Odnesou si Brno a Orlová mikulášské nadílky z duelů s rozjetou Porubou?

Adam Bagar, 03.12.2009
Tým starších dorostenců VOKD Poruby hraje v neskutečné formě. Z posledních čtrnácti duelů nedokázal zvítězit pouze na půdě Šumperka. Kvalitní výkony se samozřejmě musely projevit i na tabulce ligy staršího dorostu. Té již Poruba vévodí s náskokem tří bodů na druhé Znojmo, které naopak svou suverenitu z úvodu soutěže stále více a více ztrácí. Další, kdo okusí formu Ostravanů bude Brno a Orlová. Utkání s brněnskou Kometou Úvozem se odehraje v pátek 4. prosince od netradičních 13:45 hod., a to na druhé hale. V Orlové pak bude úvodní buly vhozeno v neděli 6. prosince ve 13:00 hod. Na domácí utkání jste srdečně zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC Břeclav - HC VOKD Poruba 2 : 3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
35. Bartoš O. (Bartoš C.), 52. Bartoš O. - 8. Dominec (Němec), 29. Kysučan (Svoboda), 59. Chaloupka.
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Uherské Hradiště 9 : 1 (2:1, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky:
7. Rosypka, 12. Němec (Rosypka), 32. Král (Kysučan), 35. Kysučan (Franek), 40. Rosypka (Král), 44. Král (Kysučan), 50. Němec (Rosypka), 52. Němec (Rosypka), 54. Maček (Kupčík) - 20. Janeba (Varmuža, Kočí).
více o zápase

Posledních pět utkání týmu HC Kometa Úvoz Brno

HC Kometa Úvoz Brno – SK Karviná 3 : 1

HC Slezan Opava – HC Kometa Úvoz Brno 5 : 2

HC Kometa Úvoz Brno – Orli Znojmo 5 : 5

HC Uničov - HC Kometa Úvoz Brno 1 : 4

HC Kometa Úvoz Brno - HC Frýdek - Místek 4 : 3

Posledních pět utkání týmu HC Orlová

HC Orlová – HC Slezan Opava 4 : 7

Orli Znojmo - HC Orlová 2 : 2

HC Orlová – HC Uničov 5 : 1

HC Zubr Přerov – HC Orlová 5 : 3

HC Orlová – HC Kometa Úvoz Brno 8 : 8

Letošní vzájemná utkání

8. kolo: HC Kometa Úvoz Brno – HC VOKD Poruba 3 : 9 (2:1, 1:4, 0:4)
Branky a nahrávky:
9. Mikulášek (Lesonický), 20. Lesonický, 28. Křen (Krytinář) - 7. Chaloupka, 25. Kysučan (Vícha), 30. Hurník (Maček), 32. Chaloupka (Hurník), 37. Chaloupka (Maček), 42. Chaloupka (Maček), 50. Maček (Hurník), 52. Kysučan (Lukašík), 54. Dominec (Orszulík).

9. kolo: HC VOKD Poruba – HC Orlová 9 : 2 (4:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky:
8. Vícha, 10. Chaloupka (Peslar), 16. Orszulík (Němec), 20. Maček (Svoboda, Chaloupka), 24. Kysučan z TS, 44. Vícha (Kysučan), 48. Chaloupka (Franek), 58. Němec (Dominec), 58. Palkovič (Kysučan) - 5. Majola (Divoký), 31. Přívara.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Kometa Úvoz Brno: Guštafík - Maršálek, Novák, Novoměstský, Šidák, Preisach, Krunka, Jekel, Novotný, Mikulášek, Křen, Lesonický, Hakl, Kočko, Král, Bezděk, Vašíček.

HC Orlová: Hlavina - Ondrek, Tomaňa, Weisser, Maczurek, Mikulenka, Chudoba, Horák, Kanaloš, Lelkeš, Vrána, Smuž, Mihal, Divoký, Přívara, Jurko, Děrgel, Florek.

HC VOKD Poruba: Konvička - Svoboda, Herman, Kupčík, Jasiok, Dusík, Franek - Král, Chaloupka, Maček, Němec, Palkovič, Dominec, Kysučan, Rosypka, Sochorek, Hurník, Vícha.

Tabulka a statistiky po 20. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 20. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 20. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Páteční souboj mezi Porubou a Kometou Úvozem bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Martin Šeděnka z Ostravy, na čarách se pak představí duo Lukáš Marek z Nového Jičína a Tomáš Měkýš z Frýdku – Místku. Na půdě Orlové se řízení utkání ujme pan Václav Šutara z Těrlicka, na čarách mu vypomohou Milan Gančarčík z Karviné a Stanislav Patrman z Havířova.

obránce Jan Kupčík