V Jihlavě vyšli dorostenci gólově na prázdno, vynikali ovšem v oslabení

07.09.2024, Gabriela Juříková

První zářijovou sobotu měli dorostenci na programu první venkovní utkání. Po bojovném pátečním výkonu se Zlínem asi nikdo nečekal debakl. Avšak žádný gól nepadl v oslabení. Jenže proměňování přesilovek či trestných střílení a samostatných úniků je slabinou týmu trenérů Potěšila a Tomáška. Opravný termín na ledě soupeře mají dorostenci v pátek 13. září s Kometou.

Extraliga dorostu – Východ - 2.kolo so 7.9.15:15
HC Dukla Jihlava
8:0(3:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Hrodek (Kouba, Lédl), 9. Lédl (Kouba), 12. Lédl (Zmrhal, Kouba), 22. P. Kubín (Havlena), 35. Lédl (Spaskin, Zmrhal), 52. Havlena (Spaskin, Lédl), 53. Duben (Lédl, Spaskin), 58. Kouba (Lédl, Duben). Rozhodčí: Jančí – Augusta, Trávník. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 40:19 (15:6, 13:6, 12:7). Průběh utkání: 8:0.
HC Dukla Jihlava: Bican – Zmrhal, Malena, Duben, Kopecký, Pešl, Tramba, Frantl – Spaskin, Lédl, Kouba – Hrodek, Fr. Klíma, Lukáš – P. Kubín, M. Novák II, Havlena – Pospíšil
HC RT TORAX Poruba: Pernica (9. Skoumal) – Planka, Bjeljajev, Pčolinský, Kohut, Kubálek, Vudarčík – Vogl, Vrůbel, Socha – Žídek, Centkowski, Vinklárek – Tyrna, Zamborsky, Brym – Opat, Bjaček.

Na Jihlavském ledě se již od začátku utkání nic nevyvíjelo dobře. V první minutě skóroval Štěpán Hrodek. Druhý gól Dukly zařídil Matyáš Lédl v deváté minutě. Porubská lavička sáhla po výměně gólmanů a místo Pernici šel do brankoviště Skoumal. Ovšem i jeho Matyáš Lédl brzy překonal a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí tým, protože Bican vychytal trestné střílení v samém závěru třetiny.

Ani druhou třetinu nezačali dorostenci Poruby oslnivě. Po nepřesnostech v rozehrávce a nepochopení se při nahození do pásma se domácí tým ze čtvrtého gólu radoval. Po ztrátě puku ve středním pásmu se jej zmocnil Petr Kubín, přebruslil porubskou obranu a souboj s gólmanem vyhrál umístěním kolem levého betonu.
Ve 35. minutě si hosté špatně pohlídali unikající hráče a Matyáš Lédl skompletoval po nahrávce Spaskina hattrick střelou z první. I tuto třetinu mohl RT TORAX vsítit gól do šatny, Brym střelu umístil do lapačky.

Začátek třetí třetiny dohrávali hosté oslabení, které opět odehráli výborně. Na druhou stranu nabídnuté přesilovky nedokázali svěřenci trenérů Potěšila a Tomáška využít. Střílet zkusili i od modré čáry, ale ani tento způsob útoku gólově nevycházel.

Naopak Dukle proměňování šancí vycházelo. Na 6:0 zvyšoval Ondřej Havlena a o půl minuty později to díky Miroslavu Dubnovi bylo již 7:0. Čestný gól mohl vsítit při samostatném útoku Opat, Bican byl ovšem rezolutně proti. Dvě minuty před koncem základní hrací doby převzal ve středním pásmu kotouč Frantl, jehož Skoumal u levé tyče vychytal, ale dorážku Martina Kouby už nezachytila před brankovou čarou ani porubská obrana.

Dorostenci HC RT TORAX Poruba druhé utkání nezvládli pozičně a tak z Malé haly v Jihlavě odjeli s vysokou prohrou 0:8.
V pátek 13. září jedou do Brna odehrát od 18 hodin utkání s Kometou.