Máme čtyři vyrovnané pětky, říká Pavel Šebesta

Vladimír Vronka, 24.03.2007
Sareza Ostrava nastoupila do utkání, po čtvrteční výhře, s cílem vyrovnat sérii, což se ostravským hokejistům povedlo. Ostravský trenér Petr Fabián musel být po utkání spokojen. Dobrý zápas odehráli všichni ostravští hráči, ale jeden hráč si zasloužil označení hvězda zápasu. Hvězdou pro všechny fanoušky určitě byl Pavel Šebesta, který nasbíral pět kanadských bodů za gól a čtyři asistence. První trefu v ostravském dresu si připsal Radek Hubáček, který na ledě nechává opravdu vše.

Sareza Ostrava sehrála vynikající zápas. Domácí trenér Petr Fabián věděl, že zápasy s Hradcem budou vyrovnané. Stav série je nyní 2:2, čemuž před čtvrtečním zápasem věřili jen ti největší optimisté. „ Věděli jsme, že jsme s Hradcem sehráli vyrovnané partie. Doma jsme v jednom zápase prohráli 4:2, ale Hradec byl po polovině utkání, kdy jsme vedli 2:0 na ručník, ale neproměňovali jsme šance, čímž jsme je pustili do hry. Prohráli jsme dva zápasy v Hradci, ale byl jsem přesvědčen, že můžeme vyhrát dva zápasy doma. Nyní je to 2.2 a jde se dál,“ naznačil ostravský lodivod, že vysoké vítězství v play – off nic neznamená. Oba soupeři si prozatím drží výhodu domácího prostředí. Hlavně první zápasy v Hradci a v Ostravě naznačily, že hosté mohou odjíždět i s vítězstvím. „Neřekl bych, že je domácí prostředí tak významné. V prvním zápase v Hradci jsme byli domácím rovnocenným partnerem, utkání rozhodlo neproměňování šancí. První zápas v Hradci se dal vyhrát. Ve druhém jsme ulétli s disciplínou, takže jsme asi neměli šanci. Tým má dobře natrénováno, šlo to vidět i ve čtvrtém zápase, kdy jsme je do ničeho nepustili.“ Ve čtvrtém čtvrtfinále byla Sareza o poznání lepší než Hradec Králové. „Třetí čtvrtfinále stálo spoustu sil, věděl jsem, že jeden z týmů bude mít méně sil. Možná to bylo příčinou, že jsme byli u puků dříve. Měli jsme velký tlak a spoustu šancí,“ zakončil ostravský trenér povídání o pátečním zápasu.

Domácí kapitán Pavel Šebesta byl v dobré náladě, kterou jistě navodil fakt, že stav série je 2:2. „První zápas v Hradci ukázal, že to bude vyrovnaná série. Věděli jsme to my i Hradec. Byla to otázka štěstí, komu to tam padne. V Hradci to padalo domácím, v Ostravě nám.“ Páteční zápas sehrál skvěle celý tým bez výjimky, ale hrdinou byl bezesporu právě domácí kapitán, který zaznamenal celkem 5 kanadských bodů, za gól a čtyři asistence. „Já bych to tak nehodnotil, podíval bych se na to z jiného úhlu. V Hradci hrála Badžova lajna, ve čtvrtek hrála Sochorova lajna, dnes hrála Boháčova lajna s Hubáčkovou lajnou. Máme, a není to jen fráze, čtyři vyrovnané pětky, které hrají dobře a mohou rozhodnout zápas,“ chválil jako správný kapitán celý tým. Sareza trápí první tým tabulky. Stav série je 2:2, což znamená, že se začíná prakticky od nuly. „Když se podíváme na čtvrteční zápasy, tak milionová Mladá Boleslav, která nechává sedět pátou pětku Zdráhal, Sýkora, Beck, kteří jsou na první ligu nadprůměrní na tribuně, prohrála v Třebíči, která má rozpočet podobný jako my. Je to play – off, v tom je krása sportu. Spoustu věcí dokážete naprogramovat, ale výsledky v play - off ne.“ Sareza výhrou zajistila prodloužení sezóny také ostravským fanouškům, kteří mohou jít na hokej opět v úterý 27.3. Hráčům se určitě hraje lépe v bouřlivé atmosféře než v prostředí připomínajícím divadlo či kostel. „Na úterý bych chtěl pozvat všechny lidi, protože s podporou fanoušků se hraje lépe a určitě se bude určitě na co dívat.“

Sareza dokázala ve čtvrtém čtvrtfinále porazit Hradec Králové 7:2, výsledek byl jednoznačný, ale zápas stal hráče určitě mnoho sil. K nejlepším hráčům Sarezy patří Radek Hubáček. „Zápas podle výsledku jednoznačný, ale jednoduché to nebylo. Pokud budeme hrát náš poctivý hokej a přidáme více disciplíny, tak můžeme Hradec potrápit i u nich,“ díval se útočník Sarezy již na nedělní utkání. Radek po ledě lítá ze strany na stranu. V jednu chvíli se snaží dohnat kotouč v útočném pásmu, za chvíli jej mohou fanoušci vidět jak vypomáhá obraně. Tento styl hry musí stát hodně sil. Jak se po zápase Radek cítí?„Jak se teď cítím, nepřál bych nikomu, aby byl teď v mé kůži. Necítím se vůbec dobře, ale je den volna, ale v neděli to bude opět v pohodě,“ naznačil, že po sobotním volném dni bude opět připraven do boje. Radek Hubáček má na svém kontě v ostravském dresu již deset bodů, ale jeho páteční trefa byla prvním gólem v Sareze. „Už bylo na čase. Gól jsem dal naposledy v listopadu, což je opravdu dlouhá doba. Jsem rád, že jsem se konečně trefil.“ Každý střelec prvního gólu musí přispět do týmové pokladny. Ostravský pokladník jistě neotálel a sdělil Radkovi co jej bude první gól stát. „ Bylo to drahé, ale už jsem zaplatil,“ říká na závěr s úsměvem na rtech Radek Hubáček.