Dorostenci Poruby poprvé vsítili dvě branky, trenéři se stali i záchranáři

včera, Gabriela Juříková

12. kolo Extraligy dorostu odehráli svěřenci trenérů Potěšila a Trembáče na domácím ledě v pátek 18. října s Kometou Brno. Od šesté minuty prohrávali 0:2, ve 33. minutě dokázali vyrovnat a tím poprvé vsítili v zápase dvě branky. Stav 2:2 ale nevydržel dlouho. Na začátku třetího dějství se porubští trenéři proměnili v záchranáře, když nahazovali vyražený dech. Nicméně, zachránit utkání se nepodařilo.

Extraliga dorostu – Východ - 12.kolo pá 18.10.18:00
HC Kometa Brno
2:6(0:2, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Kohut (Š. Šebesta), 33. Brym (Olifirčuk, R. Kozák) – 4. Selič (V. Kubín, Beroun), 6. V. Kubín (Kavan, Selič), 34. Hartl (Halaš, Panasenko), 48. Halaš (Zuščák), 51. Hartl (Kavan, Panasenko), 57. Beroun (Kerbler, V. Kubín). Rozhodčí: Mikler – Vengřín, Bartek. Vyloučení: 2:3. Bez využitíDiváci: 80. Střely na branku: 15:47. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.
HC RT TORAX Poruba: Pernica – Vudarčík, R. Kozák, Beljaev, Planka, Kubálek, Kohut – Socha, Š. Šebesta, Žídek – Centkowski, Olifirčuk, Brym – Zamborsky, Vrůbel, Tyrna – Jozefček, Bjaček.
HC Kometa Brno: Javorek – Panasenko, Polák, Bína, Beroun, Kavan, Zuščák, Krämer – Selič, Petrčka, Halaš – Hartl, Chruslinski, Kerbler – Šichtař, Daněk, V. Kubín – Prchal.

Střelecká listina se poprvé zaplnila ve čtvrté minutě zápisem gólu Tomáše Seliče. Záhy mohlo být vyrovnáno, ale Olifirčuk trefil jen Javorkovy betony.

Po dalším porubském útoku byla Kometa důrazná na brankovišti, a přestože domácí obrana Pernicovi pomáhala zastavit puk před brankovou čarou, střela z hokejky Vojtěcha Kubína za ní skončila. S plynoucím časem si Porubané vytvářeli šance, Žídek, Vrůbel i Centkowski pokaždé mířili do brankáře.
Na skóre nic nezměnily ani přesilovky.

Po přestávce pořád měli více ze hry hosté. Ovšem Pernica držel skóre 0:2 a na začátku druhé poloviny třetiny se radoval nejen ze snížení Markem Kohutem střelou z modré čáry, ale po 46 vteřinách také z vyrovnání Matyášem Brymem, na němž měl zásadní podíl Danylo Olifirčuk. Nahodil kotouč od mantinelu do jízdy bráněnému spoluhráči a o brusle puk změnil směr. Javorek neměl ponětí, že mu za zády, když si hlídal pravou tyč, proletěl puk do brány.
Záhy mohli Porubané otočit skóre ve svůj prospěch. Ovšem špatné postavení hráče ke hře zmařilo šanci skórovat. Tu ovšem na druhé straně využil Michal Hartl. Vyrovnaný stav měl tedy jen minutové trvání.
Tři minuty před koncem třetiny jeli dva na jednoho Šebesta s Žídkem, druhý jmenovaný trefil pouze připraveného gólmana.

Začátek třetí třetiny byl nepříjemný. V obranné třetině zůstal po souboji ležet Bjaček, hra pokračovala porubským útokem, ale většina diváků sledovala ležícího útočníka. Dokázal se nakonec dopravit na střídačku, kde už ale trenéři věděli, že je zle. Měl vyražený dech a trenér Potěšil se proměnil v záchranáře. Na omdlívajícího svěřence použil Heimlichův chvat. Po rozdýchání se Bjaček vrátil do hry.

Hrálo se nahoru dolů až do 48. minuty, kdy brněnské vedení pojistil tečí Richard Halaš. Hosté měli utkání opět pod plnou kontrolou. Tři minuty od posledního gólu dostal puk za brankovou čáru, v utkání podruhé, Michal Hartl.
Další delší přerušení hry se odehrálo po tvrdém obranném zákroku brněnského hráče. Olifirčuk zůstal ležet u mantinelu a s pomocí pak odjížděl na střídačku s bolestivou levou rukou. Domácí dostali do vínku přesilovku, kterou z části sice odehráli v útočném pásmu, zakončení ale nebylo optimální.
Na koncovku si ovšem nemohli ztěžovat hosté. Pernica byl překonán po šesté v polovině 57. minuty, kdy po vhazování v útočném pásmu střílel Tadeáš Beroun a puk prolétl nad Pernicovým zvednutým ramenem pod horní tyč. A protože se ve zbývajících třech hracích minutách nestalo nic zásadního, prohráli dorostenci HC RT TORAX Poruba 2:6. Poprvé vsítili více jak jeden gól.