměrnou brněnskou Kometu Úvoz. Utkání začalo pro domácí velice nepříjemně, když jedna z opor týmu, David Maček, se nepříjemně zranila a skončila se zlomenou rukou v nemocnici. Domácí dokázali dlouhou přesilovku využít zásluhou Kysučana, ale to bylo z jejich strany, co se gólů týče, vše. Brno hrálo velice zodpovědně a soupeře příliš do šancí nepouštělo. Navíc dokázalo dvakrát skórovat a v závěru ubránit i tlak Poruby, která tak poprvé v sezóně na svém ledě ztratila body po prohře 1:2. Další utkání sehrají starší dorostenci v neděli na půdě Orlové.

- 21.kolo pá 4.12.13:45
HCM Warriors Brno
Branky a nahrávky: 7. Kysučan (Palkovič) - 8. Lesonický (Křen), 44. Mikulášek (Krunka). Rozhodčí: Šeděnka. Vyloučení: 8:7, navíc Kevezsdaa (KOM) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Svoboda, Herman, Dusík, Jasiok, Kofroň, Vícha, Němec, Orszulík, Chaloupka, Maček, Král, Palkovič, Sochorek, Kupčík, Kysučan, Hurník, Dominec, Franek.
HCM Warriors Brno: Bartošek - Krytinář, Vašíček, Maršálek, Novoměstský, Hakl, Preisach, Krunka, Křen, Král, Mikulášek, Jekel, Lesonický, Kočko, Novák, Kevezsdaa, Bezděk.

Domácí nevstoupili do zápasu příliš nejšťastněji. Již v úvodu druhé minuty totiž nechala porubská obrana před Konvičkou zcela osamocené Krále a Jekla, ale ti své velké šance využít nedokázali. O několik vteřin později byl navíc u mantinelu nepříjemně krosčekován Maček, který nakonec skončil v nemocnici s nepříjemně zlomenou horní končetinou, a Porubu tak čekala pětiminutová přesilová hra. V té se VOKD dlouho nedokázalo prosadit. Nakonec až v čase 6:25 se dočkalo. Palkovič ideálně vybídl ke skórování Reného Kysučana, který se v takovýchto momentech nemýlí. Jenže vyrovnání přišlo za pouhých jednaosmdesát vteřin. Po sérii dorážek nakonec zapadla za Konvičkova záda ta z hole Romana Lesonického. Ve třinácté minutě předvedl své šikovné ruce Kofroň, který se dostal až do ideální střelecké pozice, ale trefil jen připraveného Bartoška. Přestože oba týmy sehrály v další fázi několik přesilovek, další branka již v první třetině, která přinesla překvapivě vyrovnaný hokej, nepadla.

Druhá perioda příliš hokejové krásy nepobrala, a tak diváky ani trenéry nehřál v mrazivém prostředí druhé haly ani předvedený výkon. Poruba byla přesto mírně aktivnějším týmem. Svoboda však nedokázal využít Kofroňovy přihrávky mezi kruhy a bez gólu skončilo i šikovné Chaloupkovo vyjetí z rohu kluziště až před Bartoška. Také Brňané se však dokázali dostat do šance, což předvedlo duo Novák – Vašíček, když druhý jmenovaný svou tečí jen těsně minul branku. Oba týmy si zahrály také v početní výhodě jednoho hráče, ale ani to nevedlo k další brance. Když pak v úplném závěru nevyužil zmatků v domácím brankovišti ani Vašíček, hrála Poruba s Kometou Úvozem také po dvou částech nerozhodně 1:1.

Na světelné tabuli svítil čas 43:33, když se do překvapivého vedení dostala Kometa. Akci lahodící oku diváka zakončoval mezi Konvičkovy betony Filip Mikulášek, kterému naservíroval parádní přihrávku do jízdy Krunka. Brno bylo rázem lepším celkem. Střelecký pokus Hakla zastavoval až těsně před brankovou čarou výborný Konvička, který se měl co ohánět také v následné přesilové hře. Domácí hokejisté byli nervózní a nedokázali si vypracovat prakticky žádné šance, naopak Brno hýřilo aktivitou a byliovšude o krok dříve. Vyrovnat se pokoušel Chaloupka, nabral rychlost a prakticky přes celé kluziště se prokličkoval až před Bartoška, který však byl pozorný. Ve velké šanci se o několik momentů později ocitl také Kysučan, ale branku netrefil. Poruba rázem začala být nebezpečná. V další příležitosti Kofroň mířil pouze do boční síťky. Dvě minuty před koncem orazítkoval tyč brněnské klece Jasiok. Poruba vrhla všechny síly do útoku, a tak se do samostatného úniku dostal Novák, ale Konvička byl v tomto souboji úspěšnější. V závěru ještě netrefil prázdnou klec Mikulášek, ale to už hosty nemuselo mrzet. Jako první totiž vyloupili porubský led a zvítězili v nepříliš pohledné podívané 1:2.