Starší dorostenci převálcovali dalšího soupeře, tentokrát s šesti góly odjížděla Kometa

17.01.2010, Adam Bagar

Před duelem Poruby s Kometou byli všichni zvědavi zda dokáže Brno zopakovat překvapivý výsledek z 21. kola, ve kterém Ostravané přišli o svou domácí neporazitelnost. Tentokrát však svěřenci kouče Bahníka nenechali nic náhodě a v celém utkání dominovali a přítomné diváky mnohdy bavili zajímavými akcemi. Brno bylo po celý zápas prakticky neškodné, VOKD si tak připsalo na své konto hladké vítězství. Po brankách Chaloupky, Peslara, Sochorka, Kofroně a dvou trefách Rosypky, dokázala Poruba porazit brněnskou Kometu Úvoz jednoznačně 6:1. U čtyř gólů domácího týmu byl Petr Chaloupka (1+3). Porubští mladíci se tak nadále drží na čele ligové tabulky.

- 30.kolo ne 17.1.13:30
HCM Warriors Brno
Branky a nahrávky: 12. Chaloupka (Sochorek), 14. Peslar, 23. Sochorek (Chaloupka), 31. Kofroň (Peslar), 48. Rosypka (Chaloupka), 51. Rosypka (Chaloupka) - 34. Hakl (Novotný, Novák). Rozhodčí: Fiedler - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:3, navíc Kysučan (POR) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Herman, Dusík, Jasiok, Svoboda, Peslar, Kupčík, Franek - Dominec, Němec, Kofroň, Orszulík, Palkovič, Kysučan, Rosypka, Chaloupka, Sochorek, Vícha.
HCM Warriors Brno: Dujezdský (od 51. Bartošek) -Křípal, Preisach, Kevezsda, Krunka, Novák, Hakl, Novotný, Garšic, Král, Tomek, Jekel, Novoměstský, Kočko, Varačka, Janeba, Lainka, Bezděk, Grunwald, Krajcr.

Vstup do utkání měla oba mužstva velice ospalý. Brňané se jakoby ještě viděli v autobuse a Porubští jakoby měli ještě v hlavách nedávnou domácí prohru s Úvozem. První gól přišel až v čase 11:03. Sochorek našel mezi kruhy ideálně postaveného Petra Chaloupku. Tomu se sice v posledních zápasech příliš střelecky nedaří, ale tentokrát se trefil přesně pod horní tyč. Na světelné kostce svítil čas 13:39, když domácí dokázali své vedení navýšit. Při hře čtyři na čtyři předvedl krásný drzý průnik přes celé kluziště, skrz brněnskou obranou Jakub Peslar, ten se dostal až před gólmana, který jen smutně lovil touš zpoza svých zad. VOKD mělo náhle hru pevně ve své moci, dokázalo bez problémů přestát přesilovku soupeře a následně také několikrát nebezpečně zahrozit. V největší šanci vyslal Palkovič do samostatného úniku Kysučana. Ač se zdálo, že je faulován, píšťalka sudího Vlacha zůstala němá. Gólem „smrděl“ také Němcův únik po straně či Palkovičova šikovná teč před gólmanem. Branky jsme se již nedočkali, a tak po dvaceti minutách souboje celků ze dvou největších moravských měst vedl favorit 2:0.

Porubští na ledě dominovali také v úvodu druhé tercie. V čase 22:38 vyrazil Dujezdský pokus Chaloupky pouze před sebe, a tak na Jana Sochorka číhala již zcela prázdná klec, kterou nešlo minout. Ve 24. minutě předvedli domácí borci akci pro opravdové hokejové labužníky. Po sérii několika přesných nahrávek, kterými rozebrali obranu soupeře, našel Orszulík u druhé tyče nekrytého Kysučana, ale ten ve stoprocentní šanci minul klec. Čtvrtou radost domácí lavičce nedopřál ani Palkovič. Ten se hned po buly aktivně natlačil až do brankoviště, ale kotouč do branky nepropasíroval. Hráči Komety byli naprosto neškodní a Konvičku ohrožovali pouze střelami z úctyhodných vzdáleností. Tlak Poruby nabíral drtivých rozměrů a na ledě to spíše připomínalo exhibici. Několik dalších oku diváka lahodících akcí zůstalo nevyužito, ale v čase 30:50 se již vedení rozrostlo na průběžných 4:0. Lukáš Kofroň překvapil Dujezdského přesnou střelou z poměrně těžkého úhlu. Konvička měl ve druhé části přece jen práci. Nepříjemná střela Bezděka vyvolala v brankovišti Poruby pořádný závar, při kterém zůstal kotouč těsně před brankovou čarou, ovšem v čase 33:30 se Kometa dočkala. Šikovnou tečí do poloprázdné klece se prezentoval Milan Hakl. Konvička byl naprosto bez šance. Smolařem zápasu byl jednoznačně domácí útočník Kysučan. Tomu připravil ideální střeleckou pozici, po šikovném individuálním průniku, Němec, přesto opět skórovat nedokázal. Po čtyřiceti minutách hry tak bylo prakticky o zápase rozhodnuto, Poruba vedla 4:1.

VOKD mělo utkání pevně ve své moci také v poslední dvacetiminutovce. Ve 43. minutě byla k vidění další pohledná kombinace, na jejímž konci vše nedotáhl k naprosté dokonalosti Kupčík. Ostravané byli velice aktivní dokonce i ve vlastním oslabení, ve kterém přidali pátou trefu. V čase 47:41 neudržel Dujezdský střelu Chaloupky, a tak lehkou práci v podobě doklepnutí do prázdné měl tentokrát Vladimír Rosypka. Domácím toto vedení nestačilo a nadále se tlačili do útoku. V čase 50:06 našel Chaloupka před brankou volného Vladimíra Rosypku. Ten se s tím nepáral a střelou z první se trefil přesně mezi betony. To už bylo na Dujezdského příliš, a tak přenechal místo svému kolegovi Bartoškovi. V další velké šanci si oba aktéři posledních dvou tref své role vyměnili, ale Chaloupka do svých statistik druhou branku nepřidal. Naopak Rosypka útočil na hattrick, ale při velkém závaru poskakující kotouč v blízkosti brankové čáry do kasy neprotlačil. Lajna ve složení Rosypka – Chaloupka – Sochorek byla nadále velmi aktivní, v další šanci se chytal za hlavu již dvougólový Rosypka, ale další branky jsme se již nedočkali. VOKD Poruba tak porazila Kometu Úvoz suverénně 6:1.