Sareza deklasovala Hradec 7:2 a vyrovnala sérii na 2:2

23.03.2007, Jan Škarpa

Po domácí výhře 4:2 si Ostrava připravila ve druhém utkání pro Hradec pořádnou nadílku. V první třetině domácí tým zaznamenal 4 branky, Hradec dokázal kontrovat jen jednou. Ve druhé části přidaly oba týmy po jedné brance. V poslední třetině střílela pouze Sareza, která tak vyhrála 7:2 a vyrovnala stav série na 2:2. Hrdinou utkání se stal bezesporu domácí kapitán Šebesta, který krom gólu zaznamenal 4 asistence a významnou měrou se tak podílel na vysokém vítězství.

- ČF4 pá 23.3.17:00
Královští lvi Hradec Králové
7:2(4:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Šebesta (Bokroš, Boháč), 9. Svačina (Hubáček, Klimek), 15. Ovšák (Šebesta), 17. Boháč (Šebesta, Bokroš), 23. Rimmel (Šebesta, Boháč), 41. Hubáček (Klimek, Svačina), 55. Bokroš (Boháč, Šebesta) - 13. Vondráček (Koma), 37. Šinágl (Lesák). Rozhodčí: Blecha - Machálek, Škach. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. Diváci: 1158. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.
HC Sareza Ostrava: Čech - Rimmel, Tesařík, Vajda, Mocek D., Ovšák, Holík, Mocek J., Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Badžo, Valušiak - Klimek, Hubáček, Svačina - Červenka, Sochorek, Glas
Královští lvi Hradec Králové: Hylák (od 23. Dušek) - Prošek, Toužimský, Burian, Koma, Pazdera, Lesák, Daňo, Klement - Fořt, Roubík, Diviš - Volráb, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šinágl, Suchý - Sakrajda, Fink, Fišer
Hned v úvodu utkání si oba brankáři osahali puk, nejprve Hylák po pokusu Šebesty ze středního pásma a Valušiaka, poté se blíže s pukem seznámil i Čech, když střílel Haluza. Poté přišla velká chvíle domácího kapitána Pavla Šebesty, který otevřel skóre utkání, když na několikrát překonal Hyláka. Vyrovnat se pokoušel bývalý hráč Sarezy Pazdera, jeho střelu ale zlikvidoval Čech betonem, následná střela Fišery skončila na hrudi domácího strážce svatyně. V průběhu osmé minuty byli blízko gólu oba celky – nejprve hradecký Lesák netrefil prázdnou bránu po příhře Diviše, o chvíli později si stejně vedl domácí Boháč, kterého hledal Šebesta. V deváté minutě již propukla podruhé ostravská radost – puk se po ose Klimek – Hubáček dostal k Vladimíru Svačinovi, který již do prázdné brány. Třetí gól mohl přidat vzápětí Šebesta, Hylák ale zasáhl vyrážečkou. Hradec mohl snížit po střele Lesáka, ta ale neměla patřičnou razanci a dorážka Haluzy se mezi tyče nevešla. Co Energetikům nešlo proti pěti, zdařilo se proti čtyřem – v přesilové hře prostřelil Čecha Roman Vondráček a snížil na 2:1. V 15. minutě uskočila Ostrava opět na dva góly, v přesilové hře po příhře Šebesty prosadil Milan Ovšák. Aby branek v přesilových hrách nebylo málo, zvýšil již na 4:1 střelou do prázdné brány Daniel Boháč. Po tomto gólu si zahrál přesilovku opět Hradec, avšak neúspěšně. Střela Volrába v závěru změnu skóre nepřinesla a tak odcházela Ostrava do kabin za stavu 4:1.

Do druhé části vstoupila Sareza velmi aktivně, již po dvaceti sekundách mohla zvýšil. Tesařík ani Boháč ale pátý gól nepřidali. Ve 23. minutě se již ale skóre měnilo – lehkou střelou od modré vyhnal Hyláka z brány Patrik Rimmel. Hradečtí nesložili zbraně, střela Pazdery si cestu za Čecha ale nenašla. Ve druhé části Hradec viditelně ožil a snažil se ještě se stavem něco udělat, Ostrava však nehodlala své čtyřbrankové vedení pustit. To se ukázalo v přesilové hře při vyloučení Ovšáka, kdy pozornost domácího gólmana vyzkoušel pouze Volráb. V plném počtu se jako již tradičně v této sérii dravě prodíral k bráně Sarezy Fořt, do dobré pozice jej ale nepustil Rimmel. Pozorná obrana slavila úspěch i na druhé straně, kdy osamoceného Červenku nepustil do zakončení Prošek. V 35. minutě hráli Východočeši opět přesilovou hru, ve které nejprve zazlobil domácí Roubík, na druhé straně se v brejku neprosadil Gelačák. V další přesilové hře již Energetici slavili. Střela Lesáka se odrazila od Petra Šinágla za záda bezmocného domácího brankáře. Druhý gól v síti ostravského gólmana nalil do hradeckých žil čerstvou krev a tak měl Čech do konce třetiny dostatek práce. Haluza ani Prošek ale třetí gól nepřidali, po druhé části svítilo na kostce nad ledem skóre 5:2 pro domácí.

V úvodu závěrečné třetiny se domácím představil bývalý obránce Sarezy Burian, který dvakrát z totožného místa prověřil Čechovu lapačku. Zatímco hradecký obránce neuspěl, mohl se na druhé straně radovat Radek Hubáček, který si po přihrávce Klimka a Svačiny připsal svůj první gól v dresu Sarezy. Moc nechybělo a sedmý gól přišel vzápětí – nejprve Bokroš trefil Duška do masky, ale pokračovalo se dále, aby za pár sekund opět prověřil druhého gólmana Hradce. Hosté kontrovali pokusem Fořta. V 50. minutě nebezpečně střílel Šinágl, jeho ránu vyrazil Čech nad břevno hřbetem lapačky. Chvíli nato pálil prudce Pazdera, jeho střela ale prolítla jen kousek od tyče domácího brankáře. V 53. minutě byl vyloučen Suchý, přesilovou hru sice Ostrava nevyužila, ale v okamžiku návratu hradeckého hříšníka se naposledy rozsvítilo červené světlo za Duškem. Poskakující puk v brankovišti usměrnil za záda gólmana Hradce Lukáš Bokroš, který tak dokonal excelentní představení první pětky Sarezy. Jednu z posledních akcí Hradce nevyužil Koudelka a tak ostravští fanoušci mohli po vítězství 7:2 začít slavit vyrovnání série na 2:2.

Petr Fabián (Sareza Ostrava): “ S Hradcem jsme letos sehráli vyrovnané partie, které rozhodly neproměněné šance. Tým má hodně natrénováno, dnes to bylo vidět, Hradec jsme k ničemu nepustili. Byli jsme dříve u puků, dostali jsme soupeře pod tlak, měli jsme spoustu šancí, dokázali jsme některé využít.“

Vladimír Jeřábek (Hradec Králové). „První třetina rozhodla zápas, od té se zápas odvíjel. Když jsme snížili na 2:1, tak to vypadalo, že bychom mohli zápas otočit, ale pak soupeř využil dvě přesilové hry. Otočit stav 4:1 je těžké.“