Sedm desítek střel Komety a prohra dorostu jen 0:4

13.09.2024, Gabriela Juříková

V pátek 13. září bylo na programu Extraligy dorostu třetí kolo a dorost HC RT TORAX Poruba jej odehrál ve večerních hodinách a ledě Komety Brno. Brankář Pernica čelil dle zápisu neskutečným sedmi desítkám střelám a jen čtyři mu prošly do brankové sítě.

Extraliga dorostu – Východ - 3.kolo pá 13.9.18:00
HC Kometa Brno
4:0(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Šichtař (Beroun, Daněk), 26. Daněk (V. Kubín, Šichtař), 43. Beroun (Selič), 49. Hartl (Panasenko, Halaš). Rozhodčí: Hort – Husák, D. Holub. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 72:9 (27:3, 27:1. 18:5). Průběh utkání: 4:0.
HC Kometa Brno: Kotas – Beroun, Bína, Zuščák, Panasenko, Krämer, Hoďovský – Selič, V. Kubín, Šichtař – Petrčka, Hartl, Halaš – Kukleta, Daněk, Prchal.
HC RT TORAX Poruba: Pernica – Planka, Mitura, Kohut, Kubálek, Bjeljajev, Vudarčík – Vrůbel, Socha, Žídek – Vinklárek, Bjaček, Jozefček – Zamborsky, Vogl, Brym – Tyrna.

Už to vypadalo, že první třetina skončí bezgólově, když dvě minuty před přestávkou skóroval do levého rohu porubské branky Oliver Šichtař. Vedení Komety pojistil ve druhém dějství Šimon Daněk. O něco víc než minutu zkrátil Voglovi trest a po dvou dvacetiminutovkách HC RT TORAX Poruba prohrával 0:2.

Dorostenci Poruby na začátku třetí třetiny čelili druhému oslabení, které bylo zkráceno gólem Tadeáše Berana. O šest minuty poté dostal čtvrtý kotouč za Pernicova záda Michal Hartl a protože Porubané nezvládli střelecky se prosadit, odjeli z ledu Komety bez bodů.