S Hradcem dorost prohrál "jen" 0:3, Skoumal pochytal 35 střel

včera, Gabriela Juříková

V pátečním odpoledni 25. října sehráli porubští dorostenci odvetné utkání s lídrem skupiny Východ Mountfield Hradec Králové. Střelecky dominoval, ale porubská defenzíva mu dovolila jen tři góly, oproti devíti z prvního vzájemného střetnutí. Mathias Skoumal si zbývajících 35 střel našel.

Extraliga dorostu – Východ - 14.kolo pá 25.10.16:00
Mountfield HK, a.s.
0:3(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Hlaváček (Bulat, Šedivý), 12. Brzák (Dostálek), 26. Hlaváček (Vencl, Bulat). Rozhodčí: Kroček – Návrat, Cygal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 15:38 (7:16, 5:10, 3:12). Průběh utkání: 0:3.
HC RT TORAX Poruba: Skoumal – Pčolinský, Mitura, Planka, Kohut, Kubálek, Bjeljajev, R. Kozák – Vrůbel, Žídek, Centkowski – Socha, Bjaček, Tyrna – Jozefček, Vogl, Brym – Š. Šebesta.
Mountfield HK, a.s.: Růžička – Pavlík, A. Novotný, Zikmund, Flechtner, Šanc, Vencl – Šedivý, Bulat, Hlaváček – Vondruška, Dostálek, Václavíček – Fedenciuc, Brzák, Adamkov – Koklar.

Vedoucí tým tabulky skupiny Východ už ve 3. minutě zaplnil střeleckou listinu. Skoumala překonal Adam Hlaváček, nejlepší střelec moravské skupiny s asistencí nejproduktivnějšího hráče Bulata. Mezi osmou a desátou minutou ubránili domácí dorostenci oslabení a až po dalších dvou minutách ofenzivního tlaku se ujala střela Filipa Brzáka. Do přestávky ale zbývalo mnoho času, Mountfield vyslal na Skoumala další střely, žádná se ovšem neujala.

Druhé porubské oslabení trvalo pouhých patnáct sekund. Přesilovku využil přesně umístěnou střelou po buly Adam Hlaváček. V této třetině dokázal RT TORAX soupeře držet dál od brány. Ve výčtu zaznamenal lídr tabulky jen deset přesných střel na bránu. Porubané prověřili Růžičku pěti projektily.

Po druhé přestávce se přerušovalo jen pro udělování trestů. Svěřenci trenéra Potěšila dostali dvě příležitosti v podobě přesilovky, které nevyužili. V závěru základní hrací doby se hodně jiskřilo, takže trestné minuty přibývaly na obou stranách. Skóre se ale neměnilo ani při vyloučení hradeckého gólmana, proto zápas skončil porubskou prohrou jen 0:3. V prvním vzájemném duelu sezóny odjížděli Porubané s prohrou 0:9.