Ostravské derby dorostenců skončilo fotbalově prohrou Poruby 0:1

14.09.2024, Gabriela Juříková

Druhé domácí utkání v rámci soutěže Extraligy dorostu sehráli Porubané s městským rivalem Vítkovicemi. Po třech kolech s prvním celkem tabulky. Herně to ale nebylo znát. Svěřenci trenérů Potěšila a Tomáška neubránili jen jeden střelecký počin třetí třetiny, a jelikož neuspěli v power play v závěru základní hrací doby, prohrálo 0:1.

Extraliga dorostu – Východ - 4.kolo so 14.9.12:00
HC Vítkovice Ridera
0:1(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 42. M. Šebesta (Man). Rozhodčí: Pavel – Frais, Molin. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 23:39 (8:10, 11:17, 4:12). Průběh utkání: 0:1.
HC RT TORAX Poruba: Skoumal – Kohut, Kozák, Planka, Bjeljajev, Pčolinský, Mitura, Vudarčík – Socha, Vinklárek, Žídek – Vrůbel, Vogl, Tyrna – Brym, Centkowski, Bjaček – Zamborsky
HC Vítkovice Ridera: Oprchalský – Glos, Lyčka, Varga, Michalík, Szarowski, Noga – Kusak, Kučerňák, Douda – Hrabina, Zatloukal, M. Šebesta – Man, Svozil, Juroš – Rončka, Stryczek

Týmy z protistran tabulky (Poruba po třech kolech je devátá, Vítkovice tabulku vedou) si nedaly žádnou část ledu zadarmo a výborně pracovali v obranných činnostech. Porubané navíc ubránili oslabení, ve kterém měli sami lepší šanci vsítit úvodní gól. Herně i střelecky vyrovnaná třetina tak skončila férově 0:0.

Druhá perioda byla kopií té první. Přesilovka se hrála na stejnou branku, ovšem s jiným týmovým brankářem mezi tyčemi. I Vítkovice mohly v oslabení zaznamenat gól. Nejvíce šancí ale měly v druhé polovině dvacetiminutovky a opět také s ukázkovým přečíslením. A také s ukázkovým brankářským přehledem, jak situaci řešit! Skoumal se krásně přesunul do pravé poloviny brankoviště a zakončujícího hráče vynuloval.

Od začátku třetí periody měli Vítkovice souvislý tlak a ve druhé minutě jej proměnily ve vedoucí gól. Michal Šebesta z úhlu poslal kotouč přes Skoumalovo rameno a o pravou tyč se odrazil do branky.
V průběhu dvacetiminutovky měli hosté další příležitosti i přečíslení, ale hráči HC RT TORAX Poruba sehráli zbývající herní čas v obraně výtečně.

Přečkali bez inkasování i druhé oslabení a v závěru třetiny získali i menší převahu. Tu chtěli využít na sto procent, takže trenéři v průběhu hry stáhli brankáře a poslední minutu odehráli v ofenzivním tlaku. Nakloněno jim bylo také neproměnění vítkovické střely do prázdné brány. Do prodloužení ale utkání nedospělo, takže první derby sezóny vyhrály Vítkovice.